Soovitage kitarri komplekti ~2500 EEK

Erinevate firmade pillid
krs
Posts: 170
Joined: 25 Mar 2005, 09:37
Location: Põlva

Post by krs »

ta leidis ise ka selle, aga tahaks siis teada mis teised sellest arvavad?
mailboy
Posts: 8
Joined: 21 Sep 2007, 23:59

Post by mailboy »

Nõnda. Mina olen siis see, kes tahab kitarri osta.

Sai käidud Tartus poodides kolamas.

Leidsin elektrikitarri Apollo Astov-i(uus), mis maksis 1790 krooni ning võimu Marshall MG-10 CD (uus), mis maksis 1690 krooni. See teeb kokku 3480 krooni. Kui hakkan kalduma selle poole, et osta akustiline kitarr kuid uurin veel asja.

Samas poes maksis akustiline kitarr Hohner HW300 2600 krroni.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

nu kui sa tahad akustilist mängima hakata siis jah... aga kui sa kunagi tahad ikkagi elektrikitarri mängima hakata siis ma ei näe kyll akustilise ostul mötet.
Parem osta ainult elektrikitarr alguses ja kogu raha vöimu jaoks. kui näed et praegu mölema jaoks raha ei jagu. Selle pärast kyll ei tasu akusti osta nyyd et odavamalt saab.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
mailboy
Posts: 8
Joined: 21 Sep 2007, 23:59

Post by mailboy »

Mulle meeldiks mõlemaga mängida, aga hetkel kaalun kumma valin. Ühe ostan kindalsti ära, kas elektrika või akusti.

Põhi küsimuseks on ikka see, kas sellise raha eest saab head kaupa.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

nu kui sa köik oma raha kitarri sisse paned, siis vöid saada kyll päris mängitava. Aga kui sa osa raha vöimu sisse paned siis vaevalt et midagi head saad.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
mailboy
Posts: 8
Joined: 21 Sep 2007, 23:59

Post by mailboy »

Kas Hohner HW300 2600 krooni eest oleks hea valik?
(algajale, mitte esinemiseks)
griffens
Posts: 20
Joined: 23 Sep 2007, 22:10

Post by griffens »

tahaks ka lähiajal kitarri soetada, probleem selline, et ma ei tea kas võtta akustiline(western tüüpi) või elektrikitarr. lugesin päris mitmeid teemasid ja vaatasin, et elektrikitarri ostmisel oleks vaja ette teada mis muusikastiili mängida soovid.
küsimus siis sleline, et kas minusugusel võhikul(oskan ainult sepapoisse mängida kitarril) on ka vaja ette teada mis stiili ma mängida tahan. elektrikitarri puhul tahaks esialgu mitte väga kalli isendi osta, et tahaks nagu kitarr + mingi odav võim mingi 5000 krooniga ehk läbi ajada ;p.
piilusin siis natukene erinevate poodide pille ja näiteks selline elukas hakkas silma:
http://www.stanfordmusic.ee/index.php?l ... mid=5,1,47
(teine sealt)
"EG-SEERIA

ERG 121GP 5995 EEK Komplektis lisaks mustale elektrikitarrile: kitarrikott, rihm, häälestusvile, keeltekomplekt, 3 mediaatorit, keeltekerija. Võimendi 10W."
Image

et kas selline pill teeks korralikku häält?

http://www.pillipood.ee/index.php?lang= ... id=3064934

või näiteks selline asi? kas hääl on normaalne ikka jne?

ja ma tahan oma lõbuks üsna mängida esinemist plaanis ei ole(veel vähemalt mitte) :p.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

ära vast komplekti poole vaata. need ei ole eriti kiidetud variandid. Alguses läheb sul vaja pilli, võimu ja juhet. 5000k ringis saad juba midagi. Mine poodidesse ja vaata mingi 3500 eest omale mingi pill ja siis osta vblla 1.5k eest võim. Ja kauple sellele juhe kaasa. Siis peaksid asjalikuma isendi saama. Alguses sa vast niikuinii kusagile proovi ei lähe seega koti võid osta siit foorumist hiljem mõnelt kasutajalt 200ga. Ja siis peaksid küll rahule jääma.

PS: Proovi Benton Harley-t vältida, või kui ostad siis ainult mõne asjatundja juures olekul, kes võib öelda sulle et sellel mõnda defekti küljes ei ripu. See käib üldjuhul pilli kohta, võimu võid küll Bentoni osta, saad soodsamalt ja kvaliteetse.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
void
Posts: 258
Joined: 14 Aug 2006, 12:51

Post by void »

tõsiselt ära komplekti osta, sealt sa saad peaaegu alati täieliku saasta võimu (ma kuskil nägin microcubega komplekti, see võib hea olla) aga muidu jah ära osta. Muidu pärast on kole jama et matsid ilma asjata ~1000 eeku mingi saasta võimu peale.

