marshall

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
nuvlear0
Posts: 215
Joined: 15 Feb 2010, 00:15
Location: Pärnu

marshall

Post by nuvlear0 »

kas siin kuskil üldiselt marshallidest on juttu olnud? Nende võimudest, pedaalidest?
Washburn WI-66PRO Idol Series :P
Samick Greg Bennett design akust
Vox Nightrain + NT112 cabinet
Line 6 POD HD500X
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: marshall

Post by Faded »

Kasuta otsingut, mingeid teemasid on siin olnud küll.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
nuvlear0
Posts: 215
Joined: 15 Feb 2010, 00:15
Location: Pärnu

Re: marshall

Post by nuvlear0 »

otsisin aga selle otsinguga tuleb nii palju pahna sellega seoses olevast, mingi myyk,parandus jms. aga tahaks teada rohkem inimeste kogemustest erinevate marshalli asjadega, mida tasub osta mida mitte. Kas hind õigustab ennast v6i aint brändi nimi maksab
Washburn WI-66PRO Idol Series :P
Samick Greg Bennett design akust
Vox Nightrain + NT112 cabinet
Line 6 POD HD500X
User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: marshall

Post by cooloox »

Mul on marshall Mg100dfx.
100 vatine võim, millel on peal kirjas 100 vatti...
Saund ütleks et pole viga rokki mängida ntx, saab ka metalit ja punki, thrashi...
ostsin sajavatise, kuna sain tartu rokiklubis tuttavaks selliste võimudega, ja tean et nendega saab kontserte anda.
Ei ostnud lampvõimu kuna, pole raha ja see lampidega jändamine pole minujaoks, võibolla soetan endale kunagi mingi lambiga distortionpedaali et teha saund mõnusamaks.

tahad anda kontserti? tahad kodus mängida? mis muusikastiili?
Need asjad peaks kõik ikka üles loetlema eksju...
Võimalus on minna ka pillipoodi, rääkida oma probleemist ja koos müüjaga vaadata endale sobiv.

ja üks vägagi tähtis asi, see et seal marshall peal kirjas on, ei tähenda et see ongi kohe präegu just NII KÕIGE PAREM!
randall, peavey, laney... jne on ka võimud.
User avatar
greencow
Posts: 630
Joined: 31 Jan 2007, 16:16
Location: Jüri

Re: marshall

Post by greencow »

Lihtsalt märgiks juurde et laive saab olenevalt stiilist väga edukalt ka vähema kui 100w halfstackiga anda.
Rx.
Posts: 78
Joined: 02 Feb 2010, 12:09

Re: marshall

Post by Rx. »

MG on Marshalli säästumudel, hoia eemale ja osta pigem <other_modelling_amp>. Odavamas hinnaklassis on AVT seeria, mis Slashi või Anguse noortele sõpradele võiks juba sobida. Päris võimendid on JMP, JTM, JCM jne.

Aga noh, arvestades, et tänapäeval on Vox ja Marshall sisuliselt sama firma (Korg), mis toodab vana fanbase-i peal kaubamärgi fännidele igasugu kõikuva kvaliteediga asju, siis tõsise soovi korral vaata Ebaysse. Näiteks http://cgi.ebay.co.uk/Marshall-JMP-1917 ... 1e5c529e46 on päris ilus asi. 8)
stratt ja romu
User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: marshall

Post by cooloox »

greencow wrote:Lihtsalt märgiks juurde et laive saab olenevalt stiilist väga edukalt ka vähema kui 100w halfstackiga anda.


Saab küll, ja mul pole half satck, vaid kombo, saab ka 50 watisega vägagi edukalt.

Rx. wrote:MG on Marshalli säästumudel, hoia eemale ja osta pigem <other_modelling_amp>. Odavamas hinnaklassis on AVT seeria, mis Slashi või Anguse noortele sõpradele võiks juba sobida. Päris võimendid on JMP, JTM, JCM jne.

Aga noh, arvestades, et tänapäeval on Vox ja Marshall sisuliselt sama firma (Korg), mis toodab vana fanbase-i peal kaubamärgi fännidele igasugu kõikuva kvaliteediga asju, siis tõsise soovi korral vaata Ebaysse. Näiteks http://cgi.ebay.co.uk/Marshall-JMP-1917 ... 1e5c529e46 on päris ilus asi. 8)


AVT tõesti hea mõte, millel on hea saund.
Ilves01
Posts: 291
Joined: 05 Oct 2007, 12:59
Location: Tartu

Re: marshall

Post by Ilves01 »

oman üht 60w lampidega marshalli ja olen ka teiste marshallidega mänginud ja ka olen mõne fenderi ja VOXi otsa sattunud ja ütleks ,et kõik on erinevad ja täielikult maitse asi ja kavaliteedilt on nad suht üks.
User avatar
Tegelane
Posts: 1713
Joined: 02 Jul 2008, 01:42
Location: Eesti->Tartu

Re: marshall

Post by Tegelane »

Marshall MG100 on suhteliselt lollikindel võimendi. Enamustes kontserdikohtades või rokiklubides on sellised loomad kasutada ning nad saavad hakkama enam vähem kõigega. Efektirida kannatab ka täitsa kasutamist mis seal peal on.

Ise olen lummatud Marshall JCM 2000 võimust, mida sain proovida koos Marshalli 1960 kapiga...mõnus lampvõimendi, millega esimesi noote tõmmates hakkas sisikond kohe mõnusalt tantsu lööma.

Üldiselt Marshalli tasub usaldada. Kuuldavasti küll nende odavamad mudelid ja pisemad nagu MG15 vms. pole just teab mis ilmaimed, aga kui rääkida Marshalli uhkematest nimedest (mida eelpool ka mainiti) siis on kindlasti asi seda väärt.

