keeled krigisevad

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Locked
User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Re: keeled krigisevad

Post by donkey »

ets wrote:barreega mängides, akordilt akordile liikudes keeled teevad imelikku kriginat, ja kui on mingi ilus vaikne lugu (nt. ursula - heiki) siis mitte ei sobi see krigin sinna. samas kui ma tõstan näpud keeltest lahti ja liigun teise akordi, siis võtab see aega, oskab keegi ehk öelda, et mida teha ? äkki ongi lahendus selles, et tuleb hakata kät treenima, et akorde vahetades tõstan näpud keeltelt ära ja pärast surun tagasi ?
Kui hoolega kuulata, siis võib tähele panna, et ka "heiki" ursula esituses on kuulda seda "kriginat" :)
Minuarust on see isegi omamoodi ilus :D
See hääl võib oleneda ka keeltest...
D#m
Posts: 82
Joined: 20 Jun 2006, 10:57
Location: Tartu

Post by D#m »

See krigin mida on muideks kuulda ka Ursula - Heiki laulu ajal ei ole küll selline häiriv hääl, millepärast peaks oma mängutehnikat muutma.
User avatar
wahur
Posts: 193
Joined: 19 Mar 2006, 10:35
Location: Tallinn/Kiviõli
Contact:

Post by wahur »

kidrapoodides müüakse mingit pulka millega hõõrud keeli enne mängimist, siis kaob see krigin ära (mitte täielikult). Endal siukest asjapulka ple olnud, aga targad räägivad, et pidi aitama.
***
One dog barks at something, the rest bark at him.
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Post by Roki »

Minu arvates on see täiesti normaalne hääl, kui sa oma sõrmi libistad keelte peal edasi tagasi.
User avatar
triipriit
Posts: 381
Joined: 06 Jan 2006, 16:37
Location: Rapla
Contact:

Post by triipriit »

wahur wrote:kidrapoodides müüakse mingit pulka millega hõõrud keeli enne mängimist, siis kaob see krigin ära (mitte täielikult). Endal siukest asjapulka ple olnud, aga targad räägivad, et pidi aitama.
Fast Fret'i mõtled? See selline üldine keeltepuhastaja ja mängimisomaduste parandaja jah, mis annab värskelt peale peale kandmist väga mõnusa kihi keeltele ja sõrmed libisevad niimoodi üle keelte, et vähe pole :)
Image
Vintage Les Paul V100BB -> Boss GT-6
User avatar
wahur
Posts: 193
Joined: 19 Mar 2006, 10:35
Location: Tallinn/Kiviõli
Contact:

Post by wahur »

Konkreetseid nimesid ei tea, samas osad keeled on juba niiviisi keritud, et see krigin peab sealt tulema. Ise ostsin eile endale 10sed DR'i Black Beauty'd, võrreldes eelmistega on sound hoopis teine ja kriginat ka veel pole.

Üks asi, mis leidsin netist:

http://www.pillipood.ee/index.php?lang= ... id=1675166
***
One dog barks at something, the rest bark at him.
User avatar
triipriit
Posts: 381
Joined: 06 Jan 2006, 16:37
Location: Rapla
Contact:

Post by triipriit »

wahur wrote: Üks asi, mis leidsin netist:

http://www.pillipood.ee/index.php?lang= ... id=1675166
Ma ei või pead anda, aga Tallinna IS Musicus ma nägin väga sarnast asja. Seal on palju Dunlopi tooteid, seega võis küll see sama olla.
Image
Vintage Les Paul V100BB -> Boss GT-6
kolp
Posts: 478
Joined: 02 Jan 2006, 21:09
Location: järvamaa, paide

Post by kolp »

kui see krigin sind nii häirib, vaheta keeli! küsi poest flatwound keeli. need on siledad. aga enne proovi saundi muuta nii, et ei häiriks.
User avatar
TraaT
Posts: 18
Joined: 16 Apr 2005, 12:28
Location: Jõgeva

Post by TraaT »

See krigin on pigem seksikas kui häiriv. Kui seda poleks, tekiks mängides kuidagi ''steriilne'' tunne: nagu teeks arvutiga tausta.
User avatar
Mfantasies
Posts: 468
Joined: 04 Jul 2006, 11:10

Post by Mfantasies »

ma tean... see krigin on jube.... kui mängind seven nation armyt näiteks siis see krigin käib täiega pinda pärast lindistust kuulates a kui sa ntukene võimu krutid siis sealt saad sa ka maha keerata miskit et keeled ei oleks tundlikud vms... et seda tühja keele peal slidimise kriginat ei kostu jms
Locked