Fender Strat

Erinevate firmade pillid
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

¹nur nada
Muust osast ma saan aru, aga ehk tõlgid selle koha meile nooremale rahvale, kel idanaabri keel nii hästi suus ei ole?
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Faramir
Posts: 265
Joined: 15 Apr 2006, 22:29
Location: olemas
Contact:

Post by Faramir »

Juhe äkki?
Ibanez V70CE ja kolm medikat rahakoti vahel.
User avatar
voice
Posts: 624
Joined: 03 Oct 2007, 12:27
Location: Tartu

Post by voice »

Faramir wrote:Juhe äkki?
Just. Ja Elmu olla seda öenud ühele vene bändile, kes linnahalli stuudios 8 tundi toda "õiget" kidrasaundi oli otsinud.
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

voice wrote: Viimase väitega täiesti nõus.
Aga Fenderi ja H&K transside kohta ütleks küll. Ja mitte häid sõnu. Sellist asja nagu universaalne võimendi pole olemas - nt.
jazz, country ja metal on selleks liiga erinevaid nõudmisi esitavad stiilid, et neid ühe võimuga ära katta oleks võimalik. OK, Mesa ehk erandiks, aga siin panneb hinnalipik asjad paika.
Ma pidasin silmas, et võrreldes lambiga on transid universaalsemad.. Selles mõttes, et lambikatega on tihtilugu see jama, et üks ots meeldib, teine jällegi
suhteliselt kasutu (erandeid muidugi on). Kui võtta nt enimlevinud - fender, marshall - siis fenderi clean on hea ja drive on (lähtuvalt isiklikust maitsest)
alla keskpärase. Samas marshall on hea hi-gain, aga clean sucks (jällegi minu maitse). Norm transil on tavaliselt nii clean kui drive pandav..

See on jällegi maitse küsimus, aga omas hinnaklassis on Fenderi ja H&K trasid mängitavad.. Vähemalt need üksikud, millega mul kokkupuuteid on olnud.
- EmM9 -
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

EmM9 wrote:Norm transil on tavaliselt nii clean kui drive pandav..
See on just selline näide, mille peale hakkab tavaliselt tuld tulema. Eriti mis transsvõimu draivi puudutab.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Post by EmM9 »

Faded wrote: See on just selline näide, mille peale hakkab tavaliselt tuld tulema. Eriti mis transsvõimu draivi puudutab.
On. Aga reaalses elus esineb ka vastupidiseid näiteid..
Nt kunagi puutusime (ühe teise kidramehega) kokku mingi beeringeri 30W junniga, mille clean oli täiesti aksepteeritav (ehk siis üle keskmise).
Ja üllatuseks oli draiv mõnusalt pehme ning andis end mõnuga peale keerata, mis tundus müstikana beeringeri juures, mille letihind oli u 3,5k..
Tal muidugi olid omad teised iseärasused, aga mõlema otsaga võis vägagi rahul olla...
Taoliseid näited on ju inimestel mitmeid, kus minnaks eelarvamusega asja kallale ja üllatutakse.
Ma ei ole küll mingi eriline spetsialist, aga olles proovinud kümneid erinevaid võime, siis lähtuvalt isiklikest kogemustest, julgen väita, et kergem on
leida transsi, mille mõlema kanaliga jääb rahule, kui lampvõimu...
- EmM9 -
User avatar
voice
Posts: 624
Joined: 03 Oct 2007, 12:27
Location: Tartu

Post by voice »

EmM9 wrote: Ma ei ole küll mingi eriline spetsialist, aga olles proovinud kümneid erinevaid võime, siis lähtuvalt isiklikest kogemustest, julgen väita, et kergem on
leida transsi, mille mõlema kanaliga jääb rahule, kui lampvõimu...
Kõik oleneb nõudmistest. Ei, ma ei ole põhimõtteline transside vastane (endalgi harjutamiseks Pignose kodus), aga - transikad on one-trick-pony'd. Ehk sobib ainult üheks kindlaks asjaks. Mis jätab lambikatest sellise pipardava mulje, on asjaolu, et igal võimul on oma iseloom ja selle "õige" saundi kättesaamine võib võtta kõvasti aega. Oma lambika kõiki trikke pole ma veel 5 aasta jooksul selgeks saanud ja ometi on tegu ühekanalise 15W võimendiga.

Aga nagu Faded märkis, on tegu mõttetu vaidlusega. Peaks tegema ühe kokkutuleku: transifännid ühelt poolt ja lambitegelased teiselt ning siis vastastikku saunde kruttima.
Locked