Võimu koduseks mängimiseks?

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
ErkoP
Posts: 689
Joined: 18 Apr 2009, 23:20
Location: Tallinn

Re: Võimu koduseks mängimiseks?

Post by ErkoP »

Vox vt seeria kaitseks julgen öelda, et esimese korraga kiirelt proovides nad kõlavadki suht kehvasti, kuna seal on lihtsalt nii palju erinevaid nüansse, millega saundi kontrollida, kui aga võimuga kauem aega veeta, tiksub ka saund paika ning tegemist on üpris hea võimuga oma hinnaklassis. Ainsad puudused on tagant kinnine kabinet(kui tagant kaas ära võtta, läheb heli palju lahtisemaks ja elavamaks) ja suht kehvad high gain simud.
Yamaha CG-131S
Yamaha Pacifica 112L
Vox VT15
User avatar
thePusher
Posts: 427
Joined: 04 Nov 2008, 23:11

Re: Võimu koduseks mängimiseks?

Post by thePusher »

ErkoP wrote:Vox vt seeria kaitseks julgen öelda, et esimese korraga kiirelt proovides nad kõlavadki suht kehvasti, kuna seal on lihtsalt nii palju erinevaid nüansse, millega saundi kontrollida, kui aga võimuga kauem aega veeta, tiksub ka saund paika ning tegemist on üpris hea võimuga oma hinnaklassis. Ainsad puudused on tagant kinnine kabinet(kui tagant kaas ära võtta, läheb heli palju lahtisemaks ja elavamaks) ja suht kehvad high gain simud.
VT ja ADVT seeriad pole mõeldud death-doom-blood-screamo....jne.metali jaoks. Mulle tundub, et nad üldse ei sobi päris metali jaoks. Võib olla mõni pigistab sobiva saundi välja, aga mina seda ei suuda.
Üks asi, et tundub, et ADVT'l vähemalt on treble'iga mingi jama. Kui treble boosterit kasutada siis on sitaks kõva võim minu arvates. Avastasin selle, kui moddisin enda Marshall GV2'te ja sealt mingi kondeka välja võtsin, mis treble'it piiras ja nüüd pmst kasutangi seda pedaali aint treble boosterina.
Epiphone Les Paul Custom Ebony, Williams W-1010, Marshall GV2, Vox V845 Wah-wah, VOX AD50VT
User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: Võimu koduseks mängimiseks?

Post by cooloox »

Keegi oskab soovitada mõnd võimu mis suhtuks hästi pedaalidesse ja multiefektikasse?
Võiks olla mingi väiksem ja soovitavalt lambikas.
..äkki Harley Benton GA-15?
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Võimu koduseks mängimiseks?

Post by Faded »

Need on küll transsvõimud, aga H&K Edition Blue võimud on üsna hea clean soundiga ja pedaalidega saavad ka hästi läbi. Mul on endal kodus 15R mudel (15 W + vedrureverb) ja korteris harjutamiseks on see täiesti piisav.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Re: Võimu koduseks mängimiseks?

Post by Uku »

cooloox wrote:Keegi oskab soovitada mõnd võimu mis suhtuks hästi pedaalidesse ja multiefektikasse?
Võiks olla mingi väiksem ja soovitavalt lambikas.
..äkki Harley Benton GA-15?
GA-15 on päris karm relv, liiga võimas ei ole? Oleneb muidugi, kus sa seda kasutama hakkad.

Blackheart Little Giant
Vox AC4
Fender Champion 600

Need kolm on kõige populaarsemad ning enim kiidetud, kuid küllaltki erinevate iseloomudega, Little Giant on neist kõige karvasem. Olen ise taolist omanud ning pedaalidega sai ta küll väga hästi läbi - minu meelest väga hea võim (eriti overdrive), samas hind on mõistlik. Vox AC4-l on väga mõnusad puhtad toonid, tõeliselt soojad. Iseloomult pehmem, raskema muusika jaoks nii hästi ei sobi. Uutest tulijatest Laney Cub, lisaks rohkelt häid arvustusi saanud Blackstar HT-1 (on olemas reverbiga kui ka ilma). Samas Harley Benton GA-5 on ka lahe (eriti nokitsemiseks), kuna on olemas igasuguseid modifikatsioone.
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster
User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: Võimu koduseks mängimiseks?

Post by cooloox »

Uku wrote:
cooloox wrote:Keegi oskab soovitada mõnd võimu mis suhtuks hästi pedaalidesse ja multiefektikasse?
Võiks olla mingi väiksem ja soovitavalt lambikas.
..äkki Harley Benton GA-15?
GA-15 on päris karm relv, liiga võimas ei ole? Oleneb muidugi, kus sa seda kasutama hakkad.

Blackheart Little Giant
Vox AC4
Fender Champion 600

Need kolm on kõige populaarsemad ning enim kiidetud, kuid küllaltki erinevate iseloomudega, Little Giant on neist kõige karvasem. Olen ise taolist omanud ning pedaalidega sai ta küll väga hästi läbi - minu meelest väga hea võim (eriti overdrive), samas hind on mõistlik. Vox AC4-l on väga mõnusad puhtad toonid, tõeliselt soojad. Iseloomult pehmem, raskema muusika jaoks nii hästi ei sobi. Uutest tulijatest Laney Cub, lisaks rohkelt häid arvustusi saanud Blackstar HT-1 (on olemas reverbiga kui ka ilma). Samas Harley Benton GA-5 on ka lahe (eriti nokitsemiseks), kuna on olemas igasuguseid modifikatsioone.
Okei, väga põnev. :)

Aga kuidas on lood nendel kolmel lampide vahetamisega, kuidas sa oma võimudel lampe vahetasid.
Asi on selles et olen nüüd mitu kuud juba uurind asja nagu BIAS kohta, ja no võibolla kui vanemaks saan siis hakkan seda paremini mõistma, aga asi on pisut liiga keeruline minujaoks.

GA15 sellepärast, et see pidi olema mingi Cathode Biased/Fixed Bias, et siis lihtsalt tuleb osta sobitatud paar lampe, ja lihtsalt sisse lükata vanade asemele, nii sain mina aru.

Ja arvad, et liiga karm relv? kuidas oleks nende suhe GA15 ja MG100DFX vahel? ..muidugi üks on lambikas ja teine trans-võim. :?
User avatar
voice
Posts: 624
Joined: 03 Oct 2007, 12:27
Location: Tartu

Re: Võimu koduseks mängimiseks?

Post by voice »

cooloox wrote:Ja arvad, et liiga karm relv? kuidas oleks nende suhe GA15 ja MG100DFX vahel? ..muidugi üks on lambikas ja teine trans-võim. :?
Usun, et kui lükata GA15 4x12 kabinetile järgi, palub trummar sul võimu vaiksemaks keerata. :P
GA15 on puhta tooni lampvõim ehk siis selle naturaalselt moonutusse saamine on suht keeruline - selleks tuleb võim lõpuni lahti keerata, järelikult enne seda töötab asi koos plokkidega korralikult. Üks liigutus tuleb aga kindlasti ära teha - tehasekõlar on jube tuim ja see oleks vaja kohe korralikuma vastu vahetada.
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Re: Võimu koduseks mängimiseks?

Post by Uku »

Mina pääsesin lampide vahetusest, kuna kõik toimis väga hästi. :)
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster
sassyk
Posts: 1
Joined: 17 Feb 2011, 11:31

Re: Võimu koduseks mängimiseks?

Post by sassyk »

Tore oleks kuulda kuidas suhtutakse Fender G-dec 3-me. :D
yamaha FJX720SC
yamaha AES 620
User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: Võimu koduseks mängimiseks?

Post by cooloox »

Uku wrote:Mina pääsesin lampide vahetusest, kuna kõik toimis väga hästi. :)
Siiski soovitatakse neid lampe 2-4 aasta tagant vahetada, ma kaalun seda Blackhearti nüüd, aitäh soovitamast :)

..ja sitaks loodan et see on see fixed bias samamoodi! :D

Ma arvan et combo, kas siis little giant või handsome devil.
Usun, et kui lükata GA15 4x12 kabinetile järgi, palub trummar sul võimu vaiksemaks keerata. :P
GA15 on puhta tooni lampvõim ehk siis selle naturaalselt moonutusse saamine on suht keeruline - selleks tuleb võim lõpuni lahti keerata, järelikult enne seda töötab asi koos plokkidega korralikult. Üks liigutus tuleb aga kindlasti ära teha - tehasekõlar on jube tuim ja see oleks vaja kohe korralikuma vastu vahetada.
Mu muusikastiil on selline et ENGL-i 50 vatine võim tuli põhja keerata, et mängida trummidega samal tasemel, umbes. :D Ma siiski mõtlen midagi koduseks, võibolla tõesti siis 5 vatine oleks mõistlik.
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Re: Võimu koduseks mängimiseks?

Post by Uku »

Olen lugenud, et pea + kabinet (12" element) pidi olema hulga etem versioon, kui kombo (10"). Kombo pidi kõlama veidi summutatult, ei ole nii lahtise kõlaga. Lisaks näeb pea + kabinet hulga etem välja ning võin omast kogemusest öelda, et nende vedamine pole ka mingi probleem. Hea on veel see, et saad neid eraldi kasutada ning kombineerida teiste kabinetide ja võimupeadega. :wink:

Kurat, ma igatsen oma lampvõimu. Damn you, cooloox! :)
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster
User avatar
voice
Posts: 624
Joined: 03 Oct 2007, 12:27
Location: Tartu

Re: Võimu koduseks mängimiseks?

Post by voice »

cooloox wrote:Mu muusikastiil on selline et ENGL-i 50 vatine võim tuli põhja keerata, et mängida trummidega samal tasemel, umbes. :D Ma siiski mõtlen midagi koduseks, võibolla tõesti siis 5 vatine oleks mõistlik.
Ja kas laulda on samas ruumis võimalik, ilma et mikker vilesse läheks?
User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: Võimu koduseks mängimiseks?

Post by cooloox »

To: Uku

Nojah, ei tea kuidas oleks handsome devili kombo, olen kindel et seal on 12" element sees, samas võin headi poole ka vaadata, see on hea soovitus, ja praegu veel ma kaldun 15 vatise poole. Haha, jah, damn me! :D

To: voice

Jah, nii ta oli ENGL-il panime volüümi põhja ja JCM800-l panime volüümi poole peale, siis andis umbes sama tulemuse, mikril tekkis feedback siis, kui mikriga kõlarile liiga lähedale minna aga muidu tulime ikka toime.
User avatar
voice
Posts: 624
Joined: 03 Oct 2007, 12:27
Location: Tartu

Re: Võimu koduseks mängimiseks?

Post by voice »

cooloox wrote:Jah, nii ta oli ENGL-il panime volüümi põhja ja JCM800-l panime volüümi poole peale, siis andis umbes sama tulemuse, mikril tekkis feedback siis, kui mikriga kõlarile liiga lähedale minna aga muidu tulime ikka toime.
Siis oli probleem tolles ENGL'is või tolle kabinetis, sest kahekordset helivaljuse vahet JCMiga ei meelita kuidagi välja. Aga sel juhul võta koju raudselt 15W, muidu läheb proovikaga kontrast liiga suureks. :D

P.S. Kõrvatroppe ikka kasutate?
Horizon
Posts: 20
Joined: 15 Jan 2011, 17:58

Re: Võimu koduseks mängimiseks?

Post by Horizon »

pmts on Eesti vist ainuke riik kus veel soovitatakse foorumites osta Spidereid ja Bossi pedaale .
Sick .

Aga kui mängid kõike ja effekte sisse vaja ja et kvaliteedi ja hinna suhe oleks OK siis no Peavey Vypr 60 on kõige mõistlikum .

Või siis tõesti Roland Cube aga ma võtaks pigem Vyperi raudselt .
Locked