Helipead

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Umberto
Posts: 21
Joined: 20 Jul 2006, 11:41

Helipead

Post by Umberto »

Andke head infot, milliseid helipäid kasutate (millega siis ka rahul olete) ja mis stiili jaoks.
Palun võimalikult täpset infot, sest sellest sõltub ka minu poeskäigu tulemus.

Kui kellelgi on peal bridge'i poolne Duncan Alnico Pro2, siis palun ka kommentaari saundi kohta
Fifty-sixty, bon voyage!
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Post by Roki »

Mul ei ole need veel käes küll, aga ma tellisin endale Swinesheadi Condor/Xbuckeri. Algne plaan oli EMG 81/85 või mõni laialdaselt soovitatud kombinatsioon peale panna, aga kuna ma veel õppin ja aretan ning otsin oma stiili, siis ma läksin maksimaalse muusikastiili valiku poole. Ma arvan, et ma jääb nendega rahule. Kindlasti teavitan, kui saan nad kätte+ peale.
Umberto
Posts: 21
Joined: 20 Jul 2006, 11:41

Post by Umberto »

Tundub, et kõik teised mängivad akustilist või ilma helipeadeta elektrikitarri.
Fifty-sixty, bon voyage!
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Ma pakun pigem, et enamus rahvast ei tea, mis helipead neil pillidel on. Näiteks kõige täpsem info, mis ma enda pilli kohta leidnud olen, on "two single-coil pickups".
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

mul on ESP/LTD-l peal EMG-HZ helipead ja siis yamahal on mingid odavad junnid (kidra ise kah ju odav junn)
ja rohkem nagu polegi erinevatest helipeadest kogemusi.. kunagi sai musimaga ka tinistatud ja selle helipeadest ei hakka yldse rääkima :lol:
a muidu nende EMG helipeadega kyll väga rahul.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
Frusciante
Posts: 1068
Joined: 18 Jul 2005, 12:02
Location: Kuressaare

Post by Frusciante »

Mul peaks olema Gibson USA humbuckerid ja ühtegi halba sõna küll ei ole öelda. Väga laiaulatuslikud helipead, igasugust soundi saab nendega kätte. :P
Tokai Silver Star '84/Epiphone G-400 Custom>EHX Big Muff>Boss DS-2/Rocktron Metal Planet>Boss DD-6>Dunlop Cry Baby 535Q>Crate Powerblock
User avatar
J.
Posts: 774
Joined: 16 May 2006, 16:44
Location: õnnes

Post by J. »

endal emg 81 ja 85. ei soovita... kuigi mu enda pilli peal töötavad väga hästi. samas mingi suvalise x juustu peal teevad nad ikka päris tuima soundi + clean unusta üldse ära, see on suht kole.
šhuubiduubi
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Post by Roki »

kui tihti tuleb neil patarei vahetamist ette?
Umberto
Posts: 21
Joined: 20 Jul 2006, 11:41

Post by Umberto »

Siin sai mainitud EMG HZ ja EMG 81-85. EMG peaks iseenesest olema hää firma.

Mis stiili jaoks te HZ ja 81-85 kasutate?

MUl bändikaaslasel Duncanid peal, teevad ikka hoopis paremat häält kui minu Wilkinsonid Vintagel.
Lähengi täna ja lasen Genkal tagumise helipea hoopis Duncan Alnico Pro2 panna, kiidetakse seda kõvasti, eks siis ole kuulda, kas oli ka ostu väärt
Fifty-sixty, bon voyage!
User avatar
J.
Posts: 774
Joined: 16 May 2006, 16:44
Location: õnnes

Post by J. »

Roki wrote:kui tihti tuleb neil patarei vahetamist ette?
noh... ma ei tea. tootja andmete järgi on peaks u.3000
tundi patarei vastu pidama. ise olen nii kolme kuu tagant vahetanud. igaks juhuks
Umberto wrote:Siin sai mainitud EMG HZ ja EMG 81-85. EMG peaks iseenesest olema hää firma.

Mis stiili jaoks te HZ ja 81-85 kasutate?
ei viga pole neil tõesti midagi. aga sai kunagi mitme väga erineva pilliga testitud (emg81-te) ja vähe oli öö ja päev.
odava otsa pillidega ei tulnud seda õiget särtsu välja. jäi kuivaks. samas mu exploreri peal teevad küll väga ilusat häält. kõik oleneb pillist endast.
metaliks käivad küll ja jääb ülegi.

see asi on mängitud emg81/85 setiga ja pilliks gibsoni explorer. ehk leian veel miskeid asju mis emg-dega lindistatud
http://www.helenanova.com/mp3/Helena%20 ... 24%207.mp3

HZ seeria pead mulle üldse ei meeldi. täiesti iseloomutud imho. maitse asi
[/url]
šhuubiduubi
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Post by Roki »

imo oleneb suuresti sellest, et mida sa mängid. Kui ma mängiks ainult metalit või taolist ja kasutaks pidevalt overdrive või distortioni, siis ma oleks ka mingi EMG kombinatsiooni soetanud. Aga kuna ma veel katsetan ja otsin, siis sobisid mulle veits üldisemad helipead. Jeei : D Order tracking ütleb, et mu helipead on 50% valmis. Muuseas, keegi oskab soovitada kitarrimeistrit, kes paneks helipead peale, uued keeled, sätiks veits tremolot ja puhastaks ja asuks enamvähem tallinna piires?
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Roki wrote:Muuseas, keegi oskab soovitada kitarrimeistrit, kes paneks helipead peale, uued keeled, sätiks veits tremolot ja puhastaks ja asuks enamvähem tallinna piires?
Siin teemas sai ju näiteks Saviauk ja Helmut Hark välja pakutud.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

J. wrote:HZ seeria pead mulle üldse ei meeldi. täiesti iseloomutud imho. maitse asi
väga huvitav, HZ seeria on ju 81 seeria passiiv varjant. sama soundiga peaks mölemad olema. aktiividel lihtsalt rohkem outputi
mölemad vist rohkem heavy jaoks möeldud.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
seldon
Posts: 1252
Joined: 20 Mar 2005, 20:27
Location: Tallinn
Contact:

Post by seldon »

Ok, küsin siis siin teemas, et kitarridel on olemas siis helipeade vahetusnupp vms, rythm ja lead näiteks, et milleks vahetada neid, annavad nad erinevat heli või mis?
Please excuse Jimmy for being. It wasn't his fault.
TnX
Posts: 293
Joined: 25 Feb 2006, 23:11

Post by TnX »

Kert, HZ ja 81 seeriad erinevad üksteisest siiski nagu öö ja päev.

On olnud ka endal ühel pillil HZ. Hetkel on ühel pillil Gibson Burstbuckerid ja teisel on EMG-81.

J. jutt on jumala õige, EMG ei tee odavast pillist head pilli. Isegi keskklassi pillist ei tee head pilli. Minu ibanezil ei kõla need sugugi nii hästi, kui tahta võiks. Saund on surnud ja kuidagi...igav, kuid asi võib ka maitses olla...Samas, mõne pilli peal, nagu ma isegi proovides märkasin saundivad need ikka väga hästi(J. explorer siis).

HZ oli veel nõrgem kui 81. Samas, sel ajal oli mu tehnika ikka märksa teine ja otsest võrdlust ei saa teha praeguste pillidega...
Jeez, you wouldn't think there'd be a problem with a cranked Mesa Mark II through an extension cabinet in the midnight hours, but APPARENTLY it's anti-social behaviour. Assholes.
Locked