Kas Vintage LP uute helipeadega või Epi LP STD

Erinevate firmade pillid
Locked
pohlamoos
Posts: 30
Joined: 23 Sep 2005, 18:42

Kas Vintage LP uute helipeadega või Epi LP STD

Post by pohlamoos »

Kui pilli eelarve on ~7500.- kas siis oleks mõtekam:

1) osta IS Musicust 4500.- Vintage LP, panna peale uued helipead (uus elektroonika) Seymour Duncan Alnico Pro II?

2) osta sama raha eest Stanfordist Epiphone LP Standard?



Pill oleks rohkem soolopilliks kui rütmimänguks. Ise kaldun hetkel esimese variandi poole, aga mida teadjad soovitaks?
leibleib
Posts: 592
Joined: 15 Sep 2006, 18:06
Location: TALLINN

Post by leibleib »

epiphone on kuulsam aga selles hinnaklassis on nad samahead mul on is-musicust vintage LP ja plaanin ka uut elektroonikat ja pinguteid osta et paremaks teha aga praegugi on saund ikka suht hea. Aga soovitan mõlemat proovida ja mitte firmat vaadata. Keegi kunagi mainis et kui mingi firma teeb häid kalleid pille see ei tähenda et ta häid odavaid teeks. Proovi mõlemat ja vali omale sobiv.
pohlamoos
Posts: 30
Joined: 23 Sep 2005, 18:42

Post by pohlamoos »

Vintageid juba proovisin ja üllatas meeldivalt, peagi proovin ka Epiphone.

Ma mõtlesin just pigem seda, et sellises hinnaklassis kerematerjalid ja valmistuskvaliteet väga drastiliselt erineda ei tohiks, niiet kui üks on odavam siis saab selle vahe uute helipeadega kompenseerida.
leibleib
Posts: 592
Joined: 15 Sep 2006, 18:06
Location: TALLINN

Post by leibleib »

eks se vahe jah nendest tingitud ole. Ma proovisin ka mõlemat aga mulle istus Vintage rohkem.
User avatar
triipriit
Posts: 381
Joined: 06 Jan 2006, 16:37
Location: Rapla
Contact:

Re: Kas Vintage LP uute helipeadega või Epi LP STD

Post by triipriit »

pohlamoos wrote:1) osta IS Musicust 4500.- Vintage LP, panna peale uued helipead (uus elektroonika) Seymour Duncan Alnico Pro II?

Helipäid, muide Helmut Hark kiitis, et üllatavalt lähedale on saadud Gibsoni omadele... Duncanite vastu muidugi ilmselt ei saa.
Ja BTW, küsi hinnast alla, kui selle ostad. Ma sain 4000.- peale.

Valikut ses suhtes kommenteerida ei oska, et Epiga pole mänginud, aga kui leiad kvaliteedivigadeta Vintage, siis peaksid päris hea pilli saama..
Image
Vintage Les Paul V100BB -> Boss GT-6
Helldog1989
Posts: 93
Joined: 01 Sep 2006, 13:49
Location: Tartu

Post by Helldog1989 »

Mis Vintage kvaliteedivigade all mõeldakse täpsemalt?
leibleib
Posts: 592
Joined: 15 Sep 2006, 18:06
Location: TALLINN

Post by leibleib »

ta vist mõtleb üldiste vigade peale mitte ainult Vintage omade
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

Ma ei viitsiks üldse selle vahetamisega jamada. Ega see helivahe siis nii suur ka ei ole. Osta see Epiphone endale.
User avatar
triipriit
Posts: 381
Joined: 06 Jan 2006, 16:37
Location: Rapla
Contact:

Post by triipriit »

Helldog1989 wrote:Mis Vintage kvaliteedivigade all mõeldakse täpsemalt?
Astmetraatide ebaühtlus, sellest tulenev keelte plärisemine olid need, millega ma pidin peale pilliostu natuke rinda pistma. Aga siiski olen ma oma pilliga rahul, kuna see teeb täpselt mulle meeldivat soundi ja kael on minu käe järgi.
Peadki ka oma tunnet ja mugavust usaldama valikul.
Image
Vintage Les Paul V100BB -> Boss GT-6
Locked