Esimene kitarr täiesti algajale .

Erinevate firmade pillid
frenzy
Posts: 123
Joined: 08 Mar 2007, 12:37
Location: Tartu

Post by frenzy »

khmm..f..k AKUSTIKA on akustika olgu ta siis nailon keeltega või metallist keeltega või hoopistükis bass kitarr akustika ei noh eksole!
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

indy123 wrote:neil on natukene vahet ju :D ... pm. on aga ei ole ka .... ma võtan eraldi neid AGA ennem ei teinud vahet kas klassikaline või nailon
Nüüd sa ajad ise juba midagi segamini.

Vaata, akustilised kitarrid on õõnsa kõlakastiga keelpillid. Lisaks on olemas veel poolakustilised, millel kõlakast ei täida kogu kere mahtu, või on mitmes osas, ning elektrikitarrid, mis on täispuidust.

Akustilisi kitarre on mitut tüüpi:
- klassikaline ehk nailonkeeltega kitarr,
- western- ehk folk- ehk metallkeeltega kitarr (tuntud ka nime all dreadnought,
- lisaks veel erinevad kerekujud, nagu parlor, jumbo, OO, 000 ja nii edasi.

Klassikalisel ja western-kitarril on päris mitu erinevust - kere kuju, kaela jämedus ja laius, pea kuju, pingutite asetus, roobi ja alumise sadula ehitus, pingutusvarda olemasolu kaelas, ja nii edasi.

frenzy wrote:khmm..f..k AKUSTIKA on akustika olgu ta siis nailon keeltega või metallist keeltega või hoopistükis bass kitarr akustika ei noh eksole!
Ja akustika on sootuks midagi muud. Kui sul kunagi koolis füüsikatunnid tulevad, siis saad täpsemalt teada.
Last edited by Faded on 28 Nov 2007, 23:00, edited 3 times in total.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
indy123
Posts: 629
Joined: 28 Nov 2007, 20:49
Location: Kuressaare

Post by indy123 »

okok ärme riidu lähe :D ... oleme mõnusad 8)
frenzy
Posts: 123
Joined: 08 Mar 2007, 12:37
Location: Tartu

Post by frenzy »

frenzy wrote:khmm..f..k AKUSTIKA on akustika olgu ta siis nailon keeltega või metallist keeltega või hoopistükis bass kitarr akustika ei noh eksole!
Ja akustika on sootuks midagi muud. Kui sul kunagi koolis füüsikatunnid tulevad, siis saad täpsemalt teada.[/quote]

ma nagu ei kirjuta füüsikast eksole!
'nagu vikipedias seda seletab http://et.wikipedia.org/wiki/F%C3%BCsio ... e_akustika

Ma räägin seda millest RAHVASUU kitarridest pajatab ja kui midagi arusaamatuks jäi siis saad isegi aru millest mõtlen
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Rahu, ainult rahu.

Rahvasuu kasutab jah akustilise kitarri kohta sõna "akust", aga ma pole küll kuulnud, et keegi sõna "akustika" selles tähenduses kasutaks. Seetõttu järeldasin ma, et sa oled lihtsalt terminid veidi segamini ajanud, ja üritasin sellele ka su tähelepanu juhtida.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
frenzy
Posts: 123
Joined: 08 Mar 2007, 12:37
Location: Tartu

Post by frenzy »

mul on vist liiga närviline avatar :D peaks ära vahetama!

aga jah "akust" mitte "akustika".......
kaijo60
Posts: 298
Joined: 06 Aug 2007, 15:29

Post by kaijo60 »

Pole uut teemat vist mõtet teha ja küsin siin otse välja. Milline oleks hea valik akustilise kitarri(metallkeeltega kindlasti) suhtes minule? Ma tahan saada lõplikult jõuludeks endale uut kitarri millega ma saan harjutada mängimist. Mis võiks olla õige kitarr minule? Hinnaklassis kuni 2000 eek + kidra kott.

Või kui on raske nimetada kindlat kitarri, siis paremate firmade pille? Ma lugesin, et Yamaha pidi hea olema. 2000 krooni eest saaks korraliku pilli?
Enno
Posts: 413
Joined: 11 Dec 2005, 18:14
Location: Tallinn

Post by Enno »

kaijo60 wrote:Pole uut teemat vist mõtet teha ja küsin siin otse välja. Milline oleks hea valik akustilise kitarri(metallkeeltega kindlasti) suhtes minule? Ma tahan saada lõplikult jõuludeks endale uut kitarri millega ma saan harjutada mängimist. Mis võiks olla õige kitarr minule? Hinnaklassis kuni 2000 eek + kidra kott.

