Akustilise kitarri helipea

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Akustilise kitarri helipea

Post by fleik »

Olen siin vaikselt mõlgutamas mõtteid et peaks oma akustile helipea tekitama, sest ilmselt tulevikus vaja seda lavalaudadel kasutada ja siis on juhtme taha lükkamine kergem kui mikrofoni kasutamine pilli võimendamisel. Stuudios sai kenasti mikrofoniga asjad linti mängitud, seega ilmselt püsivalt nagu vaja ei oleks. Lives läheks pill ilmselt otse PA külge läbi DI-boksi, et mingit võimu või asja vahele toppima ei hakka. Või tuleks ka võimude osakonda natukene piiluda?

Olen neid küll natukene uurinud siin ja seal, kuid ei oska üldse millegi kindla vahel valida. Kas eelistada taolist tüüpi, mis kinnitub kõlakasti külge ja on eemaldatav vajaduse korral, või lasta silla alla monteerida piezo helipea? Või eelistada transducerit? (http://www.thomann.de/de/transducer.html)

Samuti ma ei suuda ette kujutada vahet single coili ja humbuckeri pickupi vahel, kui lähtuda kõlakasti kinnitatavate peade olemasolust.

Selliseks umbkaudseks hinnapiiriks oleks ilmselt 700-1000 krooni.

Teema rohkem selliseks üldiseks aruteluks, et head ja vead teada saada. Muidugi võib alati soovitada ka juba kohe :)
Les Paul & Strat& Tele & Akust
Pisike võim & Lampvõim
Mikker & Helikaart & Soft
Pedaalid kohvris
Suupill
letsrock
Posts: 243
Joined: 16 Sep 2008, 16:50
Location: Tartu
Contact:

Re: Akustilise kitarri helipea

Post by letsrock »

Tartu Stanfordi kaupluses on auku paigaldatav helipea olemas, võid tulla katsetama. Võta oma pill kindlasti kaasa.
Keep rockin
Locked