drop-c keeled

Erinevate firmade pillid
Locked
martra
Posts: 1273
Joined: 20 Mar 2007, 16:31

drop-c keeled

Post by martra »

et siis plaanis jämedama hääle jaoks jämedamaid keeli osta. Seal on kirjas, et drop c tuning. Ma tahaks teada et kas neid saab muidu drop-b peale ka keerata või jääb see liiga lõdvaks. Endal muidu mingid peenikesed keeled mis elektrikaga kohe kaasas olid. kas drop-c ga saab ka drop-d d asendada või laul kohe hoopis teine. Muide kas padari teine kidramees mängib drop-b ga.

Muide keeled on sellised
http://www.thomann.de/gb/gibson_powerlines_gpl_1360.htm
Mida teie arvate sellistest keeltest.

Martra.
User avatar
damageplan
Posts: 859
Joined: 22 Dec 2006, 00:43
Location: Tallinn

Post by damageplan »

Põhimõteliselt sa saad kõikide keeltega Drop B'd,C'd jms. mängida, ainult jah see jääb liiga lõdvaks ja sa ei õpi õieti mängima siis.Drop C'le sobivad .11 keeled.B'le käivad .11 ka aga .12 on paremad. Ja Sun'i teine kidra mees mängib muidu Drop C's, aga nii palju kui ma uurinud olen siis ta bariton pill(see Yamaha) peaks olema B's.
kitarrilegend
Posts: 54
Joined: 27 Jul 2007, 20:08
Location: Saare/Leisi/...

Re: drop-c keeled

Post by kitarrilegend »

martra wrote:et siis plaanis jämedama hääle jaoks jämedamaid keeli osta. Seal on kirjas, et drop c tuning. Ma tahaks teada et kas neid saab muidu drop-b peale ka keerata või jääb see liiga lõdvaks. Endal muidu mingid peenikesed keeled mis elektrikaga kohe kaasas olid. kas drop-c ga saab ka drop-d d asendada või laul kohe hoopis teine. Muide kas padari teine kidramees mängib drop-b ga.

Muide keeled on sellised
http://www.thomann.de/gb/gibson_powerlines_gpl_1360.htm
Mida teie arvate sellistest keeltest.

Martra.


Ma mängisin mõnda aega sellistega... suht norm oli aga enam gipsoni keeli ei osta.. soovitaks mingit muud firmat :wink:
ESP F50 ja DEAN GUITARS ML 79 FCBK ja FENDER FRONTMAN 212R ja ZOOM G2
TnX
Posts: 293
Joined: 25 Feb 2006, 23:11

Post by TnX »

Tegelt on üldse jumalasta maitse asi.
Mul oli (on) pill drop-c's 10-52 keeltega. Lühikese kaelaga (24, 3/4 tolli. lähevad küll pisut liiga lõdvaks vist, aga paksemaid pole viitsinud panna. Samas, kui kael on pikem (25,5 tolli), siis võib kenasti ka 10-52 mängida.

Samas, madalatel häälestustel võid panna ka paksemad keeled, aga kui peaksid tahtma tavahäälestusse tagasi minna, siis võivad liiga paksud keeled olla väga pingul ning mängimine ebamugavam.
Jeez, you wouldn't think there'd be a problem with a cranked Mesa Mark II through an extension cabinet in the midnight hours, but APPARENTLY it's anti-social behaviour. Assholes.
martra
Posts: 1273
Joined: 20 Mar 2007, 16:31

Post by martra »

jah ma tean et kitarrilegendil läksid ka ühed hästi jämedad gibsoni keeled nõnda puruks et proovis neid c'st d'sse panna.
Hurricane
Posts: 57
Joined: 03 Jun 2006, 20:20
Location: Saue / Tallinn
Contact:

Post by Hurricane »

Ise olen mänginud/mängin 25,5" kaelaga 09-42 keeltega, pole hullu midagi. Lõdvade keeltega hea bende ka teha :wink:
void
Posts: 258
Joined: 14 Aug 2006, 12:51

Post by void »

Hurricane wrote:Ise olen mänginud/mängin 25,5" kaelaga 09-42 keeltega, pole hullu midagi. Lõdvade keeltega hea bende ka teha :wink:
Minu kogemuse põhjal on drop c-s mängides sellistega ikka häda küll :? Plärisevad kole palju, eriti kui mängida natuke tugevamalt ja karmimalt.
11-tega saab drop c kenasti kätte, ei plärise eriti. Mulle isiklikult madalad häälestused küll ei meeldi nii et ma väga palju pole seda katsetanud, aga 11d on tõesti täiesti sobilikud selle jaoks
Ibanez SA120(Seymour Duncan Alnico Pro II Bridge, Ibanez AH5 Neck)
Digitech Bad Monkey
Zoom Hyper Lead HL-01
Isetehtud Germaanium Fuzz Face
Laney LC15R (Marshall JCM800 eelvõimuga)

There aint no rock and roll without glowin' glass!
Locked