Western kitarr algajale

Erinevate firmade pillid
siim112
Posts: 7
Joined: 01 Jan 2010, 21:01

Western kitarr algajale

Post by siim112 »

Tervist!
Soovin osta endale western stiilis kitarri. Olen sõbralt laenanud tema kitarri ja proovind järgi, et millega tegu; täitsa meeldib ja olen kindel, et ei tüdine kitarrimängust. Nüüd on soov osta endale kitarr, olen erinevaid isendeid uurinud pillipoest. Tahaksin sellist kitarri, mis püsiks hääles ja et peagi ei tekiks soovi uut ja paremat osta. Kavatsen ka suvel mängida õues lõkke ääres. Hind võiks jääda 3000 kr kanti.

Siim
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Re: Western kitarr algajale

Post by Uku »

Kui ma viimati IS Musicus käisin, oli seal mitu Vintage V400't vedelemas. Maksis minu mäletamist mööda 2600 krooni, välja nägid küll sümpaatsed. See on ka siin foorumis üsna popp pill, võib-olla oskab keegi midagi targemat kosta. Mine proovi järgi :wink:
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster
siim112
Posts: 7
Joined: 01 Jan 2010, 21:01

Re: Western kitarr algajale

Post by siim112 »

Kas pillikottidel mingi suurem vahe ka on või mille järgi neid valida tuleks (kindlasti suurus)? Milliseid medikaid soovitate osta? Ise tahaksin Wirething medikat, aga ei usu, et Eestis saada on. Kas midagi tuleks veel osta juurde?
User avatar
madonna
Posts: 878
Joined: 22 Jul 2009, 13:28
Location: Tallinn

Re: Western kitarr algajale

Post by madonna »

Kui IS'st ostad kitarri, siis kindlasti küsi allahindlust. Ma sain sealt selle kallima koti (midagi 500 krooni kanti) 80 krooniga. Korralik kott on siiski väga vajalik, kui pillist hoolid.
Medikaid pead proovima, siis saad aru, kas sulle sobivad õhemad või paksemas. Juurde osta kindlasti häälestaja ja võiksid ka puhastusvahendeid osta.
Blues is easy to play, but hard to feel.
Jimi Hendrix
User avatar
Velkus
Posts: 632
Joined: 04 May 2006, 21:12
Location: Saue vald

Re: Western kitarr algajale

Post by Velkus »

madonna wrote:Kui IS'st ostad kitarri, siis kindlasti küsi allahindlust. Ma sain sealt selle kallima koti (midagi 500 krooni kanti) 80 krooniga. Korralik kott on siiski väga vajalik, kui pillist hoolid.
Medikaid pead proovima, siis saad aru, kas sulle sobivad õhemad või paksemas. Juurde osta kindlasti häälestaja ja võiksid ka puhastusvahendeid osta.
Tahad öelda et sa said 84% alla hindlust :D Vaevalt. Tavaliselt kui nad allahindlust teevad siis kas -10 või heal juhul -15%.
User avatar
madonna
Posts: 878
Joined: 22 Jul 2009, 13:28
Location: Tallinn

Re: Western kitarr algajale

Post by madonna »

Koos kitarriga ostes, läks nii palju alla, et sain koti sellise hinnaga. Kitarri hind oli midagi 4000. Lause jäi mulle enne poolikuks, my bad :D
Blues is easy to play, but hard to feel.
Jimi Hendrix
User avatar
Ollu
Posts: 138
Joined: 06 May 2009, 14:02
Location: Elva

Re: Western kitarr algajale

Post by Ollu »

Uku wrote:Kui ma viimati IS Musicus käisin, oli seal mitu Vintage V400't vedelemas. Maksis minu mäletamist mööda 2600 krooni, välja nägid küll sümpaatsed. See on ka siin foorumis üsna popp pill, võib-olla oskab keegi midagi targemat kosta. Mine proovi järgi :wink:
Vintage v400 on üsna soliidne pill. Midagi halba sellekohta öelda pole. Mängisin ise esimene kuu sellisega, enne seda kui päris enda pilli ostsin.
siim112
Posts: 7
Joined: 01 Jan 2010, 21:01

Re: Western kitarr algajale

Post by siim112 »

Mille järgi häälestaja tuleks osta?
User avatar
madonna
Posts: 878
Joined: 22 Jul 2009, 13:28
Location: Tallinn

