Custom cabinet'id

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
k2snake
Posts: 17
Joined: 26 Nov 2007, 16:20
Location: Viljandi, Viiratsi
Contact:

Custom cabinet'id

Post by k2snake »

tekkis küsimus...
Kas oleks mõtekas ise kõllid osta ja kast kokku klopsida või siis tellida kuskilt normal cab?
Eestis on ju praktiliselt kõik topelt hinnaga.. :?

Kui ma välismaalt (nt. USA'st) cabinet'i telliks kui palju siis postikulu jms. maksma võib minna?
muidu tellitav idee oleks mul selline:

Earcandy SweetTooth 2x10


teine võimalus oleks siis kõlarid ja kast eraldi tellida:

Celestion G12T-75

2x12 Empty Guitar Speaker Cabinet Pink with Black Grill

kolmas võimalus oleks selline, et ma telliks need Celestion'i kõllid ja ehitaks ise kasti, kuigi mul pole ühtegi kogemust :)

Üks asi veel, kas Eestis ka keegi kaste või koguni terveid cabinet'e ehitab/müüb? :lol:



tänan, kui läbi lugeda viitsisid ja vastasid
User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Post by donkey »

Kõlarite ehitamine on väga peen teadus, niiet kaalu hoolega oma otsust.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

donkey wrote:Kõlarite ehitamine on väga peen teadus, niiet kaalu hoolega oma otsust.
Hifi kölarite puhul jah. kitarri kölarite puhul ei ole see päris nii.
Näiteks paljud marshalli kastid on tehtud lihtsalt nii kuidas paremini kölarid ära mahuvad ja et välimus kah enamvähem oleks.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
k2snake
Posts: 17
Joined: 26 Nov 2007, 16:20
Location: Viljandi, Viiratsi
Contact:

Post by k2snake »

aga mida teie teeksite, kas telliksite valmis cabinet'i või siis paneksite ise kokku?
ma arvan, et ma pean ise kokku panema, kuna ei ole just eriti palju nende Celestion'i kõllidega cabinet'e või mis?
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

a kas peavad tingimata need just olema?
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
indy123
Posts: 629
Joined: 28 Nov 2007, 20:49
Location: Kuressaare

Post by indy123 »

ise on mõtekam teha ... tuleb odavam ma arvan , aga korralikult tuleb teha ... selle jaoks loe foorumeid , kuidas teha kasti hästi ... ja nagu Kert ütles ''kas peavad just need olema ? ''... ei pea ju , peaasi et head on ja õiged ka (ma ei tea mis ma sõna ''õige'' all mõtlesin :D )... ;)
Squier Affinity Strat
BC RICH WARLOCK BK BRONCE II
HARLEY BENTON GA15
BEHERINGER TO100
FENDER CD-60
SAKURA AKUST
HB STRAT
ja veel 1 hb võim
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

Eminencel on päris hea valik kölareid muidu, ja hinna/kvaliteedi suhe ka parim vist neil.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
k2snake
Posts: 17
Joined: 26 Nov 2007, 16:20
Location: Viljandi, Viiratsi
Contact:

Post by k2snake »

oskad sa soovitada mõnda odavamat (alla 2500.-) jõulise bottom'iga ja hea löögiga (punch) kõlarit?
ausalt öeldes pole ise jõudnud veel nina Eminence'i valikusse pista :)
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

hinna kohta ei tea, aga yldiselt on nad odavamad kui celestionid.
Andmeid vöid ise uurida Eminence-i lehelt. Ma yhtegi kindlat mudelit nii soovitada ei oska praegu peast.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
voice
Posts: 624
Joined: 03 Oct 2007, 12:27
Location: Tartu

Post by voice »

USA-st tellides maksad end transa eest halliks, kuna tegu ikkagi päris kobaka asjaga.Ega see ise ehitamine ka päris lihtne pole - omal kogemus ühe sõbra Fender Bassmanile 2x12 kabineti tegemisest. Kuigi tuli saundiliselt väga hea välja, ei viitsiks rohkem ette võtta. Ja sõber ei viitsi enam seda kobakat kogu aeg kaasas vedada kah :P.
Viska pilk siia:
http://www.tube-town.net/ttstore/index. ... -Cabs.html
Nenede kabinettidega küll kokkupuudet pole olnud, aga lampide ja kõlarite tellimisest on küll head kogemused.
void
Posts: 258
Joined: 14 Aug 2006, 12:51

