k

Erinevate firmade pillid
User avatar
hit_the_lights
Posts: 88
Joined: 11 Mar 2007, 20:52

k

Post by hit_the_lights »

.
Last edited by hit_the_lights on 11 Dec 2011, 17:23, edited 1 time in total.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

suurem osa soundist tulebki vöimust. ja seda metallica soundi sa sealt kodukino vöimust kyll ei saa... isegi mitte midagi sellist mis meenutaks metallicat.

aga kuna sul on nii väike eelarve sii sosta köige raha eest vöimalikult hea kidra ja siis hakka koguma vöimu jaoks.. hädapärast muidugi saab harjutada selle kodukino vöimuga. aga mingeid "sounde" ära kyll oota sealt.

kitarri ma ei hakkagi soovitama praegu... las keegi teine...
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
hit_the_lights
Posts: 88
Joined: 11 Mar 2007, 20:52

Post by hit_the_lights »

.
Last edited by hit_the_lights on 11 Dec 2011, 18:08, edited 1 time in total.
tikut6mme
Posts: 662
Joined: 10 Dec 2006, 21:21
Location: Pärnu
Contact:

Post by tikut6mme »

esp ltd m-50, igaljuhul soovitan!
omal on, väga raju pill, soib vist metallica pededele kah :wink:
Laney lc15 -> digitech rp80 -> ESP LTD m-50
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

viimast ma esimeseks kitarriks ei soovita kuna sellel floyd rose ja veel litsensi FR. nii et neist kahest soovitaks esimest rohkem.. ei pea nii palju kitarri timmima ja jääb rohkem aega harjutamiseks
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
hit_the_lights
Posts: 88
Joined: 11 Mar 2007, 20:52

Post by hit_the_lights »

Aga kui Eestist osta, oskab keegi midagi soovitada? Vaja oleks kindlasti midagi sellist, millest annaks Metallica-stiili ja soundi välja võluda, see nagu innustaks hoolsasti õppima ja harjutama :D
Kui poest osta, siis kus on kõige normaalsem hinna-kvaliteedi suhe, oskab keegi midagi konkreetset soovitada (hind kuni ca. 3000 kr) või on kellelgi ehk mõni vähe kasutatud ja korralik pill pakkuda mis vastaks minu soovidele? Andke julgelt märku!
P.S. Võimu hetkel kohe ei otsi sest raha niipalju pole, kui saaks kitarri kõigepealt...
R-PiiT
Posts: 151
Joined: 12 Oct 2005, 17:46
Location: Tallinn

Post by R-PiiT »

Kas sapakaga sõites annab Ferrari tunnetuse välja võluda?

Kitarrist üksi ei võlu sa mingit soundi välja, eriti 3000.- maksva pilli puhul.
Minu arvates oleks kõige mõistlikum selle raha eest otsida selline pill, mis sul käes mugav tundub ja heli oma hinnaklassikohta saast ei ole. Soovitusi ma kahjuks anda ei oska.
TnX
Posts: 293
Joined: 25 Feb 2006, 23:11

Post by TnX »

Soovitan osta pigem kasutatud kitarri. Ja sealjuures kitarri, kus on võimalikult vähe lisajubinaid peal nagu tremolod (kang) jms. Need viivad sama raha eest kvaliteedi alla.

Ja 3k eest on hea, kui üldse mängitava pilli saab. Mingist konkreetsest saundist on seal raske rääkida, kindlasti on võimalik väga hea kitarristil saavutada seal midagi ligilähedast Metallicale,
Jeez, you wouldn't think there'd be a problem with a cranked Mesa Mark II through an extension cabinet in the midnight hours, but APPARENTLY it's anti-social behaviour. Assholes.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

sound tuleb tegelikult jah sörmedest mitte kitarrist...

see kitarr vöib sul yksköik milline olla pöhimötteliselt. sest selle raha eest jah ,nagu öeldi eespool, eriti head pilli ei saa ja soundi koha pealt väga kriitiline ei tasuks olla...
vaata mingi selline mis ilus on ja käes mugav tundub. ja et kael väga propeller ei oleks.

