Killswitchi lisamine

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Killswitchi lisamine

Post by cooloox »

Heitervist..

Oletame et soovin lisada enda kitarrile killswitchi, saan aru, et pean pistikupesa mõlemad otsad lühistama või noh kokku laskma, ehk siis panen lüliti mõlema juhtme vahele.

Küsimus on siis selline, et kas on vahet ka millise lüliti ma sinna panen või võib olla suvaline?
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Killswitchi lisamine

Post by Faded »

Korrektselt tehtud killswitch lühistab signaali maasse, ja üks variant selle jaoks on tõesti väljundpesa otsad kokku lasta.

Lüliti valik sõltub suuresti su enda eelistustest - kas tahad kipp-, liug-, nupp- või muud tüüpi lülitit; kas fikseeruvat või mittefikseeruvat jne. - ning sellest, kui palju ruumi sul kitarri sees selle jaoks on. Muus osas väga vahet ei ole.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: Killswitchi lisamine

Post by cooloox »

Ahah, tahtmine on saada toggle switchile sarnast kipplülitit, kuid nupplüliti kannatab arvatavasti rohkem tallumist ja lõksutamist. Tänan vastuse eest, vahet mõtlesin ma just amprite, voltide ja takistuse ning sellises osas millest mina kahjuks veel mõhkugi ei jaga.

Pagan jah, Epi Special SG-l on tõesti ruumi vähe ning uut kanalit ei taha ka nagu vedama hakata. Siiski peaks suutma sinna potede lähedale selle lülla ära mahutama, 4 potega on hea, killswitch kohe olemas, endal kahjuks master tone ja master volume + 3-Way Switch kõigest.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Killswitchi lisamine

Post by Faded »

cooloox wrote:Ahah, tahtmine on saada toggle switchile sarnast kipplülitit, kuid nupplüliti kannatab arvatavasti rohkem tallumist ja lõksutamist. Tänan vastuse eest, vahet mõtlesin ma just amprite, voltide ja takistuse ning sellises osas millest mina kahjuks veel mõhkugi ei jaga.
Elektriliste näitajate osas vahet ei ole, kitarris on pinged ja voolud niivõrd madalad.
cooloox wrote:Pagan jah, Epi Special SG-l on tõesti ruumi vähe ning uut kanalit ei taha ka nagu vedama hakata. Siiski peaks suutma sinna potede lähedale selle lülla ära mahutama, 4 potega on hea, killswitch kohe olemas, endal kahjuks master tone ja master volume + 3-Way Switch kõigest.
Üks variant oleks üks potedest asendada push-pull potega, siis saad selle lülitit killswitchina kasutada. Samas kui tahad teha Buckethead'i-stiilis kiiret edasi-tagasi klõpsimist, siis see variant muidugi ei sobi.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: Killswitchi lisamine

Post by cooloox »

Njaa, see push pull värk ei tasu ära. Sellele pillile ma kalleid muudatusi üldse ei tee, parem kogun raha ja ostan uue pilli.
Bucketheadi ei taha, pigem mingi Zakk-i moodi asja, lihtsalt lisada mõnesse asja veits vürtsi.

Lähen siis poodi kuhugi ja uurin, äkki saab ikka mõne hea kipplüliti, kui ei, siis saab mõne nupuga lüliti.

kas on mõnd soovitust kuhu tartus lülitit otsima minna, peale oomipoe?
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Killswitchi lisamine

Post by Faded »

ELFA elektroonikapood, Laial tänaval enam-vähem Zavoodi vastas.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Re: Killswitchi lisamine

Post by fleik »

mina kasutan laval kogu signaali ära tapmiseks moodust et keeran ühe helipea volüümi nulli ja valin pilli pealt selle pea.
pärast tuleb lihtsalt meeles pidada et volüüm tagasi peale keerata.
Les Paul & Strat& Tele & Akust
Pisike võim & Lampvõim
Mikker & Helikaart & Soft
Pedaalid kohvris
Suupill
User avatar
Velkus
Posts: 632
Joined: 04 May 2006, 21:12
Location: Saue vald

Re: Killswitchi lisamine

Post by Velkus »

User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: Killswitchi lisamine

Post by cooloox »

fleik wrote:mina kasutan laval kogu signaali ära tapmiseks moodust et keeran ühe helipea volüümi nulli ja valin pilli pealt selle pea.
pärast tuleb lihtsalt meeles pidada et volüüm tagasi peale keerata.
No õudsalt tore küll, aga mul on ainult 1-vol 1-tone 3-way switch. Siiski pean leiutama uue võimaluse. :)
Hea asi, aga ei ole vast mõtet nii odaval kitarril jamada, tavaline nupp-lüliti ajab asja ilusti ära.
Locked