teie tehnika.

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: teie tehnika.

Post by served »

Õnneks on mul väike tükike selle võimu headusest stompboxi näol... unetud ööd on juba veedetud ka. Aga ikkagi GOD!
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
karlapoiss
Posts: 2247
Joined: 17 Feb 2008, 18:14
Location: kuressaare ( 1-2korda kuus tallinn)

Re: teie tehnika.

Post by karlapoiss »

Constituo palju sul cabinet+head maksma läks ? :shock:
User avatar
Constituo
Posts: 218
Joined: 15 Aug 2007, 18:18

Re: teie tehnika.

Post by Constituo »

http://www.thomann.de/it/mesa_boogie_dual_rectifer.htm Võta sealt 20% maha, nagu need turuhinnad ikka + flightcase ka.
http://www.thomann.de/it/mesa_boogie_re ... renbox.htm See tuli sealt.

Eks ma unistasin omal ajal nagu poisike ikka, ja kes ikka väga tahab oma asju, see ka lõpuks need saab.
User avatar
fakoooof
Posts: 536
Joined: 05 Apr 2008, 01:12
Location: Põlva

Re: teie tehnika.

Post by fakoooof »

Constituo, sul on väga hea maitse !

Väga võimas !
User avatar
Velkus
Posts: 632
Joined: 04 May 2006, 21:12
Location: Saue vald

Re: teie tehnika.

Post by Velkus »

karlapoiss wrote:
Constituo wrote:Image
:shock:
Kas sul oli peale pildi tegemisest ikka toide võimule veetud, et siis seal samas platsi peal selle püssiga häält teha :D
Nevermind
Posts: 91
Joined: 01 Feb 2009, 21:25

Re: teie tehnika.

Post by Nevermind »

@Constitutio:Vot see on alles võimas.Naabrid kurdid on juba?
User avatar
Constituo
Posts: 218
Joined: 15 Aug 2007, 18:18

Re: teie tehnika.

Post by Constituo »

Antud pildi tegemisel ei hakanud toidet õue vedama, aga samas võiks ju keevitada küll, miks ka mitte. Naabrid mõistlikud ja elan eramajas - oleme isegi proove teinud.

Lisaks on veel ka selline elukas:

Image
sguitar
Posts: 862
Joined: 10 Jul 2007, 11:25

Re: teie tehnika.

Post by sguitar »

Mmm, Dual näeb ilus välja aga selles Mesa vaimustusest(soundi poolest) ma väga aru ei saa.
Minul isiklikult oleks karp palju rohkem lahti kui seal seisaks 5150/6505 ja ka cab oleks sama - Mesa oma. :)
Washburn & Randall
User avatar
sipelgas
Posts: 910
Joined: 02 Dec 2007, 17:45
Location: Tartu

Re: teie tehnika.

Post by sipelgas »

fkn lucker :D
Blink182ää
Posts: 650
Joined: 31 Mar 2008, 22:43

Re: teie tehnika.

Post by Blink182ää »

sipelgas wrote:fkn lucker :D
Ega ta maast neid ei leidnud.
User avatar
sipelgas
Posts: 910
Joined: 02 Dec 2007, 17:45
Location: Tartu

Re: teie tehnika.

Post by sipelgas »

ikkagi..
User avatar
Constituo
Posts: 218
Joined: 15 Aug 2007, 18:18

Re: teie tehnika.

Post by Constituo »

sguitar wrote:Mmm, Dual näeb ilus välja aga selles Mesa vaimustusest(soundi poolest) ma väga aru ei saa.
Minul isiklikult oleks karp palju rohkem lahti kui seal seisaks 5150/6505 ja ka cab oleks sama - Mesa oma. :)
Peaks bändimehelt siis 5150 laenama ja jälle pilti tegema :)

Kuid kusjuures me kõrvutasime neid võime ja saime aru, et Mesa on ikka parem - pole niivõrd toore kui Peavey ning on selgem. ("Maitse asi" ütles kukk ja nokkis sitta.)
sguitar
Posts: 862
Joined: 10 Jul 2007, 11:25

Re: teie tehnika.

Post by sguitar »

Jah, eks ta ole ikka maitses kinni aga õnneks ka maitsed muutuvad.
Washburn & Randall
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Re: teie tehnika.

Post by Uku »

Panen siis lõpuks oma tehnika ka üles.