50% soundist tuleb sörmedest ;)
30% vöimust
20% kitarrist :wink:
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
tomm
Posts: 27
Joined: 20 Feb 2007, 12:20
Location: tartu

Post by tomm »

ma olen algaja, aga natuke juba tähele pannud, tänu sellele on mul lihtsam aru saada teisest algajast.

minu tähelepanekute järgi on tarvis elektrikitarri. ma ei usu et värvist või kujust midagi eriti oleneb. vähemalt alguses küll mitte. vaata selline pill mis meeldib. mida kallim seda parem.

kitarrist läheb juhe välja ja sul on valida kas torgata see kitarrivõimu või näiteks mingi efektiplok või pedaal vahele panna. sealt tulebki see vahe milline sound kokkuvõttes välja tuleb. näiteks kui tahad sellist ühtlaselt kärisevat saundi siis selle jaoks on overdrive või midagi taolist tarvis. osadel kitarrivõimudel on see sees kah. pillist see ei olene.

ma ise harjutan akustilise peal (olen kuulnud, et alustuseks ongi soovitav akustiga alustada (noored elektritarristid pidid akustilisel kasvõi barree akordidega hätta jääma)). aga mis ma tahtsin öelda, et ma olen kodus elektrikat sedasi katsetanud, et pill, lihtne overdrive pedaal ja muusikakeskus. ja ühte digitaalset mitme efektiga plokki olen ka proovinud - täitsa käras. muidugi - muusikakeskuse variant pole ikka päris see, aga ma usun, et niikaua kui mingi üldine teooria ja arusaam tekkima hakkab veab küll välja.

1) pilli on vaja - mida kallim ja sümpaatsem seda parem
2) lihtne efektiplokk/overdrive
3) võimendus. alguses võibolla veab kodune võimendus välja

teine punkt on vast mingi 500 krooni või nii. et pilli jaoks jääb 2500 veel alles. võimu ostad poole aasta pärast kui juba käed liikuma hakkavad. efektiplokist/pedaalist on siis ka kasu.

eksju?
User avatar
Marko
Posts: 220
Joined: 26 Jun 2006, 17:32
Location: Pärnu

Post by Marko »

No efektipedaali pole küll alguses mõtet osta. Osta ikka kogu raha eest pill, mis endale meeldib ja millega on sul mugav mängida.
tikut6mme
Posts: 662
Joined: 10 Dec 2006, 21:21
Location: Pärnu
Contact:

Post by tikut6mme »

alguses pole mingid effekte vaja!
Laney lc15 -> digitech rp80 -> ESP LTD m-50
User avatar
tomm
Posts: 27
Joined: 20 Feb 2007, 12:20
Location: tartu

Post by tomm »

mul töötas efektipedaal võimendusena, ilma selleta tuli kitarrist liiga lahja signaal.
tikut6mme
Posts: 662
Joined: 10 Dec 2006, 21:21
Location: Pärnu
Contact:

Post by tikut6mme »

ok siis :lol:

aga enne soovitan kitarrimöngu ABC ära õppida, seejärel hakata igast pudinaid juurde hankkima :wink:
Laney lc15 -> digitech rp80 -> ESP LTD m-50
User avatar
tomm
Posts: 27
Joined: 20 Feb 2007, 12:20
Location: tartu

Post by tomm »

tegelt jah.. sedasi nagu ma välja pakkusin on lihtsalt mõtetu kompunnimine hädapärast umbes. ja noh, need asjad olid käepärast mul võtta tookord.

aga kui ma peaksin pilli soovitama, siis ma oskan soovitada ainust mida ma olen katsetanud: ibanez ags83b-midagi. aga see pill ei lähe jälle metallicaga eriti kokku ja hind on ka üle piiri vist :P
Locked