Küsimus medikaga mängimise kohta

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

maitseasi muidugi.. mönele istub väiksem paremini kätte kui suurem.. ja mönele teisele jälle vastupidi.

aga minu arust matemaatikal ja fyysikal on suht vähe tegemist asjaga.

medika paksus ja tipu teravus muidugi möjutavad kiirust/soundi.. aga medika suurus kyll mitte
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

GigAHerZ wrote:tuli selline väljend ka meelde: jalad pole piisavalt pikad, et maani ulatada... :D

tjah, umbes sama asi :P
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
Iwan Suli
Posts: 69
Joined: 26 Oct 2005, 13:57
Location: Tallinn

Post by Iwan Suli »

Kert wrote:ja ma ei saa sellest siiamaani aru.. aga ju ma siis olen nii juhe...



Jah, põhimõtteliselt on sul, Kert, õigus...
astar.ee/kitarr Greatest Hits vol I: blaa blaa blaa ... füüsikal ei ole sellega mingit pistmist...
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

nuh, aga äkki seletaksid siis uuesti? Ja nii et "minusugused" ka aru saaksid? praegu igatahes tundub sinu jutt suht kahtlane....
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
Iwan Suli
Posts: 69
Joined: 26 Oct 2005, 13:57
Location: Tallinn

Post by Iwan Suli »

No ma mingit pikka juttu ei hakka enam kirjutama, selle vaidluse lõpptulemus ei ole mulle nii tähtis. Aga kuna mingi autoteema kerkis, siis ma kirjeldaksin seda sellise Zenoni apooriaga (www.wikipedia.org aitab):

Kas suurt autot on sama lihtne ja kerge kitsasse garaazi parkida nagu väikest autot?

Mis puudutab seda Tallinna ja Tartu näidet, siis võrdlus, et suure ja väikese auto jaoks on tee sama pikk, ei ole õige.

Tegelikult näeb õige võrdlus välja nõnda, et kui keerata väikese auto rool täiesti vasakule või paremale välja, siis väike auto teeb 360 kraadise ringi täissõitmiseks väiksema raadiusega ringi kui suur auto ja seetõttu läbib väiksema maa. Ja kui mõlema auto kiirus on võrdne, siis järelikult väiksem auto teeb ringi ära kiiremini.

Nendesse sõrmede ja varvaste sarkasmnaljadesse ma ei viitsinud süveneda.
astar.ee/kitarr Greatest Hits vol I: blaa blaa blaa ... füüsikal ei ole sellega mingit pistmist...
User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Post by donkey »

njaa, see jutt võib ju teoreetiliselt õige olla, aga nii väikeste suuruste muutuse puhul (1 mm siia-sinna) ei mõjuta see küll mitte midagi. Soolo kiirus ja selle heli teke sõltub ikka 100% mänguoskusest ja sellest, millise medikaga keegi on harjunud mängima
Iwan Suli
Posts: 69
Joined: 26 Oct 2005, 13:57
Location: Tallinn

Post by Iwan Suli »

donkey wrote:njaa, see jutt võib ju teoreetiliselt õige olla, aga nii väikeste suuruste muutuse puhul (1 mm siia-sinna) ei mõjuta see küll mitte midagi. Soolo kiirus ja selle heli teke sõltub ikka 100% mänguoskusest ja sellest, millise medikaga keegi on harjunud mängima


Sellega olen ma täielikult nõus. Ma olen täheldanud et enamus kontsertkitarriste mängib standardmõõdus suure medikaga, seega medika suurusest mõõtmatutes kordades olulisem on mänguoskus. Samas kaasnes minu jaoks väiksema medika kasutamisele võtuga kvalitatiivne hüpe mänguvõimes ja ma arvan, et asi oli nendes eelnevates füüsikaga mitteseotud asjaoludes, mis ma suure ajakuluga ennist kirja panin.
astar.ee/kitarr Greatest Hits vol I: blaa blaa blaa ... füüsikal ei ole sellega mingit pistmist...
User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Post by donkey »

Iwan Suli wrote:
donkey wrote:njaa, see jutt võib ju teoreetiliselt õige olla, aga nii väikeste suuruste muutuse puhul (1 mm siia-sinna) ei mõjuta see küll mitte midagi. Soolo kiirus ja selle heli teke sõltub ikka 100% mänguoskusest ja sellest, millise medikaga keegi on harjunud mängima


Sellega olen ma täielikult nõus. Ma olen täheldanud et enamus kontsertkitarriste mängib standardmõõdus suure medikaga, seega medika suurusest mõõtmatutes kordades olulisem on mänguoskus. Samas kaasnes minu jaoks väiksema medika kasutamisele võtuga kvalitatiivne hüpe mänguvõimes ja ma arvan, et asi oli nendes eelnevates füüsikaga mitteseotud asjaoludes, mis ma suure ajakuluga ennist kirja panin.


Novot, sinu jaoks on lihtsam mängida väikse medikaga. Minule isiklikult ei meeldi väikesed medikad, kuna nad on lihtsalt...liiga väikesed..pole nagu kuskilt kinni hoida. Erinevad inimesed ongi erinevalt harjunud.
Muideks, proovisn nii, et mängisin üht kindlat soolot medika terava otsaga ja pärast keerasin medika teist pidi ja mängisin sellega (ehk siis terve see ca. 2cm laiune medika serv puudutas keeli) ning mingit vahet kiiruses ega selles plõksuvas helis polnud. Proovige ka.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

"Kas suurt autot on sama lihtne ja kerge kitsasse garaazi parkida nagu väikest autot?"
nagu juba mitu korda öeldud sai eespool ei pea medikat poolenisti keelte vahele toppima vaid medika otsaga ainult puudutama. ja suureauto ninaga väikest garaasi ust puudutada on sama lihtne kui väikse autoga... vähemalt minu jaoks

"Mis puudutab seda Tallinna ja Tartu näidet, siis võrdlus, et suure ja väikese auto jaoks on tee sama pikk, ei ole õige"
suurem auto jöuab siis enne kohale sama kiiruse juures vöi? vat seda ma ei teadnudki.
minu meelest täpselt samamoodi ei ole vahet kui pikk vöi lai see auto on.. auto esiots jöuab ikka samal ajal kohale kui väikse auto esiots... kui kiirus on sama.

"Tegelikult näeb õige võrdlus välja nõnda, et kui keerata väikese auto rool täiesti vasakule või paremale välja, siis väike auto teeb 360 kraadise ringi täissõitmiseks väiksema raadiusega ringi kui suur auto ja seetõttu läbib väiksema maa. Ja kui mõlema auto kiirus on võrdne, siis järelikult väiksem auto teeb ringi ära kiiremini."
noh kuidas keegi.. mina näiteks liigutan medikat edasi-tagasi, mitte ei tee ringjaid liigutusi.

"Nendesse sõrmede ja varvaste sarkasmnaljadesse ma ei viitsinud süveneda."
seal ei ole naljakat midagi.. tösine asi kui sörmed on liiga lyhikesed et keelteni ulatada.

E: selles on sul öigus, et see on suht möttetu vaidlus
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
Locked