epiphone

Erinevate firmade pillid
Locked
martra
Posts: 1273
Joined: 20 Mar 2007, 16:31

epiphone

Post by martra »

Selles teemas tahaksin ma teada saada epiphone elektrikitarride kohta. Just nende odavamate kohta. Kas need on oma hinnaklassis head pillid, mis nende head ja vead on. Palun rääkida nendel kes on sarnaste odavate epiphone pillidega mänginud. Huvitavad mind EPIPHONE SGSPEB, Epiphone Les Paul Special II Ebony ja Epiphone Les Paul Special II Ebony LTD. :roll:
User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Post by donkey »

LP Special II on väga hea pill. Ma ei oska küll midagi halba öelda peale selle, et natule häirib pilli raskus, aga see ongi LP'dele omane.
martra
Posts: 1273
Joined: 20 Mar 2007, 16:31

Post by martra »

Küsiks siis ka, et mis tüüpi muusikat selle pilliga saaks mängida. Kas midagi heavy metali moodi asja saaks ka mängida.
Meeldib just nagu näiteks bändidest Metallica, System of a down, Static-x, moonsorrow ja sarnased.
User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Post by donkey »

Hevi saab teha küll.
martra
Posts: 1273
Joined: 20 Mar 2007, 16:31

Post by martra »

Tänan vastuste eest. Ilmselt ostan ma suvel kitarri EPIPHONE Les Paul Special II WRBH. Loodan, et on hea pill. Aga ega ma eriti ei usuks, et see kitarri kaal nii palju segaks. Kui raske see siis umbes on.
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Post by mty »

see raskus ei sega midagi, les paule kasutatakse ju tegelikult massiliselt, pole veel kuulnud et keegi poleks jõudnud sellega mängida. harjumise asi samuti.
User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Post by donkey »

Kuskil 3 kilo kanti jääb umbes. Ikka tunduvalt raskem, kui mõni ibanez näiteks..
User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Post by donkey »

mty wrote:see raskus ei sega midagi, les paule kasutatakse ju tegelikult massiliselt, pole veel kuulnud et keegi poleks jõudnud sellega mängida. harjumise asi samuti.
Jap, harjumise asi..
martra
Posts: 1273
Joined: 20 Mar 2007, 16:31

Post by martra »

Küsiks ka tegelt selle kaela paksuse koha pealt, et kas sellel on paks või õhuke kael võrreldes teiste firmade pillidega. Kui viitsid siis võiksid ehk ka mõõdu anda. :)
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

donkey wrote:Kuskil 3 kilo kanti jääb umbes. Ikka tunduvalt raskem, kui mõni ibanez näiteks..
No keskmine Ibanez on ka kolm kilo.
Isegi Squieri Affinity stratt on üle kolme (need on õhukese kerega).
Ibanez GAX30 on üle kolme.
Minu Ibanez on seal 4 kandis, pluss-miinus natuke (mõõtmine oli veidi udune), igaljuhul tuntavalt raskem mu stratist, mis sai kunagi nii viie grammi täpsusega ära kaalutud, tuli miski 3200-3400g, ma täpselt ei mäleta.

EDIT(pärast natukest uurimustööd): See konkreetne pill ei ole LP moodi mahagonist, vaid hoopis lepast, millest stratidki, see on kergem puit. Kael on küll mahagonist, aga strattidel on see vahtrast, mis on veelgi tihedam(http://www.simetric.co.uk/si_wood.htm).
Nii et sellele pakuks samuti midagi 3 kilo kanti. See ei ole LP tüüpiline raskus, see on isegi strati kohta kerge.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Post by donkey »

no siis on epikas rohkem kui kolm (ma ütlesin suht umbes), enivei on LP special II käest pannes ja kohe keskmine ibanez kätte võttes vahe ikka tunduvalt märgatav
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Aga mis on "keskmine ibanez"?
See on väga lai mõiste, sest minu oma jääb ka Ibanezi hinnaskaala "keskossa", aga kaalub sellest Spetsiaalsest Teisest julgelt rohkem.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Post by donkey »

ma ütlesin keskmine ibanez sellepärast, et ma ei tea täpselt, mis mudeliga tegu oli, kui ma seda näppisin
User avatar
Mfantasies
Posts: 468
Joined: 04 Jul 2006, 11:10

Post by Mfantasies »

endal kaalus strat 2,5 koli koos kotiga milles oli plokk jms träni.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Mis firma selle "strati" teinud oli?
Ma olen katsunud ka enda Squierist kõvasti kergemat stratti...

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
Locked