Maandus

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
User avatar
Tegelane
Posts: 1713
Joined: 02 Jul 2008, 01:42
Location: Eesti->Tartu

Maandus

Post by Tegelane »

Lihtsalt üks küsimus, mis hakkas rohkem piinama.
Seda olukorda on ennegi juhtunud ja tekitab huvi.
Nimelt mu kitarril on küll puudulik maandus veel hetkel, kuid täna mängides ta ei karjunud maandusekisast milelgipärast, huvitav, ainult väike õrn urin oli. No olgu, panen kitarri käest niing läen eemale, teise tuppa hetkeks askeldama. Võim ja kitarr jäävad tööle. Umbes kahe minuti pärast kostub minu toast suur lärm ja urin, ehk sis kitarr hakkas heast peast vanaviisi undama.
Küsimus siis selles, et mis võis põhjustada selle, et tühjas toas hakaks pill järsku maandust taga nõudma, kuigi enne oli vait? Mis võis olla mõjutajaks sellele muutusele?
Et siis miski hoidis vahepeal teda vaiksena ja sis äkitselt tuli suur lärm, mis ise kadus pärast 10 sekundit undamist. Ja see kadumine oli justkui keegi oleks volüümi nuppu järjest vaiksemaks kruttinud.
Kitarr elab? :) :D
User avatar
Tegelane
Posts: 1713
Joined: 02 Jul 2008, 01:42
Location: Eesti->Tartu

Re: Maandus

Post by Tegelane »

Kui loogilist seletust pole, sis las ta jääb müstikaks.
User avatar
ville
Posts: 113
Joined: 08 Apr 2008, 17:09

Re: Maandus

Post by ville »

Kui hetkel pilli ei mängita, on väga normaalne pilli volüüm nulli keerata. Mis maandusest jutt käib?
Kui punn on põhjas pillil, siis ta hakkabki häälitsema (juhul muidugi, kui ka võimust on parasjagu korralikult vol. peal), ole sa ise kus tahes.
User avatar
Tegelane
Posts: 1713
Joined: 02 Jul 2008, 01:42
Location: Eesti->Tartu

Re: Maandus

Post by Tegelane »

Volüümi ma tõsti maha ei keerand, kuid toast lahkudes oli ta vait ja sis ilma et keegi või miski teda puutuks hakkas ta undama paari minuti prast ning sis jäi vait justkui ta oleks volüümist nulli keeratud.
User avatar
ville
Posts: 113
Joined: 08 Apr 2008, 17:09

Re: Maandus

Post by ville »

Noojah, nii need asjad on. Maanduse vea tunned ära selle järgi, kui lahutad käe(d) keeltest või alumisest sillast (vahet pole ju) ja siis, volüüm kasvõi veidi peal, hakkab võimust urinat kostma - vaat siis on helipead+sild ühendatud varjestamata juhtmega, pilli sees siis. Kui sellist efekti ei teki, on kõik OK. S.t. - kui sellisel momendil on pill täiesti vait, on super. Sellist asja kohtab muidugi haruharva. Aga kohtab.
User avatar
karlapoiss
Posts: 2247
Joined: 17 Feb 2008, 18:14
Location: kuressaare ( 1-2korda kuus tallinn)

Re: Maandus

Post by karlapoiss »

äkki UFO-d teevad :shock: ?
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Maandus

Post by served »

Muide, pill ei tööta, kui maandus puudub :idea:
Sest see nö. maandus on see mis liigub juhtmes mööda Korpust.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Maandus

Post by Faded »

ville wrote:Noojah, nii need asjad on. Maanduse vea tunned ära selle järgi, kui lahutad käe(d) keeltest või alumisest sillast (vahet pole ju) ja siis, volüüm kasvõi veidi peal, hakkab võimust urinat kostma - vaat siis on helipead+sild ühendatud varjestamata juhtmega, pilli sees siis. Kui sellist efekti ei teki, on kõik OK. S.t. - kui sellisel momendil on pill täiesti vait, on super. Sellist asja kohtab muidugi haruharva. Aga kohtab.
Korralikult varjestatud pill just niimoodi käitubki. Ma küll ei ütleks, et see haruharv juhtum on.

Tegu ongi puuduliku varjestuse, mitte maandusega. Poleks su pill maandatud, siis ta ei töötaks, nagu served ütles.

Kui pill hakkas niisama undama, siis üks võimalik seletus on, et keelte vibratsioon jõudis sinnamaale, kus võimus tekkiv signaal hakkas neid omakorda uuesti liigutama ja tekkis põhimõtteliselt feedback. Ma olen seda näinud mitu korda, ehkki tavaliselt rutem kui paari minuti pärast. Puudulik varjestus mängib siin kindlasti oma osa.
Miks pill aga iseenesest vait jäi, ma ei oska öelda.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Re: Maandus

Post by mty »

no, samas võib ka olla et võrku ühendati samal ajal mingi masin vms. a la kui mul samast pesast tuleb vool võimule ja põrandalambile, ning põrandalambil on veel reostaat ka vahel,siis toda kruttides saab ka urina sagedust muuta.
"You wear it very well." ; "What?" ; "You wear it very well, now play like a fucking musician"
User avatar
Tegelane
Posts: 1713
Joined: 02 Jul 2008, 01:42
Location: Eesti->Tartu

Re: Maandus

Post by Tegelane »

See võib küll olla ehk. Mul on majas veel paar korterit, et kas nende inimsete tegevus siis võis mõjutada.
Locked