Post by void »

kabineti ehitamine pole tõesti kitarrikõlarite puhul mingi teadus - senikaua kui teda mitte liiga väikest teha! maht võiks olla vähemalt 50 liitrit ühe 30cm kõlliga kastil(seda siis kinniste kabinettide puhul, tagant lahtiste puhul ei ole maht nii oluline kuna seal ei toimi kabinetis olev õhk "vedruna"). netis on ka programme olemas mille abil saab arvutada optimaalse suurusega kabineti, kui sa tead valjuka Thiele Smalli parameetreid. Eminence'i kõllide kohta on see info kerge kätte saada aga celestioni raisad seda ei jaga kahjuks.

ja see on tõesti lihtne. kuskilt lasnamäe prügikasti juurest ainult natuke vineerplaati või saepuruplaati koju tassida, see kokku kruvida ja ongi asi ants. arve: 0 krooni. kõlli jaoks augu sisse tegemisega võib natuke rohkem tüli ja viilimist olla.

kõlari kohta seda, et G12T75 on üldiselt üsna kehva kuulsusega. täiesti "scooped" tooniga ja terava kõlaga.
head bassi annavad näiteks eminence'i swamp thang, wizard, legend GB12, cannabis rex. celestioni omadest heritage G12H30 madala resonantssagedusega versioon(sama kasutas ka hendrix!) ainult et see on kole kallis. greenbackil ja G12H30-l on ka päris hea bottom kui ma olen kuulnud
Ibanez SA120(Seymour Duncan Alnico Pro II Bridge, Ibanez AH5 Neck)
Digitech Bad Monkey
Zoom Hyper Lead HL-01
Isetehtud Germaanium Fuzz Face
Laney LC15R (Marshall JCM800 eelvõimuga)

There aint no rock and roll without glowin' glass!
User avatar
k2snake
Posts: 17
Joined: 26 Nov 2007, 16:20
Location: Viljandi, Viiratsi
Contact:

Post by k2snake »

ty tüübid, innustate mind ise kasti ehitama :D
aga mis puidust kast olema peaks?, räägitakse, et kasti puit mängib ka rolli tulemuse saundis, umbes nii nagu kitarri puit... tahaks ikka korralikku kasti kokku panna, et ikka püsti seisaks ja tugev oleks :P


uurin kindlasti neid kõlareid ka, mida välja pakkusite
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

noh, puidu valik oleneb sellest millist soundi sa tahad. köik puud on jah natuke erineva soundiga. Täpsemalt ei oska nagu öelda mis soundiga mingi puu on aga vahe on neil kyll ikka jh.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
void
Posts: 258
Joined: 14 Aug 2006, 12:51

Post by void »

vineerist tehakse põhiliselt. 17mm paksune võiks olla vähemalt.
võib teha ka saepuruplaadist, MDFist või puidust või pleksiklaasist. eriti oluline heli seisukohalt see ei ole, sest kabinet pole ise üldiselt ette nähtud resoneerima.
Ibanez SA120(Seymour Duncan Alnico Pro II Bridge, Ibanez AH5 Neck)
Digitech Bad Monkey
Zoom Hyper Lead HL-01
Isetehtud Germaanium Fuzz Face
Laney LC15R (Marshall JCM800 eelvõimuga)

There aint no rock and roll without glowin' glass!
User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22

Post by Kirveraidur »

Igasugu puusortides isetegemise puhul mängib üsna kindlasti olulisemat rolli see, et tegemise enese kvaliteet hea oleks. Kui ikka käed on p***e kandist välja kasvanud, siis olgu mis puu tahes...

Muide, kuna pole ise ühtegi kabinetti laiali tirinud ega ehitanud, siis targemad öelge - mismoodi puitu liidetakse? Tappimine, ma eeldan?

Washburn archtop > VoxAC30
Locked