k

Erinevate firmade pillid
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

Kõige lihtsam viis on nii. Ostad praegu pilli. Hakkad teooriat natukene õppima ja asja. Lähed suvel tööle ja ostad omale ühe korraliku combo võimu, ja rohkemat sa paar aastat ei vaja.

See et efekte pole vaja või läbi mille kes mängib see ei ole üldse tähtis.

Tähtis on see et sa ei avastaks aastapärast et kurat miks ma nii s/%a pilli ostsin. Sest ajapikku kujuneb see mida sulle meeldib mängida, praegu pakud lihtsalt huupi. Ära hakka üldse valima pilli mingi bändi järgi. Osta mingi standard pill mis meeldib ja jääb su hinnaklassi. Mine poodi vaata pillidel näod üle. Need mis oleksid arvatavad kandidaadid nende nimed küsi müüalt üle ja siis tule foorumisse tagasi ja küsi mida nendest soovitatakse. Selline teema et soovitage midagi lampi ja et kitarr hakkab metallika häält tegema, sellega pole mõtet ennast üldse piinata. Kõikidel pillidel on sama hääl (üldises mõistes) häält muudab effekti blokk või combo võimus (kõlar + võim + efektid) olev efektide osakond :wink:

Seega Nüüd jooksuga poodi ja vali omale mõnus pill(id) välja! Edu!


ADD: Eelmisele postitajale ütleks nii palju et muusikakeskus mängis vaikselt sest tõenäoliselt vajab see eelvõimendust ja see funktisoon su keskusel puudub. Või on lihtsalt vaikne sisend. Mis sealt välja tulevasse helisse puutub siis see on totaalselt masendav!
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
arx22
Posts: 56
Joined: 20 Sep 2006, 10:08

Post by arx22 »

pedaal oleks siiski oluline kui on tegu elektrikaga ja mängida muusikakeskusega ilma on suht nõme
User avatar
maggs
Posts: 31
Joined: 29 May 2006, 15:21
Location: Rapla kant

Post by maggs »

Ainult kärinaga harjutades jääd lohakaks, sest see müra varjab su vead ära ja sa ei panegi neid tähele. Ja seetõttu pole heli väga puhas. Vähemalt minuarust.
Eddie Van Halen - The best 10 fingers on 6 strings!!!
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

muusikakeskus tegi tal vaikset häält arvatavasti selle pärast et yhedas kitarri Line-in sisendisse. ja liinisisendil minuteada eelvöimu vahel ei ole.. läheb otse löppu
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
hit_the_lights
Posts: 88
Joined: 11 Mar 2007, 20:52

Post by hit_the_lights »

Nüüd on kaks varianti:
1)Osta kogu eelarve eest (ca. 3000kr) võimalikult hea, sobilik ja endale meeldiv pill ning ühendada see ikkagi koduvõimendi taha sest hetkel rohkem raha pole et kitarrivõimu osta

2)Osta odavam pill et jääks raha ka pedaali või võimu ostmiseks sest koduvõimendist tuleb selline hääl et ma ei kuule harjutades oma vigu ja seetõttu ei oska nendele tähelepanu pöörata?

Kumba teed siis minna? See mõte on hea et kui pilli ostma hakata, et siis teen poes luuret ja siis küsin oma lemmikute kohta siin arvamusi, ise ju algaja ja ei oska tähtsamatele asjadele tähelepanu pöörata. Soovitage siis julgelt, kas variant 1 või 2!
User avatar
maddo
Posts: 549
Joined: 28 Aug 2006, 17:18

Post by maddo »

variant 1 vast siis ikka
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

hit_the_lights wrote: sest koduvõimendist tuleb selline hääl et ma ei kuule harjutades oma vigu ja seetõttu ei oska nendele tähelepanu pöörata?
Miks sa ei peaks oma vigu kuulma? Voluumi keera veidi vaiksemaks :D või milles probleem on? Ega se sul nii palju ka heli moonutama ei hakka.


++ Mis puutub kasutaja arx22 arvamusse, siis mul oleks piinlik selliseid asju rääkida. Aga ple hullu, äkki on maitseasi, ma pole eriti maitsetega kursis.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

Kodukino ja muusikakeskus just kuigi palju heli ei moonuta, see nende eesmärk ongi - muusikat võimalikult tõetruult taasesitada. Kitarrivõim aga moonutab, selles mahe sound ongi.

