studio kitarride nimes?

Erinevate firmade pillid
Locked
toomik
Posts: 28
Joined: 07 Apr 2006, 17:48

studio kitarride nimes?

Post by toomik »

mida tähendab kitarride nimes studio? näiteks on gibson firebird studio ja siis ka epiphone lp studio eb jne.
ette tänades
Goldec
Posts: 398
Joined: 08 Apr 2006, 22:58
Location: Tallinn

Post by Goldec »

See tähendab seda, et kitarril on nii palju iluvigu ja ta näeb nii kole välja, et temaga saab ainult stuudios mängida :P


... ok, tegelt mitte. Küllap ta lihtsalt Gibsoni välja mõeldud kaval mudeli nimi on ja suurt midagi ei tähenda.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Studio on Gibsonite ja Epiphonede nimedes ja tähistab odavama otsa mudelit. Specialid on veel odavamad. Odav on muidugi siinkohal suhteline mõiste.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
toomik
Posts: 28
Joined: 07 Apr 2006, 17:48

Post by toomik »

ok ja täh! siit kohe järgi uus küss. äkki keegi oskab kiitalaita epiphone lp studio vsb-d. pillipood.ee-s olemas.haa ja ma isegi ei tea mida see E-Guitar seal tähendab.
User avatar
Frusciante
Posts: 1068
Joined: 18 Jul 2005, 12:02
Location: Kuressaare

Post by Frusciante »

toomik wrote:ok ja täh! siit kohe järgi uus küss. äkki keegi oskab kiitalaita epiphone lp studio vsb-d. pillipood.ee-s olemas.haa ja ma isegi ei tea mida see E-Guitar seal tähendab.

E-guitar on electric guitar ilmselt. :D
Tokai Silver Star '84/Epiphone G-400 Custom>EHX Big Muff>Boss DS-2/Rocktron Metal Planet>Boss DD-6>Dunlop Cry Baby 535Q>Crate Powerblock
Goldec
Posts: 398
Joined: 08 Apr 2006, 22:58
Location: Tallinn

Post by Goldec »

toomik wrote:ok ja täh! siit kohe järgi uus küss. äkki keegi oskab kiitalaita epiphone lp studio vsb-d. pillipood.ee-s olemas.
Minumeelest on kõik nendega väga rahule jäänud. Heli on neil minu meelest vägagi ilus.
Kas stanfordis pole nad mitte kohapeal? Kui on, siis mine proovima.
TnX
Posts: 293
Joined: 25 Feb 2006, 23:11

Post by TnX »

Studiol pole näiteks bindinguid ja erinevaid flame top'e jms asju. Kuid nendel kasutatavad materjalid on juba samad, mis Standarditel ja Customitel. Specialitel on sile pealmine osa ja veel vähem iluvidinaid, samuti odavamad materjalid jms. See siis kehtib Gibsoni kohta, Epikatest ei tea kahjuks midagi, aga eeldada ju võib mingeid sarnasusi...
Jeez, you wouldn't think there'd be a problem with a cranked Mesa Mark II through an extension cabinet in the midnight hours, but APPARENTLY it's anti-social behaviour. Assholes.
toomik
Posts: 28
Joined: 07 Apr 2006, 17:48

Post by toomik »

mis asjad on bindingud ja flame top'id?
TnX
Posts: 293
Joined: 25 Feb 2006, 23:11

Post by TnX »

Mitte, et ma nüüd väga ülbitseksin vms, aga kas inimesed pole enam teadlikud sellisest asjast nagu google? Seal on kindlasti olemas kõik vastused nii lihtsatele küsimustele.

Samas, kuna mul pole väga raske vastata siis sitta kah. Binding on kitarril see hele(võib olla ka tume, läikiv, helendav vms kuid üldiselt siiski hele) äär. http://www.edromanguitars.com/guitar/gibson/images/abalin01.jpg Sellel pildil on eriti hästi näha.
http://www.rockandrollweekend.com/Cajun%20Red%20NAMM%20flame%20-%20top%20H.jpg Flame top on näha aga sellel pildil. Võhiklikult seletades on see lakitud puit, mitte mõne värvi-või plastikukihiga kaetud.


Ahkurat, selles flame topis hakkan ma nüüd kahtlema. Osadel studiotel on samuti flame topid vist.
Jeez, you wouldn't think there'd be a problem with a cranked Mesa Mark II through an extension cabinet in the midnight hours, but APPARENTLY it's anti-social behaviour. Assholes.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

TnX wrote:Samas, kuna mul pole väga raske vastata siis sitta kah. Binding on kitarril see hele(võib olla ka tume, läikiv, helendav vms kuid üldiselt siiski hele) äär. http://www.edromanguitars.com/guitar/gibson/images/abalin01.jpg Sellel pildil on eriti hästi näha.
http://www.rockandrollweekend.com/Cajun%20Red%20NAMM%20flame%20-%20top%20H.jpg Flame top on näha aga sellel pildil. Võhiklikult seletades on see lakitud puit, mitte mõne värvi-või plastikukihiga kaetud.

Täpsustaks natuke. Binding ei ole värvitud, see on mingist heledamast materjalist liimitud liist. Värvitriip ei ole veel binding.

Ja flame top tähendab seda, et tavalisele kerepuidule on peale liimitud triibulisest vahtrast (flamed maple) plaat. See võib olla värvitud, aga sel juhul tavaliselt läbipaistva värviga, sest seda on ju vaja välja näidata :)
Bookmatched top on selline variant, kus vahtraplaat on pikuti pooleks lõigatud ja raamatu moodi avatud, nii on pooled justkui peegelpildis.
Siis on veel igasuguseid muid ka, nt. quilt maple, see on selline lainelisem. (pilt)
Sellel on tegelikult binding ka peal.
EDIT: Pagan, minu viga, seal pildil on ju quilt maple top, mitte flame :/ Parandasin ära.
Last edited by liivainimene on 05 Nov 2006, 15:48, edited 1 time in total.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
TnX
Posts: 293
Joined: 25 Feb 2006, 23:11

Post by TnX »

Egas ma öelnudki, et värvitud ju :)

Tean väga hästi, et see on muust materjalist ja liimitud, kuid hetkel polnud vast oluline seda lisada sinna...ju ma unustasin kah.

Ja noh, flame topi kohta oskas liivainimene kah täpsemalt seletada :)
Jeez, you wouldn't think there'd be a problem with a cranked Mesa Mark II through an extension cabinet in the midnight hours, but APPARENTLY it's anti-social behaviour. Assholes.
Locked