kitarr katki tundub

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
greenhead
Posts: 78
Joined: 30 Jul 2006, 23:10

kitarr katki tundub

Post by greenhead »

Et kitarri alumine sadul hakkas tagant poolt liimist lahti tulema muidugi kruvid ka natukene aga mida teha??? praegu olen keeled lõdvaks lasknud aga ikka mingi 1mm'ne vahe seal.
(kitarr on umbes 20 aasta vana)
Enno
Posts: 413
Joined: 11 Dec 2005, 18:14
Location: Tallinn

Post by Enno »

Keeled maha, liim vahele, uus kruvi. Ehk siis ära parandada tuleb :wink:
greenhead
Posts: 78
Joined: 30 Jul 2006, 23:10

Post by greenhead »

njh kruvid vahele aga need ei tule ära neil on kate vist peal ja see tunduska natukene liimitud olevat.
User avatar
Paneaga
Posts: 130
Joined: 17 Mar 2006, 22:02
Location: Pärnust Tartuni

Post by Paneaga »

Ma arvan, et sa räägid roobist :) Sadul on roobi peal olev ( sinu pilli puhul ilmselt) metallist riba.Need katted (valget värvi?) Tulevad lihtsalt ära. ettevaatlikult urgitse mingi terava asjaga (naaskel) küljest ära ning siis saad rahulikult lahti kruvida.
Minu kidraõpetaja taastas oma vana pilli ning tal oli roop samamoodi lahti. Ta ei hakkanud enam kruvidega jamama, vaid puuris mõlemale poole roopi augud (kõlakasti ka) ning pani õhukese peaga poltidega kinni. Kõlakasti sisse vineerist seibid. Normaalses koguses liimi ka vahele( et mitte serva vahelt välja ei pressi) Siis ei lähe ta sul enam kusagile. Ise ka just korrastasin kevadel ühe vana pilli. http://www.zone.ee/pinecone/P1010169.JPG Mustri tegin lihtsalt vastavalt tänapäeva moele.
greenhead
Posts: 78
Joined: 30 Jul 2006, 23:10

Post by greenhead »

katted sain pealt ära nüüd ja kruvid paistavad proovin nüüd ära võtta ja siis uuesti paika panna aga mis liimi võiks kasuatada super atacki või midagi muud näitaks puu liimi???
User avatar
Paneaga
Posts: 130
Joined: 17 Mar 2006, 22:02
Location: Pärnust Tartuni

Post by Paneaga »

Puiduliimi ning siis soovitavalt pressi alla (ära pilli pooleks pressi :P)
Mina panin PVA-d
greenhead
Posts: 78
Joined: 30 Jul 2006, 23:10

Post by greenhead »

ok proovin kasutada pva puidu liimi, kuid hea meelega kasutaks super atacki sest tal on enam vähem täpselt niipalju liimi kui kidrale vaja aga puiduliimi peaks ka isal olema :? ja üks asi veel et üks kruvi ka ei taha ära tulla kruvin ja kruvin aga ära ei tule nagu see naaritsa lugu ainult keegi ple veel appi tulnud
greenhead
Posts: 78
Joined: 30 Jul 2006, 23:10

Post by greenhead »

ok nüüd sain kruvi välja kuidagi ja sadula lahti ja nüüd hakkan tagasi panema, kui asjad saan millega seda teha.
User avatar
Aak
Posts: 29
Joined: 08 Apr 2006, 11:56
Location: Tallinn

Post by Aak »

minul juhtus ka täna sarnane lugu - roop tuli hoopis lahti aga kruve seal ei olegi. kas peaks panema need sinna või hoiaks ainult pva ka asja kinni?
User avatar
Paneaga
Posts: 130
Joined: 17 Mar 2006, 22:02
Location: Pärnust Tartuni

Post by Paneaga »

Aak wrote:minul juhtus ka täna sarnane lugu - roop tuli hoopis lahti aga kruve seal ei olegi. kas peaks panema need sinna või hoiaks ainult pva ka asja kinni?


Mina paneks kruvid ka, igaks juhuks ;)
Locked