Soovitage võimu

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
Rasengan
Posts: 67
Joined: 12 Apr 2008, 20:29

Soovitage võimu

Post by Rasengan »

Eelmise bändika võimu müüsime maha, kuna jäi natuke nõrgaks (võimsust oli sellel kas 65 või 75 W, ei mäleta täpselt). Ja plaan osta siis uus ja hinnapiiriks võib öelda kusagil 4000-5000. Ise vaatasin, et võibolla Fender FM212R, aga just lugesin siit, et ei olevat pidanud hea olema see. Siis vaatasin veel Cube 80X ja rohkem nagu ei ole võimalikke kandidaate leidnud, äkki oskate soovitada. Ja seda, et ma arvan, et see 100W võib liiga võimas olla, ja otsisin thomannist vähem võimsamaid, ilma eriliste effektidega, aga midagi tuntut ei leidnud, võibolla ei tea kah, mis on hea, mis pole. Aga jah, äkki oskate midagi korralikku soovitada.
Rasengan
Posts: 67
Joined: 12 Apr 2008, 20:29

Re: Soovitage võimu

Post by Rasengan »

Lugesin, et too fenderi oma ei pidanud eriti hea olema. Soovitati lampvõime. Näiteks Bugera V22. Aga küsimus, et kas 22W lampvõim annab näiteks 75W transvõimu mõõdu välja?
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Soovitage võimu

Post by Faded »

Sõltub. Cleaniga mängides ei pruugi anda, piisavalt põhja keerates aga võib ta üle mängida küll. Samuti sõltub palju sellest, mitu ja kui suured kõlarid kummalgi võimul on.

Muidu ma olen bändiproovis täitsa edukalt 20-vatise hübriidvõimuga (Marshall AVT20X) hakkama saanud, ja trummar polnud just kõige kergema käega, kusjuures ei kasutanud ei võimu draivi ega keeranud volüümi ka põhja. Väga palju aitab juba see, kui võim (eriti väiksem kombovõim) tooli peale tõsta ja veidi taha kallutada.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
ebuprofen
Posts: 625
Joined: 15 Dec 2009, 18:50
Location: Tallinn
Contact:

Re: Soovitage võimu

Post by ebuprofen »

Mis stiili sa mängid, mis soundi tahad?
Lampvõim on väga tore asi, aga maksab ka palju ja solid state võimudel ei ole sellist dünaamikat, mida pakub lampvõim.
Oli mul 60W Tech21 võim, arvasin, et kõige parim võim maailmas, siis proovisin Laney LC30, 30W lampvõim, proovikas vist rohkem kui 4-5 peale ei pandnud volüümi, pärast seda ei soovi ma enam SS võimu puutuda :D
Aga maitse asi ka :D Mõnedele inimestele meeldib SS võimud rohkem
User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: Soovitage võimu

Post by cooloox »

Poollampvõimud on ka väga toredad asjad, ka "Marshall avt20x"
AVT-seeria saund meeldib mulle näiteks rohkem kui täislamp Marshall JCM2000 oma, kuigi avt-del on ainult üks väike lambikene sees...
Rasengan
Posts: 67
Joined: 12 Apr 2008, 20:29

Re: Soovitage võimu

Post by Rasengan »

Stiiliks ma ei oskagi nii täpselt öelda. Peamiselt cleaniga mängime. RHCP ja midagi funk'i taolist. Aga muidu Bugera V22 sobiks bändiproovidesse?
mikumaster
Posts: 50
Joined: 06 Mar 2006, 18:34
Location: tartu

Re: Soovitage võimu

Post by mikumaster »

Mul on 65W hübriid... väga kuri kast on.
Valjukas on 12" vahetasin lambi ka ära nüüd teeb väga head cleani ja OD on ka käre.
Ma pole veel saanud cleani üle 6 keerata ja OD on mul 3 ja 4 vahel.
Laval kui kasutan siis on mikker ka ees....combo ikkagi :)
Minu jaoks pisut liiga vali võim :mrgreen:


PS võim on müügis 3k ja saab kaasa veel Footswitchi ka et OD lülitada.
User avatar
TAOD
Posts: 100
Joined: 20 Sep 2007, 18:45
Location: Tartu

Re: Soovitage võimu

Post by TAOD »

Muide, olen enda kogemustega aru saanud, et vägagi palju oleneb proovika ehitusest. Osades proovikates 100w võim ei pruugi üle mängida, aga samas teises kohas saab samade inimestega 30w võimuga juba hakkama..
Locked