võimendi sätestamine vms

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
griffens
Posts: 20
Joined: 23 Sep 2007, 22:10

võimendi sätestamine vms

Post by griffens »

ostsin täna siis kasutajalt Diktaator kenasti võimendi ära, milleks on Roland Cube 20x vms.
igatahes mulle meeldib see, aga tahaks teada kuidas sättida asju nii, et see oleks kõige rohkem metallica style distortion näiteks. või üldse, kuidas pinniks kenasid helisid välja.
vaatasin seda custom settings vms manuaalist, eks sain ikka distortioni ka kätte mõne sättega aga ei olnud päris see, mis ootasin.
noh, ehk keegi viitsib aidata :p.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

vaevalt et sa sealt metallica soundi saad päris :P
Kas tegu sellega?
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
griffens
Posts: 20
Joined: 23 Sep 2007, 22:10

Post by griffens »

tegu on täpselt sellise isendiga.
ega ma päris metallica soundi ei tahagi, ei usu et mu odav ja algeline pill seda võimaldaks. aga midagi sinnapoole vähemalt.
eks ma võin ise ka proovida, aga ehk saaks siis nii abi natukene:
mis teeks näiteks bassi, middeli ja treble keeramine...
nagu mina aru sain, siis bassi keeramine peaks madalamad helid kvaliteetsemaks tegema, middel siis keskmised ja treble kõige kõrgemad? või on see kuidagi teistmoodi?
User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Post by donkey »

Umbes nii jah.
Üldiselt on see suht katsetamise küsimus. Ja kui siis ikkagi sobivat saundi ei leia, siis oleks vaja ehk mõne pedaali poole vaadata.

Aga mina, selle võimu khapealt täiesti võhiku pilguga (pole elusees näppind seda), keeraksin selle effektinupu metali peale, gaini natuke juurde, EFX nupu choruse peale, ekus kõrgeid natuke maha ja madalaid juurde.
Proovi ja katseta, ega muudmoodi saa.
TnX
Posts: 293
Joined: 25 Feb 2006, 23:11

Post by TnX »

Täpsustan: mitte bass, middle, treble ei tee helisid kvaliteetsemaks vaid suurendab/vähendab nende sageduste hulka helipildis. Kui sa arvad, et su saund on liiga bassine, siis keerad bassi vähemaks. Kui saund on kile, siis treble(kõrged sagedused) vähemaks jne.

Eks selle kidrasaundiga ongi nii, et päris 100% ei saa öelda, et kuidas ja mida keerata. Iga võimendi on erinev. Kuid metali saundi jaoks võid proovida nö scoopimist. Ehk siis rohkem basse ja kõrgeid ning vähem keskmisi sagedusi. Proovi ja mängi sellega, küll hakkad ise aru saama kah, mis mida teeb.
Jeez, you wouldn't think there'd be a problem with a cranked Mesa Mark II through an extension cabinet in the midnight hours, but APPARENTLY it's anti-social behaviour. Assholes.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

bassi nupp madalaid sagedusi kvaliteetsemaks kohe kindlasti mitte ei tee :D
Proovi korra nii et:
EFX - Off
Delay/reverb - Kella 9 peale.
COSM - Distortion/Metal/metal stack (katseta)
Gain - keera nii palju kui läheb.
Bass - kella 12 peale
Treble - Kella 12 peale
Middle - Katseta...
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
Diktaator
Posts: 330
Joined: 07 May 2007, 00:46
Contact:

Post by Diktaator »

jah... ei oska öelda niimoodi, et kuhu mida keerata... eks ta ole ikka katsetamise asi, ma pole kunagi üritanud sealt metallicat välja võluda aga, seda mida ma tahtsin saada sealt ikka lõpuks tuli... tuleb lihtsalt näppida ja proovida. Oled üldiselt siis rahul?
| Vintage VEC350 | Musima 1657 | Maria Rhythm (Lunatšarski)| Marshall MS 15 Stack | Marshall The Compressor ED-1 | Marshall Bluesbreaker BB-2 | Marshall Echohead EH-1 | Marshall Regenerator RG-1 | Morley Little Alligator |
|
www.dwamband.com|
Locked