Kitarri häälestaja

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
voice
Posts: 624
Joined: 03 Oct 2007, 12:27
Location: Tartu

Re: Kitarri häälestaja

Post by voice »

sebra666 wrote:Poes Muusik on pakkuda häälestaja FMT-60 Metro-Tuner (alla oleval lingil). On kellegil poolt või vastu väiteid. Näeb natuke ulme välja :P
Kinkisin just sellise sõbrale sünnipäevaks. Häälestab küll kenasti, metronoom tundus ka töötavat nii, nagu peab. Kuidas vastu peab... eks näeb. Natuke rohkem kui 200 krooni eest on asja küll.
telepoiss
Posts: 525
Joined: 18 Sep 2007, 12:37

Re: Kitarri häälestaja

Post by telepoiss »

Ma sain thomannist sellise muheda minimalistliku seitsme-eurose "taskuhäälestaja" : http://www.thomann.de/gb/thomann_ctg10.htm :-)
Clip-on - paned käima, torkad näpitsaga kaelaotsa külge ja muudkui aga häälesta. Guitar, Bass, Chromatic režiimid . Chromaticut saab väga edukalt kasutada ka intonatsiooni seadmisel. Teadjamad mehed räägivad siiski, et sellistega on mürarohketes kohtades (nt lava peal) probleeme - vibra/võnke andur korjab muud müra/võnget sisse. Saan täna teda natuke paremini katsetada.

edit: ja krt ongi õige jutt - prooviruumis teiste pillimängust juba piisab, et see vidin segadusse ajada ja sujuv häälestamine nurjub :-( Vaiksemas kohas töötab ilusti, 7 euro eest vist rohkemat loota olekski patt :-)
Last edited by telepoiss on 12 Jan 2010, 23:20, edited 1 time in total.
User avatar
Yamaha1
Posts: 626
Joined: 05 Jan 2008, 18:35
Location: Tallinn/Laulasmaa

Re: Kitarri häälestaja

Post by Yamaha1 »

Faded wrote:Mina sain oma TU-80 ka IS Musicust, neil on üldiselt Bossi kraami kõige rohkem.

Ahjaa, eespool siin küsiti, palju need Eestis maksavad. Ma leidsin täna juhuslikult enda oma ostuarve üles, ning selle järgi maksis minu TU-80 ei rohkem ega vähem kui 7250 krooni :lol:
Palju tegelik hind oli?
Epiphone LP Standard->Yamaha häälestaja->Rocktron Tri-Wah->Boss MT-2->Roland Microcube
Yamaha fg-411(akustiline)
Casio süntekas

8)
Image
sebra666
Posts: 65
Joined: 17 Oct 2009, 12:21

Re: Kitarri häälestaja

Post by sebra666 »

Sattusin täna siis IS Music Team´i . Ja mis ma näen - BOSS TU-80 hinnaga 425.- . Loodan et oli hea ost.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Kitarri häälestaja

Post by Faded »

Yamaha1 wrote:Palju tegelik hind oli?
Ei mäleta enam. Eks ta seal 400-450 krooni ringis oli.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Yamaha1
Posts: 626
Joined: 05 Jan 2008, 18:35
Location: Tallinn/Laulasmaa

Re: Kitarri häälestaja

Post by Yamaha1 »

Faded wrote:
Yamaha1 wrote:Palju tegelik hind oli?
Ei mäleta enam. Eks ta seal 400-450 krooni ringis oli.
Miks nad arvele 7250 toppisid siis? :D
Epiphone LP Standard->Yamaha häälestaja->Rocktron Tri-Wah->Boss MT-2->Roland Microcube
Yamaha fg-411(akustiline)
Casio süntekas

8)
Image
User avatar
madonna
Posts: 878
Joined: 22 Jul 2009, 13:28
Location: Tallinn

Re: Kitarri häälestaja

Post by madonna »

Yamaha1 wrote:
Faded wrote:
Yamaha1 wrote:Palju tegelik hind oli?
Ei mäleta enam. Eks ta seal 400-450 krooni ringis oli.
Miks nad arvele 7250 toppisid siis? :D
Näpukas äkki :D
Blues is easy to play, but hard to feel.
Jimi Hendrix
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Kitarri häälestaja

Post by Faded »

Ilmselt näpukas jah. Ega ma muidu polekski märganud, aga juhuslikult sahtleid kraamides sattus arve pihku ja ma alguses ei saanud aru, et mille kohta see oli. Enda teada ma pillipoodidest midagi nii kallist polegi ostnud.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
skateweb
Posts: 234
Joined: 03 Nov 2005, 00:37

Re: Kitarri häälestaja

Post by skateweb »

OT: äkki mingi rahapesu varjant ;)

aga ise kasutan ka seda bosi ja vägagi rahul!
Mony
Posts: 219
Joined: 07 May 2007, 13:32

Re: Kitarri häälestaja

Post by Mony »

Boss TU2/3.

head: tugev metallist korpus, mute, ülihea näidik, mõistlik reageerimisaeg.
vead: lüliti pole bossile omaselt true bypass.
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Re: Kitarri häälestaja

Post by mty »

boss tu-80 ostu kaalumisel ära mingil juhul arvesta seda ka metronoomina, selle metronoom on lihtsalt liiga vaikne et tast üldse mingit kasu oleks.
"You wear it very well." ; "What?" ; "You wear it very well, now play like a fucking musician"
radok
Posts: 130
Joined: 05 Feb 2009, 16:32
Location: Haapsalu

Re: Kitarri häälestaja

Post by radok »

Tere!
Kas on ka sellist häälestajat mis kuskil mürarikkamas kohas, kus näiteks teised kitarristid mängivad ei korjaks peale teisi sagedusi?
Vaid saaks kõige selle kära keskel oma kitarri täpselt ära häälestada?

Ning mis see kromaatiline tähendab, millest siin enne räägiti?
sixshooter
Posts: 22
Joined: 10 Jan 2010, 12:43

Re: Kitarri häälestaja

Post by sixshooter »

Noh eks elektri kitarridel on ju niimoodi et pistad juhtme häälestajasse ja siis muu müra ei sega. Samuti on ka nii vist elektro-akustilistel kitarridel.
Kuid see mõte, et akustilist kitarri saaks häälestada ilma, et muu müra ei segaks on suhteliselt utoopiline. Selliseid häälestajaid ei eksisteeri.

Minu soovitus on häälestada lihtsalt kõrva järgi enamvähem õigeks. Kitarri pikalt mängides jäävad ikka need kõrgused kõrva, et kus asub E ja sealt edasi A ja nii edasi.

Kromaatiline on nagu heliredel mis läheb koguaeg poole tooni võrra üles. Näiteks: C, C#, D, D#, E, F ja nii edasi. Kui kujutada klaveri klaviatuuri ette siis järjest klahvid. Kitarril krihv krihvi haaval edasi.
radok
Posts: 130
Joined: 05 Feb 2009, 16:32
Location: Haapsalu

Re: Kitarri häälestaja

Post by radok »

Ahsoo, aitäh, sai targemaks.
Mõtlesin muidu jah sellist häälestajat akustile.
mr.t
Posts: 22
Joined: 06 May 2007, 22:07
Location: Tartu/Põltsamaa

Re: Kitarri häälestaja

Post by mr.t »

radok wrote: Kas on ka sellist häälestajat mis kuskil mürarikkamas kohas, kus näiteks teised kitarristid mängivad ei korjaks peale teisi sagedusi?
Kusjuures on küll tegelikult, näiteks seesugused http://www.thomann.de/gb/thomann_ctg10.htm
Locked