Kuidas mängida näiteks 7h8/5??

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Locked
2fast4u
Posts: 18
Joined: 10 Aug 2006, 15:53
Location: Tartu

Kuidas mängida näiteks 7h8/5??

Post by 2fast4u »

Ma alles hakkasin kitarri õppima, teoorias tundub kõik jube lihtne aga tegelikult mängida polegi nii kerge...
Arvasin, et võiks kõigepealt ära õppida Metallica Nothing Else Matters'i intro... Algus sujub päris kenasti, kõik on õige, ja kui koos looga paralleelselt mängida läheb kaa kõik paika.. Siis tuleb selline koht, kus on vaja m'ngida 7h8/5... Kuidas seda võimalikult kergelt teha?? Ma tean küll, mida see "h" t'hendab, aga keegi võiks võimalikult kergelt ära seletada, mida ma tegema pean :? :oops:

Igatahes oleks mulle suureks abiks kui keegi viitsiks nii kerget asja seletada :cry:
Little Sweet Fucked Up Dream...
User avatar
Morgoth
Posts: 179
Joined: 04 Mar 2006, 14:46
Location: Tallinn

Post by Morgoth »

2fast4u
Posts: 18
Joined: 10 Aug 2006, 15:53
Location: Tartu

Post by 2fast4u »

Ma tean seda, ma sealt lugesin.. Ma mõtlesin lihtsalt, et äkki keegi seletaks kuidagi paremini ära selle.... :oops:
Little Sweet Fucked Up Dream...
Goldec
Posts: 398
Joined: 08 Apr 2006, 22:58
Location: Tallinn

Post by Goldec »

Siin on üks väga hea õpetus, kuidas neid teha. (Inglise keele oskus aitab kaasa, aga saab ka ilma hakkama)

Muidu, see on lihtne. Keele allavajutamise asemel sa lööd seda sama sõrmega (ja jätad sõrme alla nii, et noot jäeks kõlama). Elektri kitarril jäeb noot kergemini kõlama, kui akustilisel.
User avatar
Gert
Posts: 161
Joined: 13 May 2006, 14:01
Location: Rapla
Contact:

Post by Gert »

vajutad 7 freti alla siis teise sõrmega vajutad kõvasti 8 fretti ja siis slaidid alla 5 fretile .. lihtne
Schecter S-1 STC ->Line 6 POD X3 Live ->Hughes & Kettner Edition Blue 30R
Image
2fast4u
Posts: 18
Joined: 10 Aug 2006, 15:53
Location: Tartu

Post by 2fast4u »

Ma usun, et lihtne aga kui kitarri alles 4. päeva käes hoiad, siis ei saa ise kõigele pihta... :?
Last edited by 2fast4u on 16 Aug 2006, 15:31, edited 1 time in total.
Little Sweet Fucked Up Dream...
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

kogu töö pead ära tegema vasaku käega ehk siis paned oma vasaku käi nimetis sõrme 7 astmele ja tõmbad parema käe sõrme abil keele kõlama, seejärel lööd vasaku käe keskmise sõrmega 8 ndata astet (seda nimtatakse hammer on ehk "h" ehk siis legato alt ülesse) ning seejärel libistad oma vasaku käe keskmise sõrme 5ndale astmele (8/5 tähendab slide ehk siis libistust).

Ühesõnaga ükskord tõmbad parema käe sõrme abil keele vibreerima ja seejärel sooritad veel kaks nooti ainult vasaku käe sõrmedega
2fast4u
Posts: 18
Joined: 10 Aug 2006, 15:53
Location: Tartu

Post by 2fast4u »

See viimane oli parim selgitus mille ma üldse saanud olen :D
Aitähh :)
Little Sweet Fucked Up Dream...
Locked