midagi väga tuksis.

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
rait000
Posts: 169
Joined: 08 Jul 2006, 19:03
Location: tõrva
Contact:

midagi väga tuksis.

Post by rait000 »

probleem siis selline et kidra viliseb jubedalt kui ragina sisse lükkad ja voluumi keerad natuke kõvemaks..minu mõistus on otsas.olen proovind paljusid variante.öeldi et asi on volüüminupus.siis ma tinutasin volüümi nupu lahti ja vahetasin tooninupuga ära ,tooni nupu ühendasin üldse küljest ära.kidra ise suht uus ja selle kallal pole keegi käinud peale minu. helipäid pole lahti võetud,tinutanud pole peale minu keegi.midagi väljavahetatud pole.kidra on mul ostmisest saati vilisenud.ostsin kasutatud pilli suhtselt uuena.ibanez sa120. siis üks targem ütles et äkki on helipeades asi,võtsin need ka lahti ja ei leidnud midagi imelikku..kõik paistab täiesti korras olevat.kidra, mängimise ajal ei vilise.aga nii kui keeled ära summutad siis hakkab vilisema ja ainult siis kui ragin sees on siis hakksb pihta.olen proovind mitme võimuga ja mitme korraliku juhtmega.täitsa marru ajab selline värk.ei mina sellest jagu ei saa.äkki keegi oskab aidata.sääke terav vilin on ja väga valju.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

Kui pill uus oli, miks siis poodi tagasi ei viinud vms?
Oleksid lasknud korda teha või midagi ära vahetada.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
rait000
Posts: 169
Joined: 08 Jul 2006, 19:03
Location: tõrva
Contact:

Post by rait000 »

served wrote:Kui pill uus oli, miks siis poodi tagasi ei viinud vms?
Oleksid lasknud korda teha või midagi ära vahetada.
ei ma ei ostnud poest ja polnud uus.ostsin tallinnast ja ise elan tõrvas niiet pole võimalust taasi viia.
User avatar
Terminaator
Posts: 1850
Joined: 19 Jun 2006, 12:50
Location: Tallinn

Post by Terminaator »

rait000 wrote:
served wrote:Kui pill uus oli, miks siis poodi tagasi ei viinud vms?
Oleksid lasknud korda teha või midagi ära vahetada.
ei ma ei ostnud poest ja polnud uus.ostsin tallinnast ja ise elan tõrvas niiet pole võimalust taasi viia.
Helista sellele tüübile ja küsi mis värk on.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Kõlab sedamoodi, nagu võim annaks feedbacki. Potekate lahtitinutamine siin ei aita.

Mis võimuga sa mängid? Ja kas kärinat maha keerates, või võimust eemale liikudes jääb vilin järgi?
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
VintageLP
Posts: 212
Joined: 23 Nov 2006, 15:22
Location: Tartu

Post by VintageLP »

Vast mängid võimul liiga lähedal? siis hakkab võim feedbacki rohkem anda kui kitarr on võimendi lähedal.
User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Post by donkey »

Põhimõtteliselt su kirjeldusest jääb jah selline mulje, et oled ise võimule liiga lähedal.
Kuid taolist probleemi olen näinud ka kidral, millel üks helipea oli pekkis. Aga siis peaks vilin muutuma, kui vahetada helipeade switch'i asukohta vms. Kui just mõlemad pead puruks pole.

Edit: tegelt siis jah peaks mängimise ajal ka vilisema. Niiet viga on selles, et oled lihtsaltliiga lähedal võimule ma arvan.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

keera gaini vähemaks?
mul metal zone hakkab vilistama siis kui gain pöhjas on pedaali pealt. vöin kasvöi teise tuppa mängima minna aga vilin ära ei kao.. nii et ei pruugi feedback olla.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
rait000
Posts: 169
Joined: 08 Jul 2006, 19:03
Location: tõrva
Contact:

Post by rait000 »

Faded wrote:Kõlab sedamoodi, nagu võim annaks feedbacki. Potekate lahtitinutamine siin ei aita.

Mis võimuga sa mängid? Ja kas kärinat maha keerates, või võimust eemale liikudes jääb vilin järgi?

kaugemalt mängides ei muutu midagi..üks võim on laney suht vana ront aga head heli teeb 60 watti ja teine on harley benton 100 watine ja suht uus kahe kanaliga..kärina peab ikka väga maha keerama et vilin ärakaoks aga isegi vähese kärinaga viliseb natuke.ma vahetasin volume poteka tooni omaga ümber kuna oletasin et see äkki on terve.aga viliseb samamoodi niiet vähetõenäoline et poteka viga on..soovitan teile ühte asja nagu mulle soovitati.tinutage omal tooni potekas võipotekad lahti või võtke üldse ära ja jätke ainult volume see teeb heli palju paremaks.mul vähemalt tegi.
rait000
Posts: 169
Joined: 08 Jul 2006, 19:03
Location: tõrva
Contact:

Post by rait000 »

rait000 wrote:
Faded wrote:Kõlab sedamoodi, nagu võim annaks feedbacki. Potekate lahtitinutamine siin ei aita.

