juhete värk

Erinevate firmade pillid
martra
Posts: 1273
Joined: 20 Mar 2007, 16:31

juhete värk

Post by martra »

mul on siis küsimus et kui ma ostan endale effekti pedaali siis kas ma pean endale kaasa ostma ka juhtme mis läheb pedaalist kitarri, sest teine juhe läheb ju pedaalist võimendisse. või antakse see kaasa. :lol:
User avatar
voice
Posts: 624
Joined: 03 Oct 2007, 12:27
Location: Tartu

Post by voice »

Kaasajal ei jagata midagi niisama, nii et arvesta aga uus ja korralik juhe ka eelarvesse sisse.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

osta siis 9V patarei ka kohe, vöi 220V->9VDC adapter.
Et peale pedaali ostu ei peaks uuesti poodi tagasi töttama :lol:
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
void
Posts: 258
Joined: 14 Aug 2006, 12:51

Post by void »

mis pedaali ostuks siis läheb? :P
ja jah tuleb osta teine kaabel kah, ja tuleviku mõttes võiks osta natuke lühikesi pedaal-pedaal kaableid kah(u 20 cm pikkused)

Adapteriga on selline hea asi et nee 9v omad on õnneks päris levinud igal pool, nt arvuti kõlarites ja igast laadimisvidinates nii et seda võibolla ei tulegi juurde osta. sõltuvalt pedaalist võib patarei kasutamine olla üsna ebameeldiv, sest osadel saavad need päris kiiresti otsa( ~20 tunniga :? )
Ibanez SA120(Seymour Duncan Alnico Pro II Bridge, Ibanez AH5 Neck)
Digitech Bad Monkey
Zoom Hyper Lead HL-01
Isetehtud Germaanium Fuzz Face
Laney LC15R (Marshall JCM800 eelvõimuga)

There aint no rock and roll without glowin' glass!
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

igasugu suvalised adapterid ei pruugi reguleeritud olla.. st. kitarri heli vöib sirisema hakata läbi selle ploki mängides.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
martra
Posts: 1273
Joined: 20 Mar 2007, 16:31

Post by martra »

mis sa arvad kas sellised adapterid aitavad.
http://www.thomann.de/gb/ibanez_ac109.htm
muide kuhu ja kuidas neid adaptereid üldse pannakse. äkki on mingit pilti või asja kui seletada ei oska.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Ütle, millise pedaali sa ostad, siis saab välja uurida, missugust adapterit sellele vaja on.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
martra
Posts: 1273
Joined: 20 Mar 2007, 16:31

Post by martra »

kavatsen osta digitech metal masteri. kunagi tuleb võibolla paar selist sarnast juurde. kas siis ühest adapterist piisab kõigile või peab igalühel oma olema.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Ilma mingi vahejagajata saab ühe adapteriga ühe pedaali tööle. Kui paned mingi jagaja, pead vaatama, et adapter suudaks piisavalt voolu välja anda (mõõdetakse pedaalidel milliamprites), et kõik ära toita.
Adapter ühendatakse spetsiaalsesse pistikusse pedaali tagaküljel.
See Ibanezi oma võiks sobida küll, ainukese asjana pole ma kindel pistiku suuruses (pedaali külge mineva).
Veidi kallim, aga 100% sobiv variant on Digitechi originaaljunn:
http://www.thomann.de/de/digitech_ps200r_netzteil.htm
EDIT: Samas see annab ainult 300 mA välja, kui pärast tahad veel mingeid ägedamaid pedaale (igasugu delayd ja muud sellised) panna, siis sellest üksinda võib väheks jääda.
EDIT2: Nt. Line6 suured 4-nupuga digikarbid võtavad 1200 mA. Keskmine distortion seevastu kuskil 10-30 mA.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
martra
Posts: 1273
Joined: 20 Mar 2007, 16:31

Post by martra »

kas oskad tuua näiteid nendest niiõelda jagajatest.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Ja siis sellega asjade jagamisel lähtud sellest, et kõikide pedaalide voolutarbed kokku liidetult peavad jääma alla adapteri väljundvoolu. St et kui sul on 20 mA võttev distokas ja 300 mA kajaplokk (suva number, ma ei tea tegelikku suurusjärku), siis 300 mA adapteriga neid ära ei toida.
Pedaali voolutarbe leiad kas pedaali enda pealt (adapteripistiku juures või kuskil põhja all) või kasutusjuhendist (netis on üldjuhul kõik olemas, kui kasutatult ostes kaasa ei saa).

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
martra
Posts: 1273
Joined: 20 Mar 2007, 16:31

Post by martra »

kas sellest piisab distortionile, flangerile, synth wahile ja võibolla ka whammile.

http://www.thomann.de/de/yamaha_ac10.htm

muide ma vaatasin et digitech metal master on 9 volti
martra
Posts: 1273
Joined: 20 Mar 2007, 16:31

Post by martra »

muide kas need on need siin. noh need et kui palju voolu võtab.
http://www.digitech.com/support/powersupplies.asp
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

E: yritasin so teksti tsiteerida ja keerasin enda teksti per*e :D
Yhesönaga. see adapter on 12v AC aga pedaalid tahavad tavaliselt 9v DC. nii et see ei sobi.
Jälgi polaarsust kah adapteritel ja pedaalidel.

Otsi iga pedaali kohta eraldi info valmistaja kodulehelt. liida need kokku - pane väike varu otsa ja saadki vajaliku adapteri vöimsuses
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
Locked