Abi helipea vahetusel

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
Denis
Posts: 232
Joined: 29 Mar 2009, 17:08
Location: Rakvere

Abi helipea vahetusel

Post by Denis »

Ostsin omale GFS Dream-90 helipea. Kas keegi oskab mulle seletada kuidas panna see Vintage v100-le sillahelipeaks? Helipeast tuleb muidu kolm juhet:punane, valge ja tavaline(isolatsioonita), valge ja see tavaline on kokku joodetud.
'85 Fender Japan Stratocaster- VOX V845 wah - Tech 21 Trademark 60 - Korg X-50 - Yamaha FG-B1N
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Abi helipea vahetusel

Post by Faded »

Kas helipeaga juhendit kaasas ei olnud?

Tõenäoliselt lähevad valge ja paljas juhe pote põhja külge ja punane volüümipote klemmi külge (sama, kuhu praegune helipea on ühendatud).
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Denis
Posts: 232
Joined: 29 Mar 2009, 17:08
Location: Rakvere

Re: Abi helipea vahetusel

Post by Denis »

Faded wrote:Kas helipeaga juhendit kaasas ei olnud?

Tõenäoliselt lähevad valge ja paljas juhe pote põhja külge ja punane volüümipote klemmi külge (sama, kuhu praegune helipea on ühendatud).
Ostsin helipea rada7-st kasutatuna ja juhendit kaasa ei saanud.
Selge, kohe proovin seda varianti.

E:Tänud Faded, sain tööle ja väga lahe sound on :)
Aga üks probleem siiski on, see helipea suriseb hirmsasti, sillapoolne wilkinson mitte. Oskad öelda milles probleem ja kuidas seda parandada?
'85 Fender Japan Stratocaster- VOX V845 wah - Tech 21 Trademark 60 - Korg X-50 - Yamaha FG-B1N
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Abi helipea vahetusel

Post by served »

Peade varjestus sai äkki valesti? Kindlasti on probleem varjestusega, aga mis täpsemalt, pead ise välja uurima.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Abi helipea vahetusel

Post by Faded »

Paljas juhe peaks olema ühendatud helipea metallkattega. Vaata, et see oleks ikka korralikult pote põhja külge joodetud. Kui multimeeter käepärast, mõõda takistust helipea katte ja nt. pote põhja või väljundpesa massiklemmi vahel.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: Abi helipea vahetusel

Post by cooloox »

Ma vaatasin et tegu võib olla p-90 tüüpi helipeaga? need surisevadki muide...
Tõestus:
http://www.youtube.com/watch?v=cv4puOcrEAY

Kuid kui ei ole p-90 tüüpi siis anna andeks :D
Denis
Posts: 232
Joined: 29 Mar 2009, 17:08
Location: Rakvere

Re: Abi helipea vahetusel

Post by Denis »

on jep P-90

Vaatan,mis teha annab,aitäh :)
'85 Fender Japan Stratocaster- VOX V845 wah - Tech 21 Trademark 60 - Korg X-50 - Yamaha FG-B1N
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Abi helipea vahetusel

Post by Faded »

Milline Dream 90 sul on? Osad neist on üleni metallkatte all, osad on pealt lahti. Need viimased surisevadki rohkem, kuna varjestus on puudulikum.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Denis
Posts: 232
Joined: 29 Mar 2009, 17:08
Location: Rakvere

Re: Abi helipea vahetusel

Post by Denis »

Faded wrote:Milline Dream 90 sul on? Osad neist on üleni metallkatte all, osad on pealt lahti. Need viimased surisevadki rohkem, kuna varjestus on puudulikum.
See on lahtine pealt. Selline.
'85 Fender Japan Stratocaster- VOX V845 wah - Tech 21 Trademark 60 - Korg X-50 - Yamaha FG-B1N
Denis
Posts: 232
Joined: 29 Mar 2009, 17:08
Location: Rakvere

Re: Abi helipea vahetusel

Post by Denis »

Kui oluliselt see müra vähendaks kui ma potede, switchi ja helipeade süvendid vaskteibiga kataks?
Ja tegelt ma neid helipea juhtmeid ei jootnud, vaid keerasin omavahel kokku, kuna mul pole jootekolbi :D Kas müra võib ka sellepärast olla? Kindlasti ma joodan nad mingipäev kokku, praegu panin lihtsalt prooviks, et kas helipea funkab üldse.
'85 Fender Japan Stratocaster- VOX V845 wah - Tech 21 Trademark 60 - Korg X-50 - Yamaha FG-B1N
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Abi helipea vahetusel

Post by Faded »

Denis wrote:Kui oluliselt see müra vähendaks kui ma potede, switchi ja helipeade süvendid vaskteibiga kataks?
Kindlasti vähendaks päris märgatavalt, kui varjestus korralikult teha.
Denis wrote:Ja tegelt ma neid helipea juhtmeid ei jootnud, vaid keerasin omavahel kokku, kuna mul pole jootekolbi :D Kas müra võib ka sellepärast olla? Kindlasti ma joodan nad mingipäev kokku, praegu panin lihtsalt prooviks, et kas helipea funkab üldse.
Jah, see võib ka müra tekitada, kuna kontakt pole päris ideaalne ja üleminekutakistus võib muutuda.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Locked