Mis kiiruse juures oled juba soolodega?

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Post by Roki »

Muuseas, kas keegi suvatseks mind juhatada mõne artikli, õpetuse või raamatu juurde, kus on shreddimisest veits lähemalt räägitud. Ma tean enamvähem, mis see on, aga ma tahaks teada seda, et mille alusel neid noote seal võetakse.
Madhouse
Posts: 32
Joined: 08 Jun 2006, 20:05

Post by Madhouse »

Ega selliseid asju nagu shredding noote pole olemas. Shredding on põhimõtselt hästi kiirelt mängimine... eesti keeles kutsutakse vist ludistamiseks. Kogu see värk põhinieb ikka skaaladel jne... noote ei võeta mingi "shreding" asja alusel
Kuula näiteks Malmsteeni, või michael angelo batiot.
tyyp1983
Posts: 225
Joined: 01 Jul 2006, 09:33

Post by tyyp1983 »

Kert wrote:mh.. parema käega yhte nooti tinistada ple töesti raske, isegi mitte algajal.
aga iseasi kas vasak käsi ka järgi jöuab mingi keerulisema asja juures.


Mida silmas pead? Et hoida vasaku käe sõrme ühel noodil ja paremaga tinistada seda ühte nooti metro järgi?
Algaja
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

seda mötlen jah. see kysimus on ju natuke imelik. mo meelest see kiirus oleneb justnimelt sellest kui rasket asja mängida. oleks vöind siis mingist kindlast skaalast rääkida
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
tyyp1983
Posts: 225
Joined: 01 Jul 2006, 09:33

Post by tyyp1983 »

Ok, kui seda mõtled siis, jah nt. skaaladel kogu kaela ulatuses, vali ise millist tahad mitte ühel kohal keele keevitamist.

Kiiruse all pidasin silmas ikka seda, et mängid kõiki skaalasid mida tead nt 100 juures või kiiremini jne.
Algaja
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Post by Roki »

Ma pidasingi noodi all silmas skaalasi. Ma olen kogu aja õppinud teiste lugusi, aga ma tahaks vaikselt hakkata ise ka neid looma, aga ma ei ole kunagi eriti mingit teooriat õppinud.
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

meees... mai tea mis aeglasi shreddereid sa näind oled. Isegi mina mängin kuus nooti (n-tupletid või misiganes) vabalt 140 peal ära. Õiged shredderid mängivad vabalt kuus nooti 160-200 peal ära.[/quote]


et need asjad mis sa mängid peaksid maitsekad ka olema, mitte ainult mingi vurrrrrr, ühel hetkel yletab kõrv juba mingi piiri kus kuuled ainult et üks vurr aga ei erista nooti
schizo
Posts: 69
Joined: 21 Oct 2005, 14:19
Location: Põlva

Post by schizo »

k6ll wrote:meees... mai tea mis aeglasi shreddereid sa näind oled. Isegi mina mängin kuus nooti (n-tupletid või misiganes) vabalt 140 peal ära. Õiged shredderid mängivad vabalt kuus nooti 160-200 peal ära.



et need asjad mis sa mängid peaksid maitsekad ka olema, mitte ainult mingi vurrrrrr, ühel hetkel yletab kõrv juba mingi piiri kus kuuled ainult et üks vurr aga ei erista nooti[/quote]

Tähendab see ongi shreddimise mõte. Shredimise mõte ongi tekitada seda vurrrr värki, kus sa ei erista hästi erinevaid noote. Minule see meeldib ja paljudele teistele ka, sest "maitsekus" on suhteline (mina ka sinu kallal ju ei nurise, kuna sulle meeldivad teistsugused soolod).
Ja ludistamine ei ole shreddimine. Ludistamine on see, kus sul vasak käsi liigub vähe ja parem käsi käib aina pRrRrRrRrRrRrRrRrRrRrRrrr. Ma ei teagi, kas shreddimisele on eestikeelset mõistet, kuid kui mina tavaliselt shreddin kidra peal, siis inimesed tihti ütlevad "Tüüp keevitab jälle." Otsetõlkes oleks shredding "riivimine" või "ribadeks kiskumine."
Sheddimine on jah see, kui käid väga kiiresti skaalad läbi ja teed kiireid arpedžosid jne. Shredderitel on just tihti parem käsi see, mis peaagu üldse ei liigu, kuid see oleneb artistist. Mina näiteks hoian rohkem alternative pickingu poole, sest see lisab karmima tooni, kuid mu bändi teine kitarrist kasutab väga palju legaatosid, et olla kiirem (sest siis ei pea parem ja vasak käsi nii väga sünkroonselt käima) ning see lisab pehme tooni (ja kui ta väga kiiresti teeb, siis tundub see nagu arvuti :P).
Shreddimine sobib suht ainult power metalile ning death ja black ja sellistele värkidele.
Shreddimise põhimõte on kerge: proovid nii kiiresti kui võimalik läbida nii palju noote kui võimalik ja nii palju oktaveid kui võimalik.
progressiivne böö!
User avatar
Morgoth
Posts: 179
Joined: 04 Mar 2006, 14:46
Location: Tallinn

Post by Morgoth »

Tahaks kuulda siis kuidas sa shreddid.