Vintage LV100 Tobacco Sunburst. 2009. aasta mudel mõningate modifikatsioonidega. Suve lõpupoole nägin foorumis kuulutust ning kuna hind oli soodne, lendasin peagi Tartu pilli vaatama. Selle raha eest oli pilli kõvasti, tema kasuks otsustasin eelkõige hästi kõlava kere tõttu. Kitarril oli küll mõningaid defekte, mis nüüdseks eemaldatud.
Paigaldatud on luust sadul ning Grover 135N Vintage pingutid - need tööd teostas Helmut Hark. Suured tänud!
Veidi räägiks ka tulevikuplaanidest.
*Plaanis on lihivida kaela tagumist külge ning kanda peale nitrolakk, sest Vintage originaalkaelad on üsna kõva lakikihi all ning "kleepuvad", hakkab käe liikumist segama.
*Sillapositsiooni GFS Vintage '59 Alnico ning kaelapositsiooni GFS kuulus Mean 90 (veidi käredam P90).
*Elektroonika osas sooviksin vahetada potekad näiteks CTS 500k ohm vastu, mida kiidetakse väga.
*50's Gibson Les Paul wiring. "The difference is in how the tone controls are wired. The vintage wiring corrects the flaw in the later wiring, namely that the guitar doesn't lose treble as the volume controls are rolled down." Mul on selle kohta ka pilt olemas, katsun üles otsida.
*Mõtlesin korra ka 3 helipea peale, kuid see läheks üsna kalliks, eriti vaadates selle kitarri väärtust. Kuid eks näis, mis tulevik toob.
Image

Siin on minu uus võim.
Image
Blackheart Little Giant BH5H
» 5W Single-Ended, Class A
» 4, 8 and 16 ohm Speaker Outs
» Preamp Tubes: 1 x 12AX7
» Power Tubes: 1 x EL84
» Solid State Rectifier
» Volume with 3 Band EQ
» Pentode (5W)/Triode (3W) Switch
» DC Power to filaments for super quiet operation
» 15 ply (18mm) thick-void free Plywood Construction
» 1W resistors in signal path, 2W & 5W resistors in power supply

Ning kabinetiks Epiphone Valve Junior 12" Eminence Lady Luck valjukaga.

Otsustasin ta kasuks eelkõige soodsa pakkumise tõttu. Võim on hästi hoitud, tänud kasutajale Blink182ää!
Alguses plaanisin osta 8" valjukaga Vox AC4, kuid Blackheart on versatiilsem (bass/middle/treble/volume), samas kui Vox'il on kõigest volüüminupp. Mikidemaal on tegemist väga popi ja noortepärase võimuga. Nagu keegi foorumis kirjutas : "Blackheart BH5H loves to be cranked up!" Seda teeb ta tõesti hästi, kuid clean sound on veidi mudane. Selles süüdistan kabinetti. Olen proovinud ka Epiphone Valve Juniori komboversiooni, millel oli sama probleem. Mulle soovitati Celestion Vintage 30 valjukat, mis sobiks sellist tüüpi võimuga kokku nagu valatult.
Kuid hetkel on mõnus küll - lükkad 5W peale, treble enam-vähem põhja, bass/middle kella 12 peale ning volüüm põhja...
...kuni keegi tuppa astub ning protesteerima hakkab :)

Kui soovin veidi kurjemat kärinat, tuleb appi Marshall JH-1 Jackhammer. Tegemist on robustse ehitusega pedaaliga, mis on pealegi äärmiselt versatiilne (2in1 - overdrive & distortion).

Häälestajaks on mul Yamaha YT-250 kromaatiline versioon.
Truuks olen jäänud Planet Waves'i medikatele (.46 / .84 / 1.00)
Kuna olen hingelt paras pedant, seisab mul alati GHS Guitar Gloss varuks.
Eile sain läbi ime slaidi omanikuks. Käisin otsimas Tallinna R Musicus, Tartu R Musicus, Rakvere Stanfordis. Lõpuks leidsin sobiva suurusega Dunlopi Tartu IS Musicu'st. Leidsin sealt ka kenakese vasakukäeliste Vintage V100 TSB. ErkoP, mine uuri asja! :)

Nüüd kuluks majapidamisse üks P90 helipeade ning C# häälestuses Epiphone G400 või Vintage VS6 ära :twisted:
Kuna hetkel on mõlemad isendid kasutatuna foorumis müügil, siis püüan ühele neist käpa peale panna. Kuid pangaarvel haigutab tühjus, pean veidi raha koguma.

Elu on lill! :)
Last edited by Uku on 07 Jan 2010, 07:42, edited 4 times in total.
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster
ErkoP
Posts: 689
Joined: 18 Apr 2009, 23:20
Location: Tallinn

Re: teie tehnika.

Post by ErkoP »

miks mitte teha Jimmy Page-i wiring 4 push-pull potega(2coil spliti, 1 parallel switch(või mis see täpsemalt on) ja 1 mislