Kuidas teha head soolot

Skaalad, laadid, pentatoonikad, helistikud, pausid, taktimõõdud, akordid, noodimärgid, rütmid, tempod, terminid
User avatar
Cheehad
Posts: 398
Joined: 02 Jun 2005, 21:53
Location: Kuressaare

Post by Cheehad »

3 lehte kõkkuvõtlikult..

*Põimid pentatoonika ja bluesi skaala kokku mingil moel(ets)
*alustad ikka muusika teooriaga(ddes3)
*Proovi väikseid soolosi, tõmba endale 235 bluesi licki ja kui mõtteid ei tule, pane sealt kokku (ets)
*laulad või improviseerid skaalaga (ddes3)
*mõmise omale ette mida tahad mängida, ja siis otsi noot noodi järel kõik välja ja mängi(k6ll)
*Teine võimalus on igalt akordile mängi erinevat laadi, ioonia dooria jne sellest me oleme ka siin rääkinud juba (k6ll)
*See võimalus on ainult muusika puhul, mis on mõeldud laadide jaoks (modal music). Üritades seda kasutada key-based muusika puhul, saad sa midagi, mis ei kõla kuidagi kokku. (Baarmen)
*Näiteks akordid on G D Em ja D, et sellele soolot kirjutada võid võtta ükskõik mis skaala, mis samasse helistikku nendega kuulub (G Am Bm C D Em F#dim G) (mažoor, minoor, minoor, mažoor, mažoor, minoor, diminished, mažoor. -mazoorse helistiku akordide valem) (minoor, minoor(b5), mažoor, minoor, minoor, mažoor, mažoor, minoor -minoorse helistiku akordide valem)?? (janek87; ddes3; Faded)
*Mängid ükstapuha mis noote, peaasi, et on selle helistiku oma. (rokk)
*Skaalaludistamise võiks ära jätta ja üldse kuulmist muretseda. (johan)
*Kasutada pentatoonikat (Laur.)
*Ümise endale ette ja mängi kidral. Kui lives siis ära lase näppudel teha seda, mida nemad tahavad vaid kuule peas meloodiat ja käsi näppudel teha seda, mida sina tahad. (wahur)
*Ärge minge liiga keeruliseks, meloodiat soolosse!
Üks hea kolmenoodiline soolo võib paremini läbi lüüa, kui 10 noooti sekundis.(Johan)
User avatar
Cheehad
Posts: 398
Joined: 02 Jun 2005, 21:53
Location: Kuressaare

Post by Cheehad »

hmm, küsimus, mis see dimished on ?
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Võin eksida aga kas madalatatud viies või kolmas aste. Või mõlemad madaldatud.
Madhouse
Posts: 32
Joined: 08 Jun 2006, 20:05

Post by Madhouse »

on nagu Major, Minor ja siis veel diminished. Sellise ka omapärase kõlaga veits.
User avatar
Cheehad
Posts: 398
Joined: 02 Jun 2005, 21:53
Location: Kuressaare

Post by Cheehad »

ok.
Aga kui soolotan näiteks Em pentatoonikas,kuidas siis see skaala vahetus käib ? Ah ma ei tea kas keegi aru ka saab. Igatahes mingi skaalade vahetus on ju, et lähed teise akordi skaalasse vms ?
Madhouse
Posts: 32
Joined: 08 Jun 2006, 20:05

Post by Madhouse »

tegelt kogu see skaalada ja laadide asi on alguses suht keeruline, sest väga paljud neist kattuvad ja on omavahel tihedalt seotud. Laadidega on ka sedasi et 1laad on tegelikult ka mingi teine laad teises võtmes v nii. keeruline värk noh :D ma arvan et siin aitab kõige paremini lihtsalt see kui teooriat tõesti juba hästi tead, ja oskad juba kiirelt mõelda kus mingi noot kaelal on ja asju tuletada neist.
User avatar
Cheehad
Posts: 398
Joined: 02 Jun 2005, 21:53
Location: Kuressaare

Post by Cheehad »

Fakk mul juhe jummala koos!!
Skaala ja laad ??
skaalasid on pentatoonilisi, bluesi skaala... ?
laad on mazoorne, minoorne, ja siis see dimished ?
juhe nii koos :D´
Goldec
Posts: 398
Joined: 08 Apr 2006, 22:58
Location: Tallinn

Post by Goldec »

Mida fakki nagu? Ma olen 8 aastat koolis muusikateooriat 6ppinud ja ma ei saa mitte midagi aru :D

Mis vahe on skaaladel ja laadidel (polegi yks ja sama asi??) :?:
Madhouse
Posts: 32
Joined: 08 Jun 2006, 20:05