Mis võimuga sa mängid? Ja kas kärinat maha keerates, või võimust eemale liikudes jääb vilin järgi?

kaugemalt mängides ei muutu midagi..üks võim on laney suht vana ront aga head heli teeb 60 watti ja teine on harley benton 100 watine ja suht uus kahe kanaliga..kärina peab ikka väga maha keerama et vilin ärakaoks aga isegi vähese kärinaga viliseb natuke.ma vahetasin volume poteka tooni omaga ümber kuna oletasin et see äkki on terve.aga viliseb samamoodi niiet vähetõenäoline et poteka viga on..soovitan teile ühte asja nagu mulle soovitati.tinutage omal tooni potekas võipotekad lahti või võtke üldse ära ja jätke ainult volume see teeb heli palju paremaks.mul vähemalt tegi.






äkki on mingi tehase praak või midagi.
rait000
Posts: 169
Joined: 08 Jul 2006, 19:03
Location: tõrva
Contact:

Post by rait000 »

rait000 wrote:
rait000 wrote:
Faded wrote:Kõlab sedamoodi, nagu võim annaks feedbacki. Potekate lahtitinutamine siin ei aita.

Mis võimuga sa mängid? Ja kas kärinat maha keerates, või võimust eemale liikudes jääb vilin järgi?

kaugemalt mängides ei muutu midagi..üks võim on laney suht vana ront aga head heli teeb 60 watti ja teine on harley benton 100 watine ja suht uus kahe kanaliga..kärina peab ikka väga maha keerama et vilin ärakaoks aga isegi vähese kärinaga viliseb natuke.ma vahetasin volume poteka tooni omaga ümber kuna oletasin et see äkki on terve.aga viliseb samamoodi niiet vähetõenäoline et poteka viga on..soovitan teile ühte asja nagu mulle soovitati.tinutage omal tooni potekas võipotekad lahti või võtke üldse ära ja jätke ainult volume see teeb heli palju paremaks.mul vähemalt tegi.






äkki on mingi tehase praak või midagi.






kui me käime bändiproovis siis sõpradel mul ei vilise üldse kidrad ükskõik kui kaugel nad võimust on ja samade võimudega kusjuures veel.
VintageLP
Posts: 212
Joined: 23 Nov 2006, 15:22
Location: Tartu

Post by VintageLP »

Vaevalt et potensonaatorite viga on ... pigem on viga ikka helipeades... vahata üle? see peaks kah vilinat vähendama... ja vaata et sul seal ükski yhendus lühist ei anna või valesti pandud ei ole.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Äkki on siis tõesti kehva helipea viga, nagu donkey ütles. Kui sa helipeade valitsat ka lahti pole tinutanud, siis proovi seda liigutada - kas probleem on mõlema helipeaga?
soovitan teile ühte asja nagu mulle soovitati.tinutage omal tooni potekas võipotekad lahti või võtke üldse ära ja jätke ainult volume see teeb heli palju paremaks.mul vähemalt tegi.
Kehvad potekad siis.
Ma isiklikult leian, et tooni pote on liiga kasulik selleks, et see lihtsalt ära võtta, aga eks see vast maitse asi ka ole.

Ahjaa, "edit" nupp on ka olemas, juhuks kui oma postitust muuta soovid.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
rait000
Posts: 169
Joined: 08 Jul 2006, 19:03
Location: tõrva
Contact:

Post by rait000 »

Faded wrote:Äkki on siis tõesti kehva helipea viga, nagu donkey ütles. Kui sa helipeade valitsat ka lahti pole tinutanud, siis proovi seda liigutada - kas probleem on mõlema helipeaga?
soovitan teile ühte asja nagu mulle soovitati.tinutage omal tooni potekas võipotekad lahti või võtke üldse ära ja jätke ainult volume see teeb heli palju paremaks.mul vähemalt tegi.
Kehvad potekad siis.
Ma isiklikult leian, et tooni pote on liiga kasulik selleks, et see lihtsalt ära võtta, aga eks see vast maitse asi ka ole.

Ahjaa, "edit" nupp on ka olemas, juhuks kui oma postitust muuta soovid.

helipead mul on vaha täis.ma võtsin helipealt aint kaane tagant lahti ja rohkem ei julgent näppida sest ei tea suurt helipeadest..aga seest paistsid nad nagu uued.
kolp
Posts: 478
Joined: 02 Jan 2006, 21:09
Location: järvamaa, paide

Post by kolp »

proovi ära ekraneerida(varjestada)! kas pillil on humbuckerid või singelcoilid? mis kärinat kasutad-võimu oma või stompi? on seal sustain nupp? ega mõnd aktiiv-vidinat vahel pole, mis patareiga töötab? veel võid proovida helipeade polaarsust muuta!
Locked