Kitarri ehitamisega seotud probleemid???

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
User avatar
wyrm
Posts: 37
Joined: 25 Sep 2007, 18:59
Location: Tallinn

Post by wyrm »

Jah helipeade kohta olen lugenud. et saab ise teha.

Väga kallis ei olegi .
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Mingeid nimetuid helipäid saad paarsada krooni tükk, see on tunduvalt mõttekam, kui hakata ilma eelneva kogemuseta neid kerima, kui eesmärgiks on kitarr ehitada. Aga kui tahad süveneda, siis miks mitte, lihtsalt arvesta, et sul kuluvad mõned katsed selleks, et saada normaalne pea. Kerimise juures on oluline moment keerdude lugemine. Siin foorumiski on neid, kes on ise helipäid teinud, eks nemad tea lähemalt rääkida.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

wyrm wrote:Jah helipeade kohta olen lugenud. et saab ise teha.

Väga kallis ei olegi .
http://designed2wind.alphalink.com.au/contents.html
http://mediawebsource.com/guitar/winding.htm
Saad äkki nendelt linkidelt abi.
PS- Otsi googlest märksõnadega Electic Guitar Pickups või midagi taolist. Netis on palju infot kuidas kerida ja mis võtteid soovitatakse.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
wyrm
Posts: 37
Joined: 25 Sep 2007, 18:59
Location: Tallinn

Post by wyrm »

nojah, ma uurin siis millalgi asja. !
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

See käib küll kitarri tuunimisega seotud probleemide hulka, aga no mõtlesin ikka siin jagada, kuna vastavat teemat pole.

Hiljuti vahetasin oma Ibanezil sillahelipea ja ka lüliti välja. Kõik töötas, kuni mõni päev tagasi vaatasin, et lüliti liigub nõmedas suunas, nupp käib üles-alla, aga peaks käima rohkem vasakule-paremale. Võtsin siis lihtsalt nupust kinni ja keerasin. Pilli pärast võimuga ei mänginud. Läks paar päeva veel, ja panen kitarri võimendisse, sillahelipea on sees ja... häält ei tule. Keskmises asendis ka ei tule, kaelas tuleb.
Kõik märgid ühesõnaga viitavad sellele, et sillapea on kuskil lühises. Täna sain multimeetriga hakata pilli üle käima. Mõõdan väljundist takistust, lüliti on silla asendis ja näpin sees juhtmeid, ikka lõpmatus. Keeran lüliti lahti, et oleks parem lähedalt uurida, võtan ta pesast välja, oi, multimeeter näitab 12,9 kilooomi!

Hm, kõik nagu töötaks. Siis panen tagasi pessa - lõpmatus. Võtan välja - 12,9k.
Natuke imestan seda, kuni koitis - uus lüliti oli ilma korpuseta ja kontaktid olid külje peal. Nüüd kui ma teda keerasin, läks sillapea kontakt vastu keret, süvend polnud seal just eriti lai. Aga see raip oli elektritjuhtiva värviga ära varjestatud ja maandusega ühendatud, ja voila - oligi lühis olemas.

Mul oli jootekolb ja värgid kõik valmis, aga vea parandas lõpuks tükk paberteipi, mis ma sinna värvi peale panin.

Loo moraal: lahendus on tavaliselt kas palju labasem või palju keerulisem, kui esialgu tundub.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Mul oli oma Samickuga sama asi kusjuures. Vahetasin ka jupp aega tagasi lüliti välja, samasuguse lahtise vastu. Ja paar proovi tagasi märkasin, et heli kipub nagu katkema, lülitit logistades tuli tagasi. Võtsin lüliti välja, kontrollisin kontaktid üle, et kuskil lahtist jooteühendust ei oleks, panin tagasi ja voilà, hakkas tööle. Sama lugu - süvendi seinad on metallvärviga kaetud ja lüliti kontaktid käisid sinna vastu.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
olevgolev
Posts: 64
Joined: 24 Jun 2007, 18:49

Post by olevgolev »

Enne jäi teemas ikkagi küsimus õhku, et kas kellelgi on kogemust olnud linavärnitsaõliga? Lisaks on mul küsimus ,et kas kellelgi on kogemust polüuretaanlakiga?
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Probleem: poted on jämeda, nupud peenema rihveldusega (coarse vs. fine knurling).
Mida põrgut teha, et nad kokku läheksid? Puurida pote seest suuremaks? Siis vist ei hakkaks ta jälle ilusti püsima. Üle puurida ja mingit sodi vahele toppida pole hea mõte, nupud on läbipaistvad.

Muidu on mu pill peaaegu lõppfaasis.
Just sain ajurünnaku käigus idee, kuidas lahendada pickguardimure. Humbuckeri tahtsin algusest peale raamiga panna, aga ei olnud ideed singlite jaoks.
Siis koitis, et mul on ju siiani alles üks strati pickguard (mis arvatavasti pärineb saarne-poisi pillilt :D), millel on "juhuslikult" vajalikud singliaugud olemas.
Mõeldud-tehtud, võtsin selle pickguardi, tegin mingi disaini nii, et ebavajalikud augud jääksid välja ja pilliga sobiks.
Pidin veits pillile ka peitliga kallale minema, mul oli keskmise singli süvend natuke liiga kaela pool, laiendasin seda silla poole nii, et pickguardiga sobiks.
Siis lõikasin asja kujusse, tegin humbuckerile raami, sobitasin need omavahel kokku ja värvisin mustaks. Praegu kuivavad, raiped, homme-ülehomme-millalgi saab pilte ka.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

ma olen kunagi kolmnurkse muukviiliga sobitanud nuppe potede peale. st. syugad natuke laiemaks neid vahesi seal. ehk on sellest abi?

A katseta igaksjuhuks mingi vana nupu peal, et mind syydistama ei pea kui jamaks läheb :P
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
Enno
Posts: 413
Joined: 11 Dec 2005, 18:14
Location: Tallinn

Post by Enno »

liivainimene, huvi pärast küsin, mis tehnikat sa kaela tasku jaoks kasutasid. Kuuldavasti on freesimine levinum, aga aetakse ka puuri ja peitliga läbi.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

igasugu tikksaagide ja asjadega saab kah ligilähedase kuju kätte. pärast raspliga ja liivapaberiga yle.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Kaela taskut ma ei kujuta ette, kuidas tikksaega teha, mina peksin ainult peitli ja haamriga nagu mehed muiste.
Seda taskut on nadi raspeldada ja liivapaberdada ka, ma ei teinud temaga pärast peitlitööd midagi, keerasin kaela külge ja kärab, sustain on olemas ja kael püsib kindlalt kinni.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

ah krt, vabandan... ajasin selle sarve syvendiga sassi :D
See kaelatasku vist jah kas freesiga vöi siis peitliga.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Hehe, leidsin kodust ka 4 peenemat viili, nendega sain nupud potedele peale nusserdatud.

Kõik nupundus saab igatahes selline välja nägema:
Image

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
Ilves01
Posts: 291
Joined: 05 Oct 2007, 12:59
Location: Tartu

Post by Ilves01 »

Kaela taskut kas poleks lihtsam teha otsfreesiga?
saab ka täpsem ma usun.aga jah kui freesi käepärast pole saab ka peitel aidata.
Locked