Post by Madhouse »

ok laad peaks olema sama mis inglise keeles Mode, ja skaala on Scale. Modedid on Ionian, Dorian, Phrygian, Lydian, Myxolydian, Aeolian ja Locrian. Neid ongi ainult seitse tükki ja näiteks üks mode on tglt sama aegselt ka teine mode ainult et erinevas võtmes v nii. Need asjad kattuvad sitaks...see on nagu matemaatika et algus tead arve siis oskad liita lahutada, neid seostada ja korrutada jagada jne. Keeruline värk igatpidi. Skaalada kohta ma nii täpselt ei tea aga Major scale on see põhiline millest tuletatakse kõiki teisi asju. Ionian mode ongi tglt major scale. Eks sa pead lihtsalt neid asju vaikselt pähe tuupima ja siis vaikselt hakkab koitma asi, et siin pole mingit lihtsat viisi neid selgeks teha. Paljud kes seda asja õppida ei viitsi ütlevad muidugi et see takistab nende loovust nii et see on teine võimalus :wink:
User avatar
Cheehad
Posts: 398
Joined: 02 Jun 2005, 21:53
Location: Kuressaare

Post by Cheehad »

Madhouse wrote:ok laad peaks olema sama mis inglise keeles Mode, ja skaala on Scale. Modedid on Ionian, Dorian, Phrygian, Lydian, Myxolydian, Aeolian ja Locrian. Neid ongi ainult seitse tükki ja näiteks üks mode on tglt sama aegselt ka teine mode ainult et erinevas võtmes v nii. Need asjad kattuvad sitaks...see on nagu matemaatika et algus tead arve siis oskad liita lahutada, neid seostada ja korrutada jagada jne. Keeruline värk igatpidi. Skaalada kohta ma nii täpselt ei tea aga Major scale on see põhiline millest tuletatakse kõiki teisi asju. Ionian mode ongi tglt major scale. Eks sa pead lihtsalt neid asju vaikselt pähe tuupima ja siis vaikselt hakkab koitma asi, et siin pole mingit lihtsat viisi neid selgeks teha. Paljud kes seda asja õppida ei viitsi ütlevad muidugi et see takistab nende loovust nii et see on teine võimalus :wink:
Jep, ma enne mõtlesin ka, et kas need laadid on järsku need iooniad ja dooriad jne. E need jah sitaks kattuvad. C ioonia on sama mis D dooria jne..:D
Goldec wrote:Mida fakki nagu? Ma olen 8 aastat koolis muusikateooriat 6ppinud ja ma ei saa mitte midagi aru :D

Mis vahe on skaaladel ja laadidel (polegi yks ja sama asi??) :?:
Sama värk, ainult 7. Seal õpetatakse algteadmisi ja noote. Aga kahjuks mitte selliseid asju.. Neid õpib ainult kitarri tunnis :D
tyyp1983
Posts: 225
Joined: 01 Jul 2006, 09:33

Post by tyyp1983 »

wahur wrote:Hea soolo?

Kui vaja välja mõelda head soolot siis ümise see endale ette ja siis mängi kidral. Kui tahad live'l improviseerida siis ära lase näppudel teha seda, mida nemad tahavad vaid kuule peas meloodiat ja käsi näppudel teha seda, mida sina tahad.

Kõik skaalad ma saadaks ausalt öeldes p***e. Ainus hea skaala on kromaatiline heliredel.

Õige jutt!
Madhouse
Posts: 32
Joined: 08 Jun 2006, 20:05

Post by Madhouse »

noh ja kui teooriat jagad on seda mitukümmend korda lihtsamt teha
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Cheehad wrote:hmm, küsimus, mis see dimished on ?
Madaldatud viies aste.
Sarnaselt, augmented on kõrgendatud viies aste.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
hexx1
Posts: 384
Joined: 26 Aug 2005, 13:29
Location: Kuressaare

Targematele

Post by hexx1 »

Olen endale selgeks teinu pentatonica min ja maž, aga jagage rohkem infi teiste laadide kohta, millal, miks. Jagage rohkem linke, kus saab lihtsalt asja selgeks
pohlamoos
Posts: 30
Joined: 23 Sep 2005, 18:42

Re: Targematele

Post by pohlamoos »

hexx1 wrote:Olen endale selgeks teinu pentatonica min ja maž, aga jagage rohkem infi teiste laadide kohta, millal, miks. Jagage rohkem linke, kus saab lihtsalt asja selgeks
http://www.zentao.com/guitar/theory

rohkem kui küllalt!
Locked