Kabinetide ja headide kokkusobivus.

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Kabinetide ja headide kokkusobivus.

Post by Roki »

Tervist. Ma olen viimasel ajal mõelnud Võimendite ja headide ja kabinetide peale ja ei suuda välja nuputada paari asja. Kas keegi räägiks või juhataks heale lehele, kus selles räägitakse, et mida need parameetrit tähendavad ja mis mida annab.

Kabinetid. Nagu, ma olen näinud mingi 400W kabineti, mida see tähendab ja kas selle jaoks on vaja siis sama võimas headi või mis teema seal käib üldse. Ja näiteks, et mida rohkem kõlareid kabinetis on, seda valjum hääl? Mis seos on oomidega ja mida see annab seal.

Ja mida siis headide võimsus näitab.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Mõnele asjale oskan vastata.
Oomidega on see lugu, et kabineti ja pea omad peavad kindlasti klappima, muidu võid pea maha põletada.
Peade võimsus näitab seda, kui tugevat signaali (kui valjut) ta kabinetti saadab.
Kabineti 400w tähendab seda, et suuremat võimsust sinna lasta ei või, väiksemat küll.
Kõlarite arv kapis mõjutab helitugevust ja ka tooni, ise pole küll näppinud suuri stäkke, aga pidada bassiotsa juurde andma.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Baarmen
Posts: 307
Joined: 10 Dec 2005, 11:00

Post by Baarmen »

Natuke ka füüsikat, et kuna heli on tegelikult osakeste võnkumine (õhus praegusel juhul), siis mida rohkem kõlareid ja mida suurema pinnaga nad on, seda suurem on potentsiaalne helitugevus.
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Post by Roki »

Kas ma olen õigesti aru saanud, et kui mul on 60 W kohvervõim, kuhu saab juurde panna kabineti, siis ma peaksin ostma mingi umbes nii 100 W kabineti, millel saab sättida oomid vastava suuruse peale ja siis olenevalt, et kas ma tahan rohkem häält või vähem ja millist häält, siis ma ostan vastavate suurustega ja kõlarite arvuga kabineti?
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

tegelikult ple see kölarite arv yldsegi nii tähtis. palju tähtsam on kölarite suurus. neid kölareid vöib 20 tykki ka olla, aga kui nad on mingid väiksed 8 tollised, siis ega nad ikka nii head häält ei tee kyll kui näiteks yks 12 vöi 15 tolline.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Kõige levinumad on 2x12" ja 4x12" kabinetid, kui sa midagi ostad, siis kõige suurema tõenäosusega ühe neist. Nende valjusevahe ei ole siiski 2 korda, kuigi ühes on õhku liigutavat pinda 2x rohkem. Valjus oleneb palju ka kabinetis olevatest valjuhäälditest. Nende efektiivsusest sai siin tsiba räägitud.
Ja tegelikult sõltub valjukate valik ka su soundieelistustest, Fenderi kuulsate cleanidega võimud on tihtipeale 4x10" kappidega. Ja üks 12" kõlar ei ole üldiselt parem kui 20x8" :)
Väiksemad valjukad täiendavad soundi, sellepärast ma oma H&K 12" valjukaga paralleelselt (küll läbi eraldi lõppvõimu) lasen veel 2x10", 4x8" ja 2x2". Väiksemad kõlarid aitavad kõrgeid sagedusi ühtlasemalt esile tuua kui näiteks ekvalaiserist neid peale keerates. Helipilt on lihtsalt ühtlasem.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

liivainimene wrote:Kõige levinumad on 2x12" ja 4x12" kabinetid, kui sa midagi ostad, siis kõige suurema tõenäosusega ühe neist. Nende valjusevahe ei ole siiski 2 korda, kuigi ühes on õhku liigutavat pinda 2x rohkem. Valjus oleneb palju ka kabinetis olevatest valjuhäälditest. Nende efektiivsusest sai siin tsiba räägitud.
Ja tegelikult sõltub valjukate valik ka su soundieelistustest, Fenderi kuulsate cleanidega võimud on tihtipeale 4x10" kappidega. Ja üks 12" kõlar ei ole üldiselt parem kui 20x8" :)
Väiksemad valjukad täiendavad soundi, sellepärast ma oma H&K 12" valjukaga paralleelselt (küll läbi eraldi lõppvõimu) lasen veel 2x10", 4x8" ja 2x2". Väiksemad kõlarid aitavad kõrgeid sagedusi ühtlasemalt esile tuua kui näiteks ekvalaiserist neid peale keerates. Helipilt on lihtsalt ühtlasem.

nojah, väljendasin valesti ennast natuke. aga mo jutu möte oli see et suur kölar toob basse paremini esile kui väike kölar. ja loomulikult on köige parem kui on mölemaid..
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
Locked