Re: Western kitarr algajale

Post by madonna »

siim112 wrote:Mille järgi häälestaja tuleks osta?
Võta häälestaja koos metronoomiga ja ekraaniga oleks vast parem algajaile
Blues is easy to play, but hard to feel.
Jimi Hendrix
Skliss
Posts: 27
Joined: 03 Jul 2009, 15:37
Location: Reval

Re: Western kitarr algajale

Post by Skliss »

Mina isiklikult soovitaks ikkagi kohvrit. Ma ise ka alguses piilusin kotti, et odavam j.n.e. Siiski ostsin kohvri ja siiani väga rahul. Ikka juhtub, et pilli autosse pannes, või sealt võttes, või kuskil uste vahel kooberdades... kolks - kolks :oops: Vaatad küll, et ei läheks vastu, aga ikka juhtub. Kohver kaitseb hästi ja ma olen väga rahul.
Tglt pilli kohta niiaplju. Sa hetkel kindlat väidad, et mängimisest loobuda ei kavatse. Vaata siis juba elektroakustilist. Mine tea millal tuleb tahtmine "paela" sappa panna :) Ei pea hakkama uut pilli ostma :)
Kuna tänaseks on riik lahutatud kirikust, siis jumal ei jaga enam riigiametnikele mõistust, vaatamata sellele, et partei on andnud ameti :)
User avatar
madonna
Posts: 878
Joined: 22 Jul 2009, 13:28
Location: Tallinn

Re: Western kitarr algajale

Post by madonna »

Skliss wrote:Mina isiklikult soovitaks ikkagi kohvrit. Ma ise ka alguses piilusin kotti, et odavam j.n.e. Siiski ostsin kohvri ja siiani väga rahul. Ikka juhtub, et pilli autosse pannes, või sealt võttes, või kuskil uste vahel kooberdades... kolks - kolks :oops: Vaatad küll, et ei läheks vastu, aga ikka juhtub. Kohver kaitseb hästi ja ma olen väga rahul.
Tglt pilli kohta niiaplju. Sa hetkel kindlat väidad, et mängimisest loobuda ei kavatse. Vaata siis juba elektroakustilist. Mine tea millal tuleb tahtmine "paela" sappa panna :) Ei pea hakkama uut pilli ostma :)
Kohvrit on jõle tülikas ühe käe otsas tassida, kui autot pole... :?
Blues is easy to play, but hard to feel.
Jimi Hendrix
User avatar
sirver
Posts: 824
Joined: 27 Jan 2008, 19:05
Location: Pärnu

Re: Western kitarr algajale

Post by sirver »

akustilise kohvrit ei ole nüüd nii väga tülikas. kui nii võtta siis on kitarr ja selle mängimine üldse tülikas, kui pead seda igalepoole kaasa vedama :D kui võimalik rahaliselt, siis mõtle kohvi peale ;)

Epiphone LP Special II - Boss DS-2 - HB ga5
Ibanez V70CE
Sakura akust / ülevärvitud ning nokitud
siim112
Posts: 7
Joined: 01 Jan 2010, 21:01

Re: Western kitarr algajale

Post by siim112 »

sirver wrote:kui võimalik rahaliselt, siis mõtle kohvi peale ;)
Ei joo kohvi :)

Eks ma mõtlen selle kohvri peale. Kas kallimad kotid on niiskuskindlamad kui odavad?
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Re: Western kitarr algajale

Post by Uku »

siim112 wrote:
sirver wrote:kui võimalik rahaliselt, siis mõtle kohvi peale ;)
Ei joo kohvi :)

Eks ma mõtlen selle kohvri peale. Kas kallimad kotid on niiskuskindlamad kui odavad?
Üldiselt on kallimatel kottidel rohkem taskuid ning nad on paksema voodriga, et kitarri kukkumise korral paremini kaitsta. Niiskuskindluse kohta ei oska ma midagi öelda.
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster
gitara
Posts: 1566
Joined: 22 Sep 2005, 17:34
Location: Saaremaa

Re: Western kitarr algajale

Post by gitara »

Skliss wrote:....Sa hetkel kindlat väidad, et mängimisest loobuda ei kavatse. Vaata siis juba elektroakustilist. Mine tea millal tuleb tahtmine "paela" sappa panna :) Ei pea hakkama uut pilli ostma :)
Arvasin ka algul nii ja olin kole õnnelik oma elektroakusti heade heliomaduste üle kuni ükskord mängisin läbi mikrofoni, järgmist kitarri ma enam elektroakustilist ei osta, ostan parem hea mikri.
Locked