Custom cabinet'id

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

void wrote:vineerist tehakse põhiliselt. 17mm paksune võiks olla vähemalt.
võib teha ka saepuruplaadist, MDFist või puidust või pleksiklaasist. eriti oluline heli seisukohalt see ei ole, sest kabinet pole ise üldiselt ette nähtud resoneerima.
Ega me woofri kastidest ei räägi!
Kitarri kölari kastid ei pea yldsegi nii paksust materjalist olema, kuna bassi sealt nagunii ei tule.
Ja pealegi ei ole tegu hifi kölaritega, nii et kerge resoneerimine on alati. Seega mängib ka puit rolli.
JA kitarri cabinetid on justnimelt ette nähtud resoneerima. Hifi kölarid on tehtud nii et nad vöimalikult vähe resoneeriks ja heli muudaks


Kirveraidur wrote: Muide, kuna pole ise ühtegi kabinetti laiali tirinud ega ehitanud, siis targemad öelge - mismoodi puitu liidetakse? Tappimine, ma eeldan?
Tapp jah...
Ah jaa, see et tegemise kvaliteet hea oleks, on ju elementaarne? MA isiklikult ei viitsiks yldse tegemagi hakata kui sitasti teex :D
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
k2snake
Posts: 17
Joined: 26 Nov 2007, 16:20
Location: Viljandi, Viiratsi
Contact:

Post by k2snake »

mina isikliult tean, et tapitakse, arvatavasti pannakse liimgi vahel
kuid tean ka et Lopoline'i osad kastid vist on kokku naelutatud, kui ma õigesti aru sain :?
User avatar
k2snake
Posts: 17
Joined: 26 Nov 2007, 16:20
Location: Viljandi, Viiratsi
Contact:

Post by k2snake »

Kert, tark mulje on jäänud sust

räägi mulle, millist puitu peaks siis kasutama, et saada raskema roki poolset saundi ja äkki oskad kõlarit ka veel soovitada? :?
ma jõudsin juba Eminence'i kodukalt uurida nende firma toodete kohta, neil on üllatavalt hea ülesehitus kõlarite stiilist ja eelistustest, tabeli näol

silm jäi neile peale:
Eminence Swamp Thang
Eminence Commonwealth 15
Eminence Red Ryder
Eminence Man O War
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

njah, nagu ma ennist ytlesin, ei oska ma öelda mis häält mingi puu teeb :D seda peab keegi targem ytlema vöi pead netist otsima. Aga igatahes on see kindel et erinevatel puitudel on vahet.
Ja kasti vöib mitmest materjalist kah teha. näiteks kyljed täispuidust ja esikylje ja tagumise plaadi vineerist jne..
Ja eks ssee möjutab kah soundi kas kast on kinnine vöi tagant lahti.

Nett peaks ju tegelt öpetusi täis olema arvan...
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

ma soovitaksin tagant lahtist kasti. Ruumala tuleb ju tunduvalt väiksem. Kast väiksem ja võtab ruumi vähem ja on kergem. Esimese projektina on tunduvalt lihtsam teha ka. Muidu kui sa soovid lugeda teiste tegijate diskussioone siis siin http://www.elfaelektroonika.ee/foorum/f ... y.php?f=16
on väga palju selle alast lugemist.

ADD: Muide, kasti seinad võid ka kokku liimida liistu abiga, kinnitad sisse poole nurkadesse liistud ja liimid kokku. Minu kitarrivõimu kast on tehtud nii.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
void
Posts: 258
Joined: 14 Aug 2006, 12:51

Post by void »

kert jah ma selle vähemalt 17 mm-ga pngutasin natuke üle. tegelikult on need paksused kuskil 13-25 mm mida kasutatakse. aga moonutuste koha pealt küll võin öelda et kasti resoneerimine ei kõla minu arvates meeldivalt ja soovitaksin selle vältimiseks õhemate materjalide kasutamist vältida.

kõlari enda magnetvälja ebaühtlusest põhjustatud moonutused on enamasti need mida kidravaljukate kastidest oodatakse. tagant lahtise kasti eelis on laiem heli projektsioon võrreldes kinnise kastiga, puuduseks on vähem basse ja kehvem kaitse valjuka liigse ületüürimise vastu.

liistude panemine nurkadesse on hea mõte, seda kasutatakse palju ja see annab tõesti tugevust. naelte kasutamist tuleks siiski vältida, nad võivad vähehaaval lahti loksuda. kruvid on kindlamad.

mis nendesse valjukatesse puutub siis see on suuresti ikkagi õnne peale minek sest neid proovida ennem pole võimalust ja tuleb usaldada teisi. selle koha pealt on eminence'i legend GB12 kõige rohkem sooje sõnu saanud minu teada. ma olen väga vähe näinud negatiivseid arvamusi selle kohta.
Ibanez SA120(Seymour Duncan Alnico Pro II Bridge, Ibanez AH5 Neck)
Digitech Bad Monkey
Zoom Hyper Lead HL-01
Isetehtud Germaanium Fuzz Face
Laney LC15R (Marshall JCM800 eelvõimuga)

There aint no rock and roll without glowin' glass!
User avatar
k2snake
Posts: 17
Joined: 26 Nov 2007, 16:20
Location: Viljandi, Viiratsi
Contact:

Post by k2snake »

http://www.earcandycabs.com/articles.ph ... icle_id=9/
sellelt lehelt peaksin saama abi kasti puidu valimisel :)
ma otsustasin teha esialgu nii:
1)lõikan puidust välja mõõdetud suurused välja, teen ette kaks 12'' auku
2) siis liimin selle koguvärgi liistude abiga kokku, nagu ennem nõu anti (tänks, hea soovitus), arvatavasti lasen veel paari kruviga kindluse mõttes kinni ka
3) tahaks ilusat ümbrist ka, et välimus tip-top oleks, aga hetkel veel ei tea, millist, vb värvin, vb ostan/tellin mingisuguse tolex'i
4) kruvin kõllid külge ja ühendan ära

algul proovin niimoodi, kui nii ei saa, leiutan mõne teise viisi, arvatavasti tappidega ;)
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

Kölari auke ära tee kohe sisse. Vaid tee alles siis kui elemendid käes. siis teed nende järgi.
Sest muidu kui kast valmis löpuks ja elemendid postist ära tood, vöib juhtuda et nad ei sobigi korralikult nendesse aukudesse.

Naelu tasuks vältida jah.
Kui kiiresti ja lihtsamalt tahad siis tee kruvide ja liimiga.
Kui aega/viitsimist saagida on ja korralikku löpptulemust tahad siis tee tappidega.
Mölemal juhul tasub nurkadesse liistud panna.
Last edited by Kert on 18 Dec 2007, 13:18, edited 1 time in total.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
Locked