Aga et keti tugevuse määrab tema nõrgim lüli, vaataksin mina pigem ahelat kogu träni kvaliteedi korrutisena. Kui üks korrutise tegur on null või nulli lähedane, on korrutis ka null või nulli lähedane (suhtelises mõttes). Ehk kui eespool Kert mainis, et 20% sõltub kitarrist, 30% võimust ning 50% näppudest, siis... võtame ideaalse kitarri ja ideaalse võimu (oleme füüsikud). Nende kvaliteet on vastavalt 20% 20%st ja 30% 30%-st. Rikka ameeriklase näpud on aga osavad vaid raha kokku kraapima. Tema sõrmede "kvaliteet" on 4% 50%-st. Siis ei ole kogu tulem mitte 20% + 30% + 4 % = 54%, vaid pigem 4/50 korda 20/20 korda 30/30 = 0.08 korda 1 korda 1 = 8%. Ma ise olen veidi matemaatik, nii et võib-olla ei seletanud hästi, aga need kes aru said, saavad ka aru, et mida vähem on teil signaaliahelas elemente, seda suurema tõenäosusega on teie sõrmede ja kitarri potensiaal edasi juhitud kuulajale, sest ideaalseid pedaale ei ole olemas. Heaküll, see ei ole üldkehtiv printsiip, mõned asjad teevad saundi küll effektiivsemaks, aga seda neturaalsust läheb aina vähemaks on minu mõte.

EDIT1: kodukino ei moonuta, kui ei keerata asju üle.

EDIT2: valige siis ideaalseks võimuks/kitarriks/mängijaks oma suurima eeskuju või peas kõmiseva saundijupi, ise teate.
arx22
Posts: 56
Joined: 20 Sep 2006, 10:08

Post by arx22 »

kui sa oled algaja siis sa ei taha elusees mängida lihtsalt cleaniga kuskilt läbi maki sa tahad et heli meenutaks vähegi seda mis eesmärgiks on. nii lihtsalt kaob huvi suht kiiresti

sry kui kuskil valesti aru sain
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

mina mängisin oma esimesed 5-6 kuud läbi arvuti kõlarite lihtsalt ühe plokiga... jube aeg oli küll aga kellel on ikka tõsine huvi kitarri vastu, sellel see nii lihtsalt ära ei kao. Vähemalt ma julgen nii arvata.
tikut6mme
Posts: 662
Joined: 10 Dec 2006, 21:21
Location: Pärnu
Contact:

Post by tikut6mme »

ei ole vaja mingit plokki!
ma mängisin mingi 4-5kuud aint klassikalisega, sellega saab hea põhja alla kitarrimängule!
Laney lc15 -> digitech rp80 -> ESP LTD m-50
User avatar
hit_the_lights
Posts: 88
Joined: 11 Mar 2007, 20:52

Post by hit_the_lights »

Jõudsin siis järeldusele, et eelkõike vaja pilli ja selle otsimisega hetkel tegelengi. Kohe kui mingid kindlamad variandid silmapiiril, annan teada, siis saate kommenteerida.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

Tegelikult Marvin, pole mõtet hakata otsima nõrgemat lüli veel, kuna lülid on puudu. Ja kuna inimene otsib pilli et end arendama hakata ei ole ka sellisest matemaatilisest teooriast midagi kasu.

Moonutus kui selline on suhteline. Kuna praegu on näidiseks või nn ideaalseks elemendiks kitarrivõim siis kodukino ja muu kodutehnika moonutab üldjuhul, muidugi mitte alati. Siis on veel vaja õigeid sagedusi mängivaid kõlareid, oskusi, pilli, tunnet, mida kõike veel.

Sorry et ei saanud su matemaatikast aru, sest ma ei näe praegu põhjust sellele üldse mõelda. Vaja oleks lülisi tekitada(y)

Ja ega kui su kitarr on idealsega võrreldes 0-i lähedane, ja samas su oskused on selle arvelt 69.99% siis sa suudad siiski luua midagi tunduvalt paremat kui kõik oleks tasakaalus.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

Ma lihtsalt mainisin oma mõttekäigu mängija olulisusest.

Kui suhteline siis suhteline, aga sõna moonutus on üldmõistetavalt muutus, ümberkujundus. Ja kodukino esitab kõik sagedused 1:1 mis kitarrist tulevad. Kitarrivõim on põhimõtteliselt effekt, mis moonutab kitarri heli harjumuspäraseks ja mahedamaks.
Locked