Ma tõsiselt soovitan tsekkida ibanezi odavama otsa kitarre, eriti neid millel on single single humbucker või humbucker single humbucker helipeade konfiguratsioon (sest nendest saad sa kõige rohkem erinevat tüüpi helisid), nii puhta kraami, kerge bluusi kui heavy metali jaoks. Ibanezi omadel ei ole saastad häälestajad ega teravate servadega krihvid vms.

aga kui on võimalik, vaata kindlasti kitarre kellegi kogenuma kitarristiga, ta oskab vaadata pilli ehitust ja mängitavust paremini.

Ja ürita leida pill kasutatult, sest siis on ta odavam :roll:
Ibanez SA120(Seymour Duncan Alnico Pro II Bridge, Ibanez AH5 Neck)
Digitech Bad Monkey
Zoom Hyper Lead HL-01
Isetehtud Germaanium Fuzz Face
Laney LC15R (Marshall JCM800 eelvõimuga)

There aint no rock and roll without glowin' glass!
griffens
Posts: 20
Joined: 23 Sep 2007, 22:10

Post by griffens »

aga mis te arvaks sellisest valikust:
Stagg S302 vms. kas algajale kõlbaks? võimendi vms tahaks osta siis sellise.
kuidas selline kombinatsioon oleks?
ja ma küll täielik amatöör jne, kas mingid juhtmed peab ise ka veel kaasa ostma? st et kui ma telliksin pillipoest võimu(kas kuskil oleks seda müüa, kus ei peaks tellima vms? et kohale minna saaks ka?), kas juhtmeid ei ole kaasas?
kui keegi viitsiks, võiks näiteks näidata, juhul kui juhtmeid kaasas pole, kust neid saada võib :D.
User avatar
Terminaator
Posts: 1850
Joined: 19 Jun 2006, 12:50
Location: Tallinn

Post by Terminaator »

Helitehnika müümisega tegelvatest kauplustest.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

see juhtme teema on kõige lihtsam asi. Lähed poodi ja küsid juhtme. Neid müüakse igas pillipoes. Ja Iga kitarrivõim sobib igakitarriga, on vaid mõned üksikud erandid, kui on tegu teist tüüpi helipeadega ntx.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
void
Posts: 258
Joined: 14 Aug 2006, 12:51

Post by void »

Ma ei soovita cube 15 osta, parem osta micro cube. Micro cubes on paremad võimendite modelleerimised. Ära seda karda et micro cube on 2 vatti cube 15 15-ga võrreldes, microcube on IGAL JUHUL piisavalt vali üksinda mängimiseks, nagu cube 15-gi, ja kumbki pole piisavalt vali trummari ületamiseks.

Ja kaableid saab thomannist häid. ma tellisin neid thomanni kõige odavamaid, need on ainult mingi 3 euri tükk aga jumala head(metallpistikutega, head jämedad nii et ei murdu, pistik küljest ära keeratav mis võimaldab teda ise parandada), seda on muidugi ainult siis mõttekas tellida kui ostad midagi muud sealt kah, näiteks ga5 lampvõimu mida ma soojalt soovitan!

ära staggi kittarre osta, need on p*sad.
Ibanez SA120(Seymour Duncan Alnico Pro II Bridge, Ibanez AH5 Neck)
Digitech Bad Monkey
Zoom Hyper Lead HL-01
Isetehtud Germaanium Fuzz Face
Laney LC15R (Marshall JCM800 eelvõimuga)

There aint no rock and roll without glowin' glass!
griffens
Posts: 20
Joined: 23 Sep 2007, 22:10

Post by griffens »

:/:/:/:/
ma olin peaaegu kindel ostu suhtes, aga miks staggi kitarrid pasad on?
ma arvan, et ma ikkagi ostan Stagg S302 ära, see on hea odav ja tundub üsna normaalne minule kui väga algajale. Microcube vs Cube X15 vms suhtes ma veel mõtlen natukene.


aa, ja kas see kang, mis sellel pillil on võib mängimisel ette ka jääda vms? on seda raske eemaldada?
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

kangi saab välja keerata sealt. See ei sega midagi. Proovi kasutatud võim saada ntx Rada7-st või siis siit foorumist. Räägi inimestega neil kindlasti on. Võimu saad kasutatult juba päris korraliku selle Microcube raha eest.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
Locked