Võiksid ju lindistada midagi.
tyyp1983
Posts: 225
Joined: 01 Jul 2006, 09:33

Post by tyyp1983 »



Tähendab see ongi shreddimise mõte. Shredimise mõte ongi tekitada seda vurrrr värki, kus sa ei erista hästi erinevaid noote. Minule see meeldib ja paljudele teistele ka, sest "maitsekus" on suhteline (mina ka sinu kallal ju ei nurise, kuna sulle meeldivad teistsugused soolod).
Ja ludistamine ei ole shreddimine. Ludistamine on see, kus sul vasak käsi liigub vähe ja parem käsi käib aina pRrRrRrRrRrRrRrRrRrRrRrrr. Ma ei teagi, kas shreddimisele on eestikeelset mõistet, kuid kui mina tavaliselt shreddin kidra peal, siis inimesed tihti ütlevad "Tüüp keevitab jälle." Otsetõlkes oleks shredding "riivimine" või "ribadeks kiskumine."
Sheddimine on jah see, kui käid väga kiiresti skaalad läbi ja teed kiireid arpedžosid jne. Shredderitel on just tihti parem käsi see, mis peaagu üldse ei liigu, kuid see oleneb artistist. Mina näiteks hoian rohkem alternative pickingu poole, sest see lisab karmima tooni, kuid mu bändi teine kitarrist kasutab väga palju legaatosid, et olla kiirem (sest siis ei pea parem ja vasak käsi nii väga sünkroonselt käima) ning see lisab pehme tooni (ja kui ta väga kiiresti teeb, siis tundub see nagu arvuti :P).
Shreddimine sobib suht ainult power metalile ning death ja black ja sellistele värkidele.
Shreddimise põhimõte on kerge: proovid nii kiiresti kui võimalik läbida nii palju noote kui võimalik ja nii palju oktaveid kui võimalik.


Mulle meeldib ka väga shredimine, ehk siis hetkel selle kuulamine kuna sinna maani vaja veel jõuda.

Aga mõnda su salvestust kuulaks küll hea meelega. :)
Algaja
schizo
Posts: 69
Joined: 21 Oct 2005, 14:19
Location: Põlva

Post by schizo »

Morgoth wrote:Tahaks kuulda siis kuidas sa shreddid.

Võiksid ju lindistada midagi.


Ma ei ütelnud, et ma shreddin nii hästi nagu mõni proff! :P
Aga noh, ma siis võtsin video peale:
(Pean veel ette ütlema, et mul oli täna hommikul palavik ning mul jõud natuke kadunud. Tempo on umbes sama, mis tavaliselt, aga noodid ei tule hästi välja täna)
http://www.youtube.com/watch?v=dlmKYOap3oY
Sorry sita distro tõttu, aga mai viitsind enda plokki välja otsida ning panin lihtsalt võimul gaini põhja.
EDIT: Muideks ma olen alles natuke vähem kui aasta aega proovinud enda kiirust üles tõsta. Mul sõber on natuke kauem juba kidra tõsisemalt mänginud ning on minust ka kiirem.
progressiivne böö!
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »


pudru ja kapsad :? mis kasu on kiirusest kui noodid puhtalt välja ei tule???
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
schizo
Posts: 69
Joined: 21 Oct 2005, 14:19
Location: Põlva

Post by schizo »

Kert wrote:pudru ja kapsad :? mis kasu on kiirusest kui noodid puhtalt välja ei tule???


nagu ma ütlesin, mul oli täna palavik ning pole head pead hetkel. Äkki paari päeva pärast tuleb paremini välja. Üleüldse olen viimasel ajal vormist väljas, aga sellel kiirusel nagu seal videos suudan ma tavaliselt puhtalt mängida.
EDIT: Põhimõtteliselt sellest kiirusest on kasu selles suhtes, et sa õpid ka aeglasi meloodiaid paremini mängima. Pudrud ja kapsad võivad olla jah, aga ma ei arvagi, et 1 aasta natukene tõsisemat mängimist teeks kohe mu proffi. Kas ma pean siis sinuarust kiirelt mängimise lõpetama, sest mul praegu ei tule veel asjad välja? Sama hästi võid öelda suvalisele "Ei, sina ei tohiks kitarri mängida, sest sa pole seda kunagi õppinud!"
progressiivne böö!
User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Post by donkey »

Kert wrote:

pudru ja kapsad :? mis kasu on kiirusest kui noodid puhtalt välja ei tule???

See ongi shredimine mees...kiirus ongi põhiline.. mida rohkem harjutada, seda puhtamalt hakkavad noodid ka tulema...

TO: Schizo: väga vinge..Need kiiremad kohad olidki just eriti lahedad...jätka samas vaimus (Y) :)
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

ma tean ise ka mis shreddimine on. aga noodid mis ei köla on samahead kui mängimata jäetud noodid, vöi isegi hullemad.
miks ei vöiks vastupidi harjutada. et köigepealt öppida ikka puhtalt mängima ja siis seda sama asja kiiremini ja kiiremini harjutada.
see ple kyll mo asi, eks igayks mängib/harjutab mida tahab. aga ma isiklikult lihtsalt ei näe mötet sellel.
parem mängida paar nooti sekundis vähem, kui et mingit ilget jama 200-ga mängida.
paarinädalase harjutamisega saab igayks käe kiiresti liikuma. aga iseasi kui täpselt. mo meelest seda täpsust peakski nagu rohkem harjutama kiiruse asemel.

mis minusse puutub siis ma ise ei suudaks sellist asja järgi teha, aga tegelikult pole nagu harjutand ka seda kiirust.
kitarr peaks olema ikkagi muusikariist mitte spordi vahend.

hea kyll, laske edasi.. mis ma siin ikka... :lol:
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
Locked