Või kui on raske nimetada kindlat kitarri, siis paremate firmade pille? Ma lugesin, et Yamaha pidi hea olema. 2000 krooni eest saaks korraliku pilli?
Millel sa praegu mängid, et sa tunned vajadust 2k hinnaklassis pilli järgi?
kaijo60
Posts: 298
Joined: 06 Aug 2007, 15:29

Post by kaijo60 »

Ma ei oska küll öelda mudelit ega firmat, aga juba esiteks see on mu sõbra kitarr ja teiseks selle nailonkeeled ajavad mu sõrme otsad valutama. Üldiselt vana kitarr ja keeled on ebamugavad.
Kas 2k on siis palju pilli jaoks? Ok võib ju odavamaks ka teha, aga äkki oskate soovitada mingit mudelit mis oleks no tõesti korralik kitarr ja metallkeeltega. Palun aidake välja.
Enno
Posts: 413
Joined: 11 Dec 2005, 18:14
Location: Tallinn

Post by Enno »

kaijo60 wrote:Ma ei oska küll öelda mudelit ega firmat, aga juba esiteks see on mu sõbra kitarr ja teiseks selle nailonkeeled ajavad mu sõrme otsad valutama. Üldiselt vana kitarr ja keeled on ebamugavad.
Kas 2k on siis palju pilli jaoks? Ok võib ju odavamaks ka teha, aga äkki oskate soovitada mingit mudelit mis oleks no tõesti korralik kitarr ja metallkeeltega. Palun aidake välja.
Eee, metallkeeled su sõrmedele vaevalt rohkem halastavad. See 2k asi, ma sain aru, et sa omad juba mingit pilli ja tahad paremat, sellel juhul ma oleks soovitanud rohkem raha välja käia.

2k ringis akustile noh, mul endal on Encore oma, siiamaani pole katki läinud, krihvid on küll minu maitse jaoks pisikesed, nii pisikesed, et kui ma kunagi peaks tundma vajadust krihvilihvi järgi siis läheb väga kitsaks kätte. Konkreetne soovitus, mine poodi... Mina jägiks mängitavust ja keelte kõrgust, kui ise sadaulat lihvida ei taha, siis on tuleb paljudele (enamustele) odavatele akustilistele selle töö hind juurde liita. Kõla..., saab muidugi hinnata, aga oma kidra peal olen erinevate keeltesettidega väga erinevaid tulemusi saanud.
kaijo60
Posts: 298
Joined: 06 Aug 2007, 15:29

Post by kaijo60 »

Ok vahet pole ma küsin midagi muut millega te saaksite mind aidata kitarri ostul. :lol:
Millisest poest ma saaksin osta kitarri Tallinnas? Võiksite kodulehe ka anda kui võimalik.
Põhimõtteliselt algajale käib küll 2000 kroonine metallkeeltega kitarr?
Helmut
Posts: 57
Joined: 02 Jun 2007, 13:13

Post by Helmut »

ma ei saa aru miks ostetaks sellise mõttega esimene kitarr et oh ma oolen nii n00b, ostan alguses endale 2000eeguse pilli, mis on küll üli crapp aga ajab asja vb healjuhul ära.
osteke kohe mingi normaalne pill, mida ei ole vaja parandada ega uuega asendada,
see on raha raisk kui sa ostad alguses 2000eeguse ja pärast mingi 4000-5000 eeguse kidra
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Mõndadel inimestel pole püsivust et pilli õppida. Paari tuhandese pilliga pole hullu, kui selle natuke odavamalt maha müüd.
kaijo60
Posts: 298
Joined: 06 Aug 2007, 15:29

Post by kaijo60 »

Kuni 5000 eeku maksab "normaalne" kitarr vä? :shock:

No ma mõtlesin koguaeg, et ikka vähem ja sellepärast pakkusingi 2000 eek. :oops:

Mis erinevused on siis kallil ja odaval kitarril?
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Mis erinevused on siis kallil ja odaval autol?

Kvaliteet, mugavus, vastupidavus, heli! Kõik on parem tavaliselt :)
Locked