Electro Harmonix Big Muff

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
vasoline
Posts: 13
Joined: 17 Apr 2006, 19:19
Location: pärnu

Electro Harmonix Big Muff

Post by vasoline »

Tellisin pillipoest selle vene Big Muffi, sest no hind oli odavam ja harmony centrali ülevaadete põhjal tundus see parem olevat. Aga nii kui tellitud oli, uurisin veel infot selle kohta ja sain teada, et ta imeb tooni ja tuleb veits ümber ehitada ja juppe välja vahetada. Et Big Muff on suhteliselt populaarne, siis mida te soovitaksite, kas vene oma eest raha tagasi küsida, osta hoopis Little Bigmuff(mis pidi soundi poolest vene ja USA vahele jääma), või osta täie raua eest USA reissue. Ja muidu kas vene oma on tõesti nii hull ja on raske sinna AC adapteri auku sisse puurida või truebypassiks modida. ma tegelt leidsin ühe saidi ka kuidas seda teha ja öelge kas see on raske, sest ma ei saa mitte Muffigi neist skeemidest ja värkidest aru. http://www.singlecoil.com/docs/russian_muff.pdf
Igatahes rääkige oma kogemustest, ma oleks ilgelt õnnelik selle üle.
User avatar
Frusciante
Posts: 1068
Joined: 18 Jul 2005, 12:02
Location: Kuressaare

Post by Frusciante »

Mul on USA versioon ja sellel küll midagi viga pole... :roll:
Tokai Silver Star '84/Epiphone G-400 Custom>EHX Big Muff>Boss DS-2/Rocktron Metal Planet>Boss DD-6>Dunlop Cry Baby 535Q>Crate Powerblock
vasoline
Posts: 13
Joined: 17 Apr 2006, 19:19
Location: pärnu

Post by vasoline »

No ma tellisin selle vene versiooni selle musta kollaste kirjadega. Aga ma maksin ta eest eile alles nii et äkki on veel midagi võimalik muuta noh.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Mul on ka vene versioon, kasutan seda bassiga. Tellisin täpselt samadel põhjustel - odavam ja Harmony Centralis kiideti. Hetkel olen rahul küll, see on nagu bassipedaaliks loodud. Kitarri kohta ei oska öelda, proovisin korra oma väikse transsvõimuga ja erilist muljet ta ei jätnud, distortion oli natuke liiga mudane. Aga tegu on ju fuzz-pedaaliga. Ja nagu inglased ütlevad, your mileage may vary.

AC adapteri auku pole minu arust erilist mõtet teha, Big Muff jookseb patareide peal ka üsna õnnelikult (nagu kõik analoog distortion/fuzz plokid). Kui sa muidugi tahad seda teha, siis pole see eriti raske, kui sa vähegi puurida oskad. Kõige lihtsam oleks kaabel sisse vedada ja patareiklambriga ühendada. Natuke peenem oleks juba korralik DC sisend paigaldada, et saaks tavalisi adaptereid kasutada.

True bypassi kohta niipalju, et vaata enne üle, kas sul seda üldse vaja on. Selle pärast pole enne mõtet muretseda, kui sul pedaal käes ja järgi proovitud. Paar-kolm mitte-true-bypass pedaali ei tohiks tooni eriti muuta, üldiselt tuleb kõrvaga kuuldav vahe sisse alles viie-kuue pedaali korral.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
vasoline
Posts: 13
Joined: 17 Apr 2006, 19:19
Location: pärnu

Post by vasoline »

Okei ma pean nüüd kiiresti ära otsustama kas jätan Russian Big Muffi või maksan 150 juurde ja saan Little Bigmufi. Mind tõmbab kuidagi selle little bigmuffi poole. Aga kui kellelegil on midagi halba ema kohta silma jäänd siis kindlasti öelge eks.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Little Big Muff peaks olema põhimõtteliselt USA Big Muff, ainult väiksemas karbis.

Ma USA Big Muffi kohta ei tea, aga vene versioon on pagana suur. Umbes sama, nagu kaks Bossi pedaali kõrvuti kokku pandud. Sees on kole palju tühja ruumi miskipärast. Selles suhtes võib Little Big Muff jah parem olla. Nano seerias on ka Muff olemas (Nano Muff Overdrive), aga Pillipoes ei paista seda olevat.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
vasoline
Posts: 13
Joined: 17 Apr 2006, 19:19
Location: pärnu

Post by vasoline »

Noh nüüd mul ka süda rahul, sai Little BigMuff ära makstud. Ja kuskilt ma lugesin ka, et see sound on kuskile sinna praeguse NY BigMuffi ja Russiani vahele. Ja sellel on sisse ehitatud adapterikoht. Ja igatahes aitäh kõigile kes kommenteersid.
vasoline
Posts: 13
Joined: 17 Apr 2006, 19:19
Location: pärnu

Post by vasoline »

Plokk käes ja olen asjaga väga rahul. Just selline The White Stripesi ja Muse ja Nirvana Breedi sugune värk, aga nuppe keerates võib väga ekstreemiks minna. Vaatasin gearwire.com seda walktrhud NY Big Muffi kohta ja seal tundus, et lõppu keerates ei muutu saund niipalju kui minu väiksel Muffil. Igatahes näeb ta välja robustne ja nagu oleks teda 10 aastat mööda lava loobitud. vot.
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

vasoline wrote:Plokk käes ja olen asjaga väga rahul. Just selline The White Stripesi ja Muse ja Nirvana Breedi sugune värk, aga nuppe keerates võib väga ekstreemiks minna. Vaatasin gearwire.com seda walktrhud NY Big Muffi kohta ja seal tundus, et lõppu keerates ei muutu saund niipalju kui minu väiksel Muffil. Igatahes näeb ta välja robustne ja nagu oleks teda 10 aastat mööda lava loobitud. vot.
Mis setingutega sa selle Nirvana sellega kätte saad :P?
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Ega terve sound muffist tule, selleks oleks vaja juba kogu tehnika kirja panna, et vastata.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
vasoline
Posts: 13
Joined: 17 Apr 2006, 19:19
Location: pärnu

Post by vasoline »

Igatahes ma sain selle kuidagi nii, et keerad Muffi tooni suht mingise 7.5le sustaini ka kuskile kuue kanti ja võimult siis treble suht kõrgeks middle läheb 2.5 peale, sest muidu läheb mudaks liiga ära ja bass pole oluline eriti ja siis enamvähem tulebki. Aga jah see on ka enamvähem ainuke lugu koos lithiumi, curmudgeoni, very ape, milk it'iga mida Nirvanast mängida saab. Tegelt Cobaini saundi jäljendamiseks ma seda ei ostnudki, siis ma oleks Ds-1 ost loomulikult, aga see tundus liiga igav kuidagi.
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

vasoline wrote:Igatahes ma sain selle kuidagi nii, et keerad Muffi tooni suht mingise 7.5le sustaini ka kuskile kuue kanti ja võimult siis treble suht kõrgeks middle läheb 2.5 peale, sest muidu läheb mudaks liiga ära ja bass pole oluline eriti ja siis enamvähem tulebki. Aga jah see on ka enamvähem ainuke lugu koos lithiumi, curmudgeoni, very ape, milk it'iga mida Nirvanast mängida saab. Tegelt Cobaini saundi jäljendamiseks ma seda ei ostnudki, siis ma oleks Ds-1 ost loomulikult, aga see tundus liiga igav kuidagi.
Cobain kasutas DS-2te ikka põhiliselt mitte Ds-1te... :P
d4v3
Posts: 463
Joined: 27 Nov 2005, 22:29
Location: Tallinn-Saaremaa

Post by d4v3 »

Andre wrote:
vasoline wrote:Igatahes ma sain selle kuidagi nii, et keerad Muffi tooni suht mingise 7.5le sustaini ka kuskile kuue kanti ja võimult siis treble suht kõrgeks middle läheb 2.5 peale, sest muidu läheb mudaks liiga ära ja bass pole oluline eriti ja siis enamvähem tulebki. Aga jah see on ka enamvähem ainuke lugu koos lithiumi, curmudgeoni, very ape, milk it'iga mida Nirvanast mängida saab. Tegelt Cobaini saundi jäljendamiseks ma seda ei ostnudki, siis ma oleks Ds-1 ost loomulikult, aga see tundus liiga igav kuidagi.
Cobain kasutas DS-2te ikka põhiliselt mitte Ds-1te... :P
Nope, vähemalt http://www.kurtsequipment.com/ andmetel kasutas ta DS-1'te põhiliselt, DS-2'te ka ainult esimeses reziimis ja (peaaegu)samade settingutega

EDIT: Okei, võibolla ei saa just väita, et ta seda rohkem kasutas aga DS-1 ja DS-2 esimene funktsioon peaks enamvähem sama välja tegema.
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

d4v3 wrote:
Andre wrote:
vasoline wrote:Igatahes ma sain selle kuidagi nii, et keerad Muffi tooni suht mingise 7.5le sustaini ka kuskile kuue kanti ja võimult siis treble suht kõrgeks middle läheb 2.5 peale, sest muidu läheb mudaks liiga ära ja bass pole oluline eriti ja siis enamvähem tulebki. Aga jah see on ka enamvähem ainuke lugu koos lithiumi, curmudgeoni, very ape, milk it'iga mida Nirvanast mängida saab. Tegelt Cobaini saundi jäljendamiseks ma seda ei ostnudki, siis ma oleks Ds-1 ost loomulikult, aga see tundus liiga igav kuidagi.
Cobain kasutas DS-2te ikka põhiliselt mitte Ds-1te... :P
Nope, vähemalt http://www.kurtsequipment.com/ andmetel kasutas ta DS-1'te põhiliselt, DS-2'te ka ainult esimeses reziimis ja (peaaegu)samade settingutega

EDIT: Okei, võibolla ei saa just väita, et ta seda rohkem kasutas aga DS-1 ja DS-2 esimene funktsioon peaks enamvähem sama välja tegema.
DS-2 oli igal konsal ja "Nevermind" plaadi salvestamisel ja "In Utero" plaadi salvestasime ajal oli see Electro Harmonix Small Clone , Polychorus ja DS2.:)

See pilt ütleb kõik
http://www.kurtsequipment.com/pictures/pedals.jpg
Electro Harmonix Small Clone
Electro Harmonix Polychorus
Boss DS-2
vasoline
Posts: 13
Joined: 17 Apr 2006, 19:19
Location: pärnu

Post by vasoline »

Kule InUtero ajal oli tal üldse SansAmp Classic, mis on ka seal pildil ja see oli ta main distortion. Kusjuures samalt lehelt lugesin ja seal lehel on üldse kõik supposedly. Aga tuuri ajal ma usun oli see DS-2 selleks, et mingeid hulle feedbacki showsid kahe distortioniga teha.
Locked