Võimu isetegemine või Ostmine ?

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
kev7888
Posts: 5
Joined: 26 Oct 2010, 20:18
Location: Tartu

Võimu isetegemine või Ostmine ?

Post by kev7888 »

Tere, kuna kitarri maailmas suhteliselt võhik veel siis küsiks targemate nõu. Kuna kukkus kätte väga odavalt elektri kitarr (sõbra-sõbra poeg tahtis õppida kuid ei tulnud midagi välja vms. ). Seega sai kitarr ära ostetud, eelnevalt olen akustilist mängid mõnda aega. Siiani olen läbi ajanud "Noisy Cricket"'i ja kõrvaklappidega, kuid sedasi kaua ei kannata. Ja siit ka idee osta/teha võimendi. Ise tegemise tausta olen kõvasti uurinud, isegi tellimuse nimekiri, kasti visand jne. on olemas. Kui tehagi asi ise siis kasutaks järgmisi asju, eelvõimuks 12au7 " Valvecaster" võib olla lisaks mingi "English Channeli" vms. ja lõpuks TDA2050, Kõlariks võtaks nt. Jensen'i JCH 1035-8 ( kõlaris pole kindel veel )
Aga nüüd on vahepeal tekkinud selline küsimus, et kas sa asi kõlab üldse ilusti? Ma ei tahaks suurt raha õhku visata. Selline isetegemine on mulle alati meeldinud, kuid kui asi ilusti kõlama ei hakka siis ehk on mõtet osta mõni odavam võimendi poest. Mängin nagunii enamasti kodus ja kui vajagi kaasa võtta siis selleks akustiline.
Eeltööna olen välja uurinud, et paljud teevad LM3886 põhjal, kuid mina arvan, et sel liiga palju võimsust kodus mängimiseks, ja lisaks toite osa tuleb ka selle arvelt kallim.

Ootaks arvamust inimsetelt kel on reaalne võimalus olnud kuulata või mängida ise tehtud võimuga (või on üldse ise teinud võimu) ning oskavad tuua võrdluse valmis võimu suhtes. Ja selline vastus ei huvita kui öeldakse, et 10 000.- maksev võimendi on parem kui isetehtud, sest nii kallist võimendit nagu nii ma ostma ei hakka. Kui jääbgi peale ostmine siis lagi oleks 2000.-
Must
Posts: 426
Joined: 22 Feb 2010, 12:52
Location: Cimeria
Contact:

Re: Võimu isetegemine või Ostmine ?

Post by Must »

Lampvõimu on võimalik ka 100 euro eest osta, http://www.thomann.de/gb/cat.html?gf=tu ... bos&oa=pra
Genetically modified rape
[Siin oli 3 liikuvat pilti]
kev7888
Posts: 5
Joined: 26 Oct 2010, 20:18
Location: Tartu

Re: Võimu isetegemine või Ostmine ?

Post by kev7888 »

Arvestan kindlasti seda varianti. Millegi pärast uurisin kõlari tellimist kuid võimendi tellimine ei tulnud pähegi. Ehk on mingit soovitust mille tausta uurida ?
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Võimu isetegemine või Ostmine ?

Post by served »

Ma arvan ka, et hetkel parim lahendus see, et ostad valmis asja. Kas näiteks järelturult, ebayst vms.

2000 krooni eest 127Eur. Saab juba päris palju. Edaspidi võid juba ise ehitada juurde midagi.
Eeliseks on see, et kui pole varem tervet võimu teinud, ei suuda võibolla ehitada nii mugavat ja korralikku asja, liiga palju raha ja energiat kulub asjade tegemisele, mille asemel võiks hoopis pilli harjutada.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
kev7888
Posts: 5
Joined: 26 Oct 2010, 20:18
Location: Tartu

Re: Võimu isetegemine või Ostmine ?

Post by kev7888 »

Ma olen ise ka mõtlend et ostaks mingi kehvema võimu ja siis saaks sinna ehk mõne effekti ehitada. Ning võim teha alles siis kui oleks võimalik osta üldse korralik element. Ning siis oleks võrdlus ka olemas.

Aga ikkagi tahaks teada, et kas selline kooslus oleks sobinud ja oleks see ka normaalset häält teinud ?
Ning ootaks ikkagi ka siis valmis võimu kohapealt soovitusi. Ehk oskab öelda keegi kindla margi või lihtsalt mõne asja mis peaks olema võimul kindlasti olemas olema.
pudel13
Posts: 183
Joined: 31 Jan 2010, 19:19

Re: Võimu isetegemine või Ostmine ?

Post by pudel13 »

tänapäeval enam keegi ise võime ja kidrasid ei ehita lihtsalt pole mõtet.Teiseks peaksid olema kõva elektroonikamees,juppide kokku ühendamine skeemi järgi pole keeruline,kuid kui õieti tööle ei hakka siis mõtled ennast ogaraks kus viga on.Muidugi kui tahad teha mingit võimu järele mis poes maksab hingehinda kuid sa saad jupid odavalt siis tasub ikka ise valmis teha.Tegin kunagi kidrasid,võime ja efekti plokke,kuid praeguse valiku juures pole enam mõtet aega raisata,parem õpi mängima,leia oma sound,vaata tähelepanelikult vanu videosid milliseid pille nad kasutavad ja osta endale ka.
kev7888
Posts: 5
Joined: 26 Oct 2010, 20:18
Location: Tartu

Re: Võimu isetegemine või Ostmine ?

Post by kev7888 »

Hetkel olen jõudnud oma otsingute ja mõtlemistega nii kaugele: PEAVEY ROYAL 8 VALVE KING . Eks näha kas otsus muutub selleks ajaks kui raha koos. Hetkel ei suuda ära oodata kui saaks normaalselt elektrikat harjutama hakkata, kõrvaklappidest kopp ees ja sama moodi ka akustilisest kui peas elektrika mõtted.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Võimu isetegemine või Ostmine ?

Post by Faded »

pudel13 wrote:tänapäeval enam keegi ise võime ja kidrasid ei ehita lihtsalt pole mõtet.Teiseks peaksid olema kõva elektroonikamees,juppide kokku ühendamine skeemi järgi pole keeruline,kuid kui õieti tööle ei hakka siis mõtled ennast ogaraks kus viga on.
Ma ütleks, et praegu on just ideaalne aeg ise ehitamiseks. Tänu internetile on skeemid/joonised/juhised lihtsasti kättesaadavad, ning isegi meie väikeses maanurgakeses on võimalik saada üsna soodsalt kvaliteetseid juppe. Elektroonikast pead muidugi midagi jagama, nagu ka näiteks puutööst, aga ega need teadmised ja kogemused muidu ei tule kui ise proovides ja õppides.

Kui huvi on, siis ma soovitaks kindlasti sellega tegeleda.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Võimu isetegemine või Ostmine ?

Post by served »

Ise peab ikka tegema! Lihtsalt antud juhul oleks mõistlik enne omale võim hankida ja siis selle kõrvalt juurde nokitseda.

Ja tead, poes müüakse odavalt saasta. Ise tehes ikka tead ka mida teed ja saad.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
kev7888
Posts: 5
Joined: 26 Oct 2010, 20:18
Location: Tartu

Re: Võimu isetegemine või Ostmine ?

Post by kev7888 »

See minuarust väga õige, et ise peab tegema. Kidra võimude kohapealt ei oska öelda aga muidu on küll hinna vahe suur ja muidugi ka isetegemise rõõm. Puutööga saaks hakkama, usun, et elektroonika poolega ka. Aga antud hetel leian juba selle pärast, et poe võim parem, et ma pole kuulnud kidra võime enda kõrvaga ja seega ei oska mingit heli oodata. Samuti ei julgeks esi algu teha lampidel lõppu ( sellest oli tingitud ka see tda2050 mõte ).
Samuti tahaks teada kas antud peavy võim, mille enda eelmises postis välja tõin, on seda hinda väärt ? Netist lugedes jääb arusaam, et asi suhteliselt normaalne. Kui keegi oskab mingit muud soovitust anda siis see vägagi teretulnud.
Locked