Kas mu kitarril võivad sellised defektid olla? ?

Erinevate firmade pillid
User avatar
Mfantasies
Posts: 468
Joined: 04 Jul 2006, 11:10

Post by Mfantasies »

liivainimene wrote:Voh, APTuner on väga hea asi, mille jaoks seletada. Selle järgi peaksid su keeled olema täpselt E2, A2, D3, G3, B3, E4 (jämedast peenemale). Nüüd teed nii, et kui E keel näitab AP's E2, siis kontrollid, mis nooti näitab sama keel, kui ta on 12. vahest kinni vajutatud. Ta peab olema sama täht, ainult number ühe võrra suurem ehk siis E3. Kui see noot on madalam (häälestaja nool on keskkohast vasakul), siis lased pisikest vedrut lõdvemaks, kui noot on kõrgem (nool on keskkohast paremal), siis keerad vedrut rohkem pingule. Pärast iga keeramist pead muidugi uuesti keele õigesti häälde panema.


noh vajutan 12 vahest alla ja siis näitab see on hoopis mingi Eb3 aga kui vajutan 13 vahest siis näitab et on E3!

sain vist asjale pihta aga mida kõike ma ka ei teeks on see E3 ikka mingi +6 või + 10 rsk

ja kas ma teen midagi valesti vms aga kui ma panen keele häälde täitsa 00.0 siis mängin natukene ja vaatan keel on juba 17 pambuses :S wtf
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Mfantasies wrote:noh vajutan 12 vahest alla ja siis näitab see on hoopis mingi Eb3 aga kui vajutan 13 vahest siis näitab et on E3!

sain vist asjale pihta aga mida kõike ma ka ei teeks on see E3 ikka mingi +6 või + 10 rsk

ja kas ma teen midagi valesti vms aga kui ma panen keele häälde täitsa 00.0 siis mängin natukene ja vaatan keel on juba 17 pambuses :S wtf

No kui sa oled asja E keelel nii kaugele saanud, et ta juba ainult +6 on, siis pole endisega võrreldes isegi hullu :P
Ot, see on ikka 12. vahes, see +6?
Vedrut enam lõdvemaks lasta ei saa?
Igaljuhul käi niimoodi kõik keeled ilusti üle, kui sa seda juba teinud ei ole.
Ja see, et ta sul mängimise peale häälest ära läheb, selles süüdista kehvasid pinguteid, seal pole mingit imet, et ta nii teeb.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Re: Kas mu kitarril võivad sellised defektid olla? ?

Post by Kert »

Mfantasies wrote:tere

avastasin siis et mul kidral on seal tabi laua ja kidra kerel mingi vahe sees. tegelt seda vahet ei tohiks seal olla või mis?

see vahe vaevalt kogemata sinna tehtud on. arvatavasti ei saand kaela sygavamale kere sisse panna kuna mingi asi on ette jäänd.
siukseid ennegi nähtud. midagi halba sellest ple
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
Mfantasies
Posts: 468
Joined: 04 Jul 2006, 11:10

Post by Mfantasies »

deem ma siin hullult jukerdan siin vaatan oo jee tühi keel on 0.00 jee siis vaatan vajutan 12 alla ja siis vaata 0.1 dam peab veel keerama :D irw


ok tänud teile mu kidra on nüüd mingis ma ei tea üli heas häälestuses nagu tänud teile ja... avastasin et viimased 3 keelt need kõige peenemad, neid kõige parem häälde panna üldse ei lähe nagu häälest ära jms, kohe püsib ilusti nullis keel ja ei võngu eriti jne. aga palju need head pingutid umbes maksavad?...
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Kuskil 800'ga saad täiesti kobedad Planet Wavesi omad näiteks (sellise hinnaga peaks IS'ist saama)
http://pillipood.ee/index.php?lang=est&sid=PLANET%20WAVES&pid=122&page=9&id=1676455
Planet Waves PWAT-6R1 siis, kui link surema peaks.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Mfantasies
Posts: 468
Joined: 04 Jul 2006, 11:10

Post by Mfantasies »

liivainimene wrote:Kuskil 800'ga saad täiesti kobedad Planet Wavesi omad näiteks (sellise hinnaga peaks IS'ist saama)
http://pillipood.ee/index.php?lang=est&sid=PLANET%20WAVES&pid=122&page=9&id=1676455
Planet Waves PWAT-6R1 siis, kui link surema peaks.


aa:D selle raha eest saaks ploki juba:D a mis mõõdus kõige paremad, mugavamad keeled on?
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Minu jaoks on näiteks 10-52 komplekt praegu kõige parem.
See on nii individuaalne, sõltub eelkõige sõrmede tugevusest. Päris alguses olid mul 9-42 keeled ja oli kergelt valus, praegu pillipoodides katsudes 9-42 keeltega pille on raske aru saada, kuidas selliste hambaniitidega üldse mängida sai. Keeled kadusid lihtsalt näppude alt ära, midagi ei olnud tunda. Võrdluseks, praegu on mu A-keele jämedus 42. Kui sul on praegu 9-42, nagu uutel kipub olema, siis proovi. Keera E keel A'sse (korralik keel ei lähe katki, sest seal ei ole vahet, eraldi ei tehta 42 E ja 42 A keeli, sama kõik) ja vaata, mis tunne on.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Mfantasies
Posts: 468
Joined: 04 Jul 2006, 11:10

Post by Mfantasies »

liivainimene wrote:Minu jaoks on näiteks 10-52 komplekt praegu kõige parem.
See on nii individuaalne, sõltub eelkõige sõrmede tugevusest. Päris alguses olid mul 9-42 keeled ja oli kergelt valus, praegu pillipoodides katsudes 9-42 keeltega pille on raske aru saada, kuidas selliste hambaniitidega üldse mängida sai. Keeled kadusid lihtsalt näppude alt ära, midagi ei olnud tunda. Võrdluseks, praegu on mu A-keele jämedus 42. Kui sul on praegu 9-42, nagu uutel kipub olema, siis proovi. Keera E keel A'sse (korralik keel ei lähe katki, sest seal ei ole vahet, eraldi ei tehta 42 E ja 42 A keeli, sama kõik) ja vaata, mis tunne on.


aa ma ostsin 9-42 keeled
User avatar
angus
Posts: 399
Joined: 11 Oct 2006, 17:08

Post by angus »

kuidas akustil oktavite häälestamine käib? :? ma avastasin et mul on mõlemad E keeled valesti
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Ma soovitaks sul pillimeistri juurde minna, kuna akustilisel kitarril oktaavide häälestamine hõlmab sadula viilimist.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
angus
Posts: 399
Joined: 11 Oct 2006, 17:08

Post by angus »

ok tänud
Locked