Millist kitarri osta?

Erinevate firmade pillid
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Post by mty »

et see ikka elektrikitarri heli teeks. sest ega ilma võimuta need noodid eriti pikalt ja valjult ei kõla. sel juhul tasuks juba akust osta
Helldog1989
Posts: 93
Joined: 01 Sep 2006, 13:49
Location: Tartu

Post by Helldog1989 »

Ei, ma olen juba plaaninud el. kitarri osta. Küll ma selle võimu ka sebin endale siis :D
Helldog1989
Posts: 93
Joined: 01 Sep 2006, 13:49
Location: Tartu

Post by Helldog1989 »

Veel küsiks, et kas mingeid kitarrikõlareid vaja ei lähe? Algaja saab ilusti võimuga ka läbi?
d4v3
Posts: 463
Joined: 27 Nov 2005, 22:29
Location: Tallinn-Saaremaa

Post by d4v3 »

Helldog1989 wrote:Veel küsiks, et kas mingeid kitarrikõlareid vaja ei lähe? Algaja saab ilusti võimuga ka läbi?
Kitarri võimu all mõeldakse üldiselt kitarri kohvervõimendit, kus on juba kõlar ja võim koos.
Helldog1989
Posts: 93
Joined: 01 Sep 2006, 13:49
Location: Tartu

Post by Helldog1989 »

d4v3 wrote:
Helldog1989 wrote:Veel küsiks, et kas mingeid kitarrikõlareid vaja ei lähe? Algaja saab ilusti võimuga ka läbi?
Kitarri võimu all mõeldakse üldiselt kitarri kohvervõimendit, kus on juba kõlar ja võim koos.
Kohvervõimendi on siis odavam, kui lihtsalt võim ja kõlar ja kehvema kvaliteediga?
d4v3
Posts: 463
Joined: 27 Nov 2005, 22:29
Location: Tallinn-Saaremaa

Post by d4v3 »

Helldog1989 wrote:
d4v3 wrote:
Helldog1989 wrote:Veel küsiks, et kas mingeid kitarrikõlareid vaja ei lähe? Algaja saab ilusti võimuga ka läbi?
Kitarri võimu all mõeldakse üldiselt kitarri kohvervõimendit, kus on juba kõlar ja võim koos.
Kohvervõimendi on siis odavam, kui lihtsalt võim ja kõlar ja kehvema kvaliteediga?
Ei oska öelda, oleneb.Igastahes algajale kõlbab hästi mingi ~2000.- ringis maksev võim.
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Post by mty »

alustuseks kulks kohvervõim minumeelest kindla peale rohkem ära ('kuluks ära' all mõtlen et oleks parem). praktilisuse poolest, vaja teise tuppa minna, võtad kätte ja lähed, või vaja sõbra poole või kuhugi mängima minna, samuti, aga kõllide ja võimuga jamamine on ikka tülikam, ja jah, siis oleks ka praktiliselt spets kõlle vaja
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Post by Roki »

Ning häid võimendeid, mis teevad head häält, on suhteliselt palju liikvel. Neid tuleb lihtsalt uurida ja vanemate mängijate käest küsida.
Helldog1989
Posts: 93
Joined: 01 Sep 2006, 13:49
Location: Tartu

Post by Helldog1989 »

Roki wrote:Ning häid võimendeid, mis teevad head häält, on suhteliselt palju liikvel. Neid tuleb lihtsalt uurida ja vanemate mängijate käest küsida.
Oskab keegi mõnda võimu soovitada?
User avatar
maddo
Posts: 549
Joined: 28 Aug 2006, 17:18

Post by maddo »

Oskab keegi mõnda võimu soovitada?
See pole siin foorumis just kõige originaalsem vastus, aga kõige paremat võimu aitab minu kogemuste põhjal soovitada siiski poemüüja. Niiet jah, minna poodi (kus lai valik) ja proovida erinevaid võime. Ise tegin selle vea et otsisin neti arvustuste põhjal siis ühe hea võimu, ja astusin tuimalt poodi, et "andke mulle palun see võim". Siis läksin võimuga koju ja oligi hea võim, aga päris sellist heli nagu minu kõrvad soovisid, sealt välja ei suutnud võluda.

Ma ei tea kas keegi sai suht segasest jutust aru, aga jah, poemüüjat pole mõtet karta.
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Post by Roki »

Õige, alati tasub enne proovida, kui osta. Isegi kui ei oska mängida, siis ürita kuidagi kuskilt mõned riffid ära õppida ja proovi midagi või lase poemüüjal mängida. Üks asi on jällegi lugeda seda, et mida selles hinnaklassis soovitatakse, aga teine asi on ikka heli kohapealt. Näiteks Line 6 SPider II 15W. Minu awvates oli see heli taevalik, aga teised räägivad, et osta tikud ja bentsu ja tee lõke sellest.
Helldog1989
Posts: 93
Joined: 01 Sep 2006, 13:49
Location: Tartu

Post by Helldog1989 »

Ok, tagasi kitarri juurde. Miks on osadel kitarridel kaela ots allpoole viltu, mõndadel aga täiesti sirgu? Kas see muudab kitarri heli? Või noh, selgitage mulle palun sellest midagi :P
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Mida sa mõtled, kas pea tahapoole kallet?
Nagu see?
Image

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Post by Roki »

See osa, mis kitari otsas on, kuhu keeled jooksevad ja kus sa saad keeli keerata?
User avatar
triipriit
Posts: 381
Joined: 06 Jan 2006, 16:37
Location: Rapla
Contact:

Post by triipriit »

Seda kutsutakse kitarri peaks :)
Image
Vintage Les Paul V100BB -> Boss GT-6
Locked