Probleem kitarri sees juhtmetega!!11!

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
meisterjaan
Posts: 620
Joined: 29 Mar 2005, 19:23

Probleem kitarri sees juhtmetega!!11!

Post by meisterjaan »

Esialgu kitarr natuke krabises vahel. Mõtlesin, et küllap on sees midagi halvasti. Võtsin lahti ja outputi juurest oligi üks juhe noh niimoodi, et ei olnud kõige paremini kinni. Jootsin selle kokku, aga siis hakkasin seal volüümi ja tooni nupu juurest midagi surkima kuna need nupud logisesid natukene. Ja siis ma arvatavasti vigastasin midagi, sest kui proovisin, siis toon oli hästi pehme ja tooni nupp ei töödanud. Mõtlesin siis, et suva sellest tooni nupust - võtsin kõik juhtmed selle nupu küljest ära. Aga toon jäi endiselt nõrgaks. Mõtlesin siis, et äkki on viga volüüminupus ja kõrvaldaks selle kah. Ja siis lõikasin kõik juhtmed läbi ja proovisin ühendada otse - need juhtmed mis sealt helipeade juurest tulevad ühendasin otse outputi. Aga niimoodi tuli ainult "surr".. st et mu pill enam üldse ei tööta.

Kas kellelgi on mõnda head ideed, kuidas ma selle pilli korda saaksin teha? Või teab keegi soovitada kedagi parandajat? Või tahab keegi ise paari soti eest korda teha?
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

tean et ei tohiks naerda, aga ikkagi ajas natuke muigama see tekst :lol: :lol:

Kas sa tahad köike samamoodi tagasi panna nagu alguses oli et nupud ka töötavad jne... vöi tahad otse helipeast outputi?

Mis kidraga tegu on yldse? Mitu helipead ja mis tyypi? Mitu nuppu ja mis nende ylesanded on?
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
meisterjaan
Posts: 620
Joined: 29 Mar 2005, 19:23

Post by meisterjaan »

Kidra on Hohner Birmingham. Helipea marki ei tea, aga igatahes mul on seal 2 humbuckerit.

Nuppe oli 2: volüüm ja toon.Ideaalne oleks, kui õnnestuks tagasi panna niimoodi, et volüüminupp ikkagi töötab. Aga lepiksin ka sellega kui niisama töötab - et ilma nuppudeta.

Ahjaa, selline küsimus kah, et kas need juhtmed seal sees töötavad nagu elektrijuhtmed. Et kas kidraheli peaks põhimõtteliselt läbi tulema juba siis, kui ma need säbrulised juhtmeotsad üksteise vastu panen, või nõuab see mingit delikaatset lähenemist.

P.S.
Sealt helipeade juurest tuleb välja üks tavaline isoleeriga juhe ja siis teine juhe, kus on nagu välimine isoleer mille sees on nagu traat ja selle traadi sees on veel omakord isoleer, mille sees on üks traat.
daddario
Posts: 31
Joined: 20 Feb 2007, 22:20
Location: Rakvere

Post by daddario »

Kus kandis asud?
kolp
Posts: 478
Joined: 02 Jan 2006, 21:09
Location: järvamaa, paide

Post by kolp »

veikse vaevatasu eest teeks ehk kordagi, kui nt tartus asud täna homme!
meisterjaan
Posts: 620
Joined: 29 Mar 2005, 19:23

Post by meisterjaan »

Asun Tallinnas
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

meisterjaan wrote:Ahjaa, selline küsimus kah, et kas need juhtmed seal sees töötavad nagu elektrijuhtmed. Et kas kidraheli peaks põhimõtteliselt läbi tulema juba siis, kui ma need säbrulised juhtmeotsad üksteise vastu panen, või nõuab see mingit delikaatset lähenemist.

Täiesti tavalised elektrijuhtmed jah.

Äkki on sellest skeemist abi:
http://www.seymourduncan.com/support/wi ... h_1v_1t_3w
Või kui Tartusse satud, võin ka korda teha.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
meisterjaan
Posts: 620
Joined: 29 Mar 2005, 19:23

Post by meisterjaan »

Aitäh kõigile!

Aga eriti kasutajale served, kes msn'is õpetas step-by-step, kuidas kidra korda teha.
Locked