Vajan infot lampvõimude kohta.

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Vajan infot lampvõimude kohta.

Post by Roki »

Mul on tekkinud huvi lampvõimude vastu. Ma tahaks teada, et kui odavalt on võimalik saada mingit komplekti, mis teeb head häält ja mida inimesed eelistavad. Kas oleks mõtekas osta kohvervõim või mingi Peavy Valve King head ja sinna kabinet juurde? Mida te arvate? Või mis firmade poole üldse vaadata, kui osta lampvõimu ?
Sandman
Posts: 19
Joined: 04 Feb 2006, 19:52

Post by Sandman »

kui peavy valve king, see 120W lamp,
siis eestis on ainult käputäis lavasid, mis seda korralikult kannatavad.
pmst proovi on sellega võimatu teha ja lamp hakkab kõlama õigesti alles 2/3 volüümi juures.
lampvõimude watid on hoopis midagi muud, kui tavalised.
lambi 120w teeb kõvemat häält kui tavaline 200W

kui ikka suurtel lavadel ei käi, osta kindlasti kohvervõim, selle saad "lahti keerata" volüümi poolest.

Laney teeb Väga häid lampvõime keskmise hinnaga.
Marshall on üks tippe, aga need on suhteliselt kallid.
Mesa Boogie samuti, aga need jäävad 25 000 ja rohkem.

Eks lampvõimud ongi umbes 1,5-2x kallimad kui tavalised.
Last edited by Sandman on 20 Jul 2006, 15:26, edited 2 times in total.
Umberto
Posts: 21
Joined: 20 Jul 2006, 11:41

Post by Umberto »

Veidi kõrvaline teema, sest see pole lampvõim, aga on kellelgi Orange CR30R või sarnase/odavama klassi (kuni 5000.-) Orange võimudega kokkupuudet olnud. kallimaid kiidetakse küll hirmsasti, aga pisikesi harjutusvõime?

Samuti küsimus - tahaks saada võimust sellist head puhast mahlakat bluesisaundi. Marshall seda kuidagi ei võimalda (mul on 100w Usa 86 a. Valvestate)
Mida soovitate hinaklassis kuni 5-6K.
100 w ei pea olema, piisab 50w.
Fifty-sixty, bon voyage!
Sandman
Posts: 19
Joined: 04 Feb 2006, 19:52

Post by Sandman »

Marshall on üks parimaid bluusisaundide jaoks. Paljud bluusimängijad kasutavad neid.
Saund sõltub väga palju ka inimesest endast. Kirk Hammett ei saaks kunagi Eric Claptoni saundi kätte, isegi kui ta Claptoni enda varustusega mängiks.
Igal inimesel on mängustiil erinev, isegi kui ta püüab samamoodi mängida.

Fenderitel on ka Väga hea clean.
Parem kui odavama otsa Marshallidel (alla 10 000).
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Post by Roki »

Ma otsustasin pärnust ühe lampvõimu osta. Marshalli oma. Aga ma eriti ei jätnud selle nime meelde.
Umberto
Posts: 21
Joined: 20 Jul 2006, 11:41

Post by Umberto »

Kõik kallima otsa lampvõimud teevad head häält (või vähemalt paremat kui odavad transistorvõimud), aga Marshall on eelkõige käredama roki ja RB jaoks, sellist a la Clapton/Moore/delta blues etc. sealt kätte ei saa.

Muidu on Marshall väga hea võim.
Aga on kellelgi Orange'iga kokkupuuteid olnud? Eriti odavama otsa omadega?
Fifty-sixty, bon voyage!
User avatar
Mfantasies
Posts: 468
Joined: 04 Jul 2006, 11:10

Post by Mfantasies »

sri aga mis asi see lampvõim on üldse :D :lol: :lol:
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Post by Roki »

Ma ei oska tehniliselt öelda, et mis nende töötamis erinevus on, aga põhimõtteliselt on lampvõimul lambi-sarnased seadeldised sees, mis tekitavad heli teistmoodi kui teised võimendid ning see heli on hoopis meeldivam. Ja see heli kõlab inimkõrvale ca 2 korda valjemini kui sama võimas teistsugune võim.
User avatar
Mfantasies
Posts: 468
Joined: 04 Jul 2006, 11:10

Post by Mfantasies »

aga kas suuremad marshalli kidra võimendid on siis lampvõimendid?
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Post by Roki »

Ma tean, et MG seeria ei ole lampvõimud. Mingeid paralleele võib tuua, et kõik, mis on ikka 13k+ või pillipoes mingi 18k+ on lampvõimud. Juurde on tavaliselt kirjutatud, et mingi tube blabla
Umberto
Posts: 21
Joined: 20 Jul 2006, 11:41

Post by Umberto »

Ütleme siis nii, et näiteks Marshalli valvestate seeria on: eelvõim lampide peal, lõppvõim transistoritel. Tavaliselt on jah võimudele juurde kirjutatud et "all tube" vms. Tube=lamp siis.

Aga siiski...Orange võimud. Ja soovitage Fenderit ka, kel kogemusi
Fifty-sixty, bon voyage!
Umberto
Posts: 21
Joined: 20 Jul 2006, 11:41

Post by Umberto »

Ja täiestri subjektiivne arvamus: kui võimalus, osta head ja cabinet, sest combo on combo, mitu asja kapis koos ei ole ikka see, sõbra marshall dfx100 (transistor) head teeb paremat häält kui combo valvestate
Fifty-sixty, bon voyage!
Roki
Posts: 195
Joined: 19 Jun 2006, 18:59

Post by Roki »

Seda on jah räägitud, et pea ja kabinet on ikka parema häälega, kui kohver, aga mu eelarve ei luba seda : D. 15k saaks küll kuskilt mingi kasutatud pea ja kabineti kätte selle raha eest, aga vähemalt saab korraliku lampkohvri.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

15k lampkohvritel peaks olema ju juba ka lisakabineti pesa enamvähem standardvarustus, nii et sesmõttes pole sugugi hullu.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
Umberto
Posts: 21
Joined: 20 Jul 2006, 11:41

Post by Umberto »

No uuri www.muusikoiden.net/tori

Sealt saab vahest uskumatuid asju normaalsete hindadega, pealegi Somme turg on ikka turg, kus ka tegijad asjad liiguvad, mida meie silmad pole näinudki, siin on nagu seisev tiigivesi, et põhiliselt müügis H&K võimud etc.

Ise käisin ka Valvestate'il Soomes järel, see väike ots tiiburiga ei maksa ka suurt midagi kui asja poole hinnaga kätte saad ja veel vanema 80-ndate oma, mis pole tehtud mitte Indias kus hetkel Marshallit toodetakse, vaid ikka Usa-s.

Suurema osa heade brändide viga tänapäeval on see, et tootmine on viidud 3-ndasse maailmajakku, kus tööjõud odav, aga need raisad ei tee ka elektroskeemil ja lendaval lehmal vahet ning sellest tulenevad ka kallimatel võimudel igasugu vead ning saund pole enam see...Seepärast tasub pigem osta nii kidrasid kui võime kasutatuid/vanemaid. Näiteks saab Soomest 80'ndate Tokaid (Jaapani Gibson) kätte täiesti mõistliku hinnaga. Aga teada on see, et 80-ndatel oli Gibson suurtes majandusraskustes ning müüs oma puidu Tokaile maha - niisiis on 80'ndate Tokai tegijam kui Gibson ise. jne.
Fifty-sixty, bon voyage!
Locked