Siiamaani pole antud firma mind alt vedanud ning halbu sõnu ei saa öelda.
User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: marshall

Post by cooloox »

Korjan siis selle teema üles, kuna tekkis huvi ka endal AVT seeria vastu...

Tuli mõte osta endale mingiaeg AVT50hx head, teadmata mis kabineti taha ma selle rakendama peaks...

Kas saab ka nii et kui ma jätan oma combo alles millel on 1x12 valjukas sees ja kasutan seda head-iga, või pean ma ostma mingi eraldi kabineti?

Kui ma peaks ostma eraldi kabineti, kas sobiks siis ka 2x12 kabinet? näiteks nagu:
http://www.thomann.de/gb/harley_benton_g212.htm

see AVT seeria on 50 vatti.
manual koos infoga:
http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cac ... BDgqj0xaBA
User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: marshall

Post by cooloox »

Head Version (AVT50HX)
This is where you connect your AVT50X Head to
external loudspeaker cabinets in order to deliver
the extraordinary power that only a Marshall
head can provide

The AVT50HX is specifically voiced to run into
the AVT412XA / AVT412XB 4x12" compact
cabinet combination. Having said this the
AVT50HX is equally at home driving any one of
our other loudspeaker options, such as the
legendary 1960A/B 4x12" full size cabinets for
example.

"Always provide the AVT50HX with a load equal
to, or greater than, 4 Ohms. Using the two
loudspeaker outputs, with cabinets rated at 8
Ohms each, the full 50W of the specially
designed AVT power amplifier will be unleashed."
--------
Selline tekst siis manualist, ei mõista kas ma tohin sinna cabinetiks valida just nimelt selle Harley Bentoni?
http://www.thomann.de/gb/harley_benton_g212.htm
Kas oomid ja kõik klapivad?
Paluks tõesti vastust mingiaeg, sest siis tean kas valida head või combo. :)
User avatar
voice
Posts: 624
Joined: 03 Oct 2007, 12:27
Location: Tartu

Re: marshall

Post by voice »

Suuremate oomidega kabinetti (nagu too HB on) võid alati kasutada, lihtsalt ei saa kogu matsu helivaljuse poole pealt kätte. Vaat kui võtad neid 2 tükki, siis on oomid õiged ja full power... siis saad alles aru, kui raske on transamehe elu. :D
User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: marshall

Post by cooloox »

Kaks harley bentonit? ilmselt mitte ei võta ma neid 2 tükki.

okay aga ühes cab-is siis..
kas ma peaks seal siis ühendama head-i mono-sse või stereosse?

Mono 8 ohm
Stereo 16 ohm

Sest seal on kaks pistikupesa.. :)
Mony
Posts: 219
Joined: 07 May 2007, 13:32

Re: marshall

Post by Mony »

mõned isiklikud kokkupuuted marshallidega:

1) 74' Marshall JMP 50
+ klassikaline marshalli "roar". tugev alumine ots samuti (ei maksa unustada et orig design bassivõimu peal plexidel oli :) ). kui kannatab lahti keerata, siis minu jaoks tonal heaven :)

- kahjuks praktikas kehva kasutada kuna vähegi norm saundi jaoks tuleb see kuramuse valjuks kruttida. samuti isegi 50w vana JMP kaalub metsikult < kitarapajast sadamasse vedamisel tahtis kätt otsast rebida :)

helinäide youtubest - http://www.youtube.com/watch?v=a0lKDjsN ... re=related

Isiklikult arvan, et kui oleks staadioneid mängida siis selle ajastu plexi oleks my first choice.


2) 87' Silver Jubilee 2553 halfstack
hotroditud JCM800, 25/50 aastase marshalli (company/Jim) juubeli puhul üks aasta toodetud võim.
Hetkel my first choice kuna:
+ 2553 jaksad veel üksi tassida (2*12 cabid)
talutav preamp (ehk saab mõistlikult ka vaiksema volliga hakkama)
"karusem" veidi kui tavaline JCM800, mulle kui kärtsusõbrale sobib :)
annab välja keerata ka klassikalise plexi laadset tooni

- päris seda siiski ei saa mis JMP50 :)

helinäide youtubest: http://www.youtube.com/watch?v=W74qQ1s8K08

3) 2008' 1974x 18w handwired
combovõimudest mu vaieldamatu lemmik ja proovidesse satub tihemini kui jubilee < kompaktsus :)
klassikaline brittish crunch, as close as you can get :)

+ minu jaoks kaasaegsetest marshallidest üks väheseid õnnestunud isendeid. superhea tremolo ka peal.
- mõnes situatsioonis võib võimsusest puudu tulla. enne 2008 a isendeil olevat probleemsed trafod olnud. hind on üsna krõbe (20+k 18w combo eest).

helinäide youtubest: http://www.youtube.com/watch?v=E-g1hFZtBPc

4) JTM30/60
head võimud saundi poolest, aga reliability 0, eriti jtm60 isendil (kehva jahutus). kui aga endal kolb käes püsib ja natu tuunimist teha (lisavendid etc) siis tasuks kaaluda, kuna ka hind vastavalt üsna odav neil!

5) Marshall MS4 :)
raisk mulle lihtsalt meeldib see mänguasi :D


Mis puudutab igast mg, haze, class5, jcm2k jms träna mida tänapäeval marshalli labeli alt müüakse, siis pigem tõesti vaataks teiste tootjate poole. lollikindel valik marshalli puhul JCM800, JTM45, JMP50/100, 18w. reissude puhul handwired, kui rahakott kannatab.


just my 2 cents...
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Re: marshall

Post by Uku »

Marshall MS-4 nimetamine selles võimsas nimekirjas oli nagu kirss tordi peal. :)
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster
Locked