Wstern pillile keeli?

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
cyclone3
Posts: 11
Joined: 25 Dec 2005, 21:07
Location: viljandimaa

Wstern pillile keeli?

Post by cyclone3 »

Hetkel on peal Rotosound JK11 keeled, mis vajaksid välja vahetamist põhjusel, et nad on liiga jäigad.
Olen proovinud sama tüüpi pilli originaal keeltega, millega oli muidugi mugavam mängida.
Ehk siis küsimus selles, et oleks vaja pehmemaid keeli. Aga milliseid? Ise nei erilist vahet ei tee :)

PS. Võiksite soovitada midagi pillipood.ee -st
User avatar
Morgoth
Posts: 179
Joined: 04 Mar 2006, 14:46
Location: Tallinn

Post by Morgoth »

Kui sulle see Rotosound meeldib, siis võta lihtsalt JK9.
cyclone3
Posts: 11
Joined: 25 Dec 2005, 21:07
Location: viljandimaa

Post by cyclone3 »

Ega endal erilist kogemust ei ole kitarride alal. Niiet paremaid keeli ei oska hetkel tahtagi :D
Kolm aastat ainult mänginud põhiliselt ühe pilliga ja selleks Anttila pill (Williams W-4106EQ):D Ega tal viga polegi, kui ainult tüüpiline viga nende juures, et kael on kõlakasti juurest natuke kõver.

Aga mida see number ütleb( nt JK9)?
User avatar
Morgoth
Posts: 179
Joined: 04 Mar 2006, 14:46
Location: Tallinn

Post by Morgoth »

cyclone3 wrote:Ega endal erilist kogemust ei ole kitarride alal. Niiet paremaid keeli ei oska hetkel tahtagi :D
Kolm aastat ainult mänginud põhiliselt ühe pilliga ja selleks Anttila pill (Williams W-4106EQ):D Ega tal viga polegi, kui ainult tüüpiline viga nende juures, et kael on kõlakasti juurest natuke kõver.

Aga mida see number ütleb( nt JK9)?


See näitab seda, et kõik keeled on peenemad kui nt. JK10 või JK11-l.

Muidu see 9 seal phmt. tähendab seda, et kõige peenem keel on 009 suurusega.
macsam
Posts: 32
Joined: 05 Jul 2006, 18:01

Post by macsam »

Maitse asi muidugi ja ma pole kindlasti mingi proff tegija aga enda kogemusest soovitaks: western (teraskeeltega akustiline) tahab ikkagi vähemalt .11 keeli, peenemad (.10) lihtsalt ei vea kõlakaanest tugevat tooni välja ja liiga pehmeid keeli ei saa ka kaelale kuigi lähedale lasta, kipuvad plärtsuma.

Parem söö hommikuti putru ;) ja harjuta .11 - .12 keeltega edasi, küll ajaga käsi tugevamaks kasvab, kergemat teed jõuab ju hiljem alati minna...

Väike nipp on veel seejuures pillimängu/käeasend. Paljud alustajad (ma ise ka tegin selle vea) löövad pehmed keeled peale kuna ei oska barreed õigesti võtta ja arvavad et pehme keel aitab. Samas on barree saladus mu meelest pigem selles, et vasak käsi "riputab" oma raskusega keeled vastu kaela ja ei ole vaja käelaba/pöialt nii hirmsasti kaela ümber kokku pigistada ja väsitada.


Minu väljakujunenud lemmikud on .11 Elixir Polyweb´id (pilliks on suht kõbus elektroakustiline - Yamaha "Compass East"). Kallivõitu aga hästi head keeled, neid leiab vahest Stanfordist. Polywebidel on veel see hea omadus et sõrme keelel libistades ei kiuksu nad eriti, keeled on mingi polümeerse sodiga kaetud. Medikaga mängides (mida mina eriti ei tee) ei ole nad muidugi päris õige valik - medikas lõhub bassikeeltel selle "poly" katte ruttu ära.

Klassikalisel kasutan samal põhjusel "hard tension" dAddario või võimaluse korral Segovia nailoneid, mu stratilaadsel elektrikal on vististi .10 keeled peal.

Edu!

Just my 5 cents
hatifant
Posts: 15
Joined: 11 Aug 2006, 10:22
Location: Estõunia

Post by hatifant »

Minu pillil olid alguses peal mingid .012 või .013 keeled. Firmat ma ei tea. Alguses oli päris raske mängida, sest keeled olid liiga tugevad algaja sõrmede jaoks. Kuid kui ära harjuda, siis on päris OK.
Mängisin nende keeltega mingi 3 kuud, siis panin uued Daddario EXP13'ed. Nad on .011. Ja ma olin tõsiselt pettunud, sest need kõlasid palju sitemalt. :evil: :?
Kõla ei ole enam nii särav ning kui 5 ja 6 keelt tugevasti tõmbad siis hakkavad nad plärisema. Ma arvan et ma alla .012 paksuse oma westerni peal enam ei kasuta!! :?
gitara
Posts: 1566
Joined: 22 Sep 2005, 17:34
Location: Saaremaa

Post by gitara »

hatifant wrote:Minu pillil olid alguses peal mingid .012 või .013 keeled. Firmat ma ei tea. Alguses oli päris raske mängida, sest keeled olid liiga tugevad algaja sõrmede jaoks. Kuid kui ära harjuda, siis on päris OK.
Mängisin nende keeltega mingi 3 kuud, siis panin uued Daddario EXP13'ed. Nad on .011. Ja ma olin tõsiselt pettunud, sest need kõlasid palju sitemalt. :evil: :?
Kõla ei ole enam nii särav ning kui 5 ja 6 keelt tugevasti tõmbad siis hakkavad nad plärisema. Ma arvan et ma alla .012 paksuse oma westerni peal enam ei kasuta!! :?

Sinu probleem vöib olla hoopis selles, et jämedamate keelte asendamisel peenematega hakkas kael alla painduma, kuna polnd enam nii suurt vastujöudu. Siit ka keelte plärin ja muud hädad. Antud juhul oleks vöib-olla pidanud trussrodi natuke järgi andma.
Locked