Mitu draiviplokki

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Mitu draiviplokki

Post by Faded »

Küsimus põhiliselt neile, kes kasutavad rohkem kui ühte draiviplokki: kas te kasutate neid ka koos (ehk lülitate mitu tükki korraga sisse), või ainult eraldi? Kui koos, siis kuidas mitme ploki draivisoundide kombinatsioon tundub?

Ma lihtsalt vaatasin siin, et näiteks kasutajal Frusciante on signatuuris neli draiviplokki ning Andrel on kolm, ning tekkis huvi, et kuidas seda külluslikku valikut ära kasutatakse?
Last edited by Faded on 19 Sep 2007, 23:22, edited 1 time in total.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Post by donkey »

Mina näiteks ei kasuta rohkem kui ühte draivi, aga tean inimesi, kes kasutavad overdrive'i ja distortion'it koos. Sinna otsa ka stereo chorus ja tuleb päris hea saund välja...
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

Korraga kasutades läheb sound suht pudruseks, nii et mulle isiklikult ei meeldi.
Aga mitu plokki vöib ju ikkagi olla, isegi kui neid korraga ei kasuta. Rahulikuma loo jaoks näiteks mingi kerge overdrive ja kiirema loo jaoks distortionit. Oleneb stiilist/loost ju...
Mitme plokiga ei pea siis iga loo pärast plokki timmima, vaid vöib lihtsalt yhe välja, ja teise sisse lylitada
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
Terminaator
Posts: 1850
Joined: 19 Jun 2006, 12:50
Location: Tallinn

Post by Terminaator »

Ei tea, mina ei saanudki kordagi head heli Dist ja Chorust koos kasutades. Suht mudaseks kiskus.
User avatar
Frusciante
Posts: 1068
Joined: 18 Jul 2005, 12:02
Location: Kuressaare

Post by Frusciante »

Hehe.. Andrel on tegelt vist 1 plokk, tal teised maha müüdud vms.. aga anyway, ma kasutan neid nii et soolodes Big Muff + Boss DS2 (kergem seadistus, mitte eriti raju) ja siis Metal Planetit kasutan näiteks niisama laulus või refräänis või kus iganes, sest Big Muff on liiga pehme ja DS2 liiga lahja aga just need 2 annavad mulle minu tahetud soolosoundi. :D

EDIT: Muidu olen Big Muffi ja DS2-te ka koos Metal Planetiga kasutanud.. Big Muffi kasutan kui on mingi raskema muusika soolo, näiteks mingi metal vms :) .. sustainerina kasutan seda... ja kui jällegi mingi kergem seadistus panna DS2-le ja seda kombineerida Metal Planetiga, siis tuleb nagu rohkem nö metalim sound. Putru ei tule kui õiget seadistust kasutada. :)
Tokai Silver Star '84/Epiphone G-400 Custom>EHX Big Muff>Boss DS-2/Rocktron Metal Planet>Boss DD-6>Dunlop Cry Baby 535Q>Crate Powerblock
User avatar
Laur.
Posts: 1199
Joined: 26 Mar 2006, 00:13
Location: Saku/Tartu

Post by Laur. »

Frusciante wrote: Putru ei tule kui õiget seadistust kasutada. :)


Eks ta nii ole jah aga katsu sa seda Õiget selle pudru seest üles leida :)
http://llaurits.wordpress.com
hufuufer ät gmail punkt com
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Kert wrote:Aga mitu plokki vöib ju ikkagi olla, isegi kui neid korraga ei kasuta. Rahulikuma loo jaoks näiteks mingi kerge overdrive ja kiirema loo jaoks distortionit. Oleneb stiilist/loost ju...
Mitme plokiga ei pea siis iga loo pärast plokki timmima, vaid vöib lihtsalt yhe välja, ja teise sisse lylitada

Iseenesest mõista. Ma küsisingi ju plokkide korraga kasutamise kohta - kas ja kuidas.

Puder tuleb siis, kui kõigil plokkidel on gain põhja keeratud. Kui arvestada, et kahel pedaalil on kaks korda rohkem gaini, kui ühel, ja nuppe vastavalt keerata, siis ei tohiks midagi nii rasket olla.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
meisterjaan
Posts: 620
Joined: 29 Mar 2005, 19:23

Post by meisterjaan »

Overdrive ja distortion koos ei olegi vist midagi niiväga erilist. Bossil on ju isegi vastav plokk, kus need kaks saundi on ühendatud ja see plokk on üsna populaarne. Endal on ka OS-2.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

See vist võimaldab ainult nende kahe vahel valida, mitte neid korraga kasutada, kui ma ei eksi.

Tõelised kaks-ühes draiviplokid on näiteks ProCo Deucetone Rat, Visual Sound Jekyll & Hyde, ZVez Super-Duper, Foxrox Zim jne.

Frusciante: kas sa Nitrot ka kuskil kasutad?
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
meisterjaan
Posts: 620
Joined: 29 Mar 2005, 19:23

Post by meisterjaan »

Faded wrote:See vist võimaldab ainult nende kahe vahel valida, mitte neid korraga kasutada, kui ma ei eksi.

Mulle tundub, et saab ikka miksi ka teha.
User avatar
Frusciante
Posts: 1068
Joined: 18 Jul 2005, 12:02
Location: Kuressaare

Post by Frusciante »

Faded wrote:See vist võimaldab ainult nende kahe vahel valida, mitte neid korraga kasutada, kui ma ei eksi.

Tõelised kaks-ühes draiviplokid on näiteks ProCo Deucetone Rat, Visual Sound Jekyll & Hyde, ZVez Super-Duper, Foxrox Zim jne.

Frusciante: kas sa Nitrot ka kuskil kasutad?

Nitro on booster, mitte distortion, seda kasutan siis kui on vaja volume-i tõsta, näiteks bändiga soolodes vms.[/list]
Tokai Silver Star '84/Epiphone G-400 Custom>EHX Big Muff>Boss DS-2/Rocktron Metal Planet>Boss DD-6>Dunlop Cry Baby 535Q>Crate Powerblock
User avatar
interpol
Posts: 644
Joined: 01 Apr 2006, 16:24
Location: Kolga-Jaani

Post by interpol »

mina olen alati tubescreamerit soolo buustiks kasutanud. samas kasutan seda ka feedbacki tekitamiseks. kui keerata tubescreamril aint kuskil veerandi jagu gaini, siis tuleb vile aeglaselt ja samas on võimalik ka veel soolosid teha ilma, et saund mudaseks läheks. teatud lugudes on jälle see mudane saund taotluslik, seal võib gaini julgemalt keerata.
aidake mind rooli, ma sõidan ise!

make a pile and call it my life
User avatar
krustok
Posts: 1192
Joined: 14 Jun 2005, 15:42
Location: Tartu/Keila

Post by krustok »

Mulle väga meeldib heli, mis tuleb kui selline mahe kerge overdrtive lasta fuzz plokki.
Rig: Yamaha Pacifica 112 (mod) -> Boss ME-50 -> Harley Benton GA5
Yamaha FG720S
Shure Beta 57A -> E-MU 0404|USB
http://krustok.planet.ee/
User avatar
Frusciante
Posts: 1068
Joined: 18 Jul 2005, 12:02
Location: Kuressaare

Post by Frusciante »

interpol wrote:mina olen alati tubescreamerit soolo buustiks kasutanud. samas kasutan seda ka feedbacki tekitamiseks. kui keerata tubescreamril aint kuskil veerandi jagu gaini, siis tuleb vile aeglaselt ja samas on võimalik ka veel soolosid teha ilma, et saund mudaseks läheks. teatud lugudes on jälle see mudane saund taotluslik, seal võib gaini julgemalt keerata.

Ma olen ka tahtnud Tubescreamerit osta, aga pole leida seda eriti kuskilt. :?
Tokai Silver Star '84/Epiphone G-400 Custom>EHX Big Muff>Boss DS-2/Rocktron Metal Planet>Boss DD-6>Dunlop Cry Baby 535Q>Crate Powerblock
User avatar
J.
Posts: 774
Joined: 16 May 2006, 16:44
Location: õnnes

Post by J. »

korralikult draiviv võim ja sinna siis muff ette.
puhas kuld. palju feedbacki+totaalset muda.
aruka kasutamise puhul väga geniaalne soolosaund.
sai vahepeal kasutatud.

aga njah... mulle meeldivad üldse igasugu kiuksuga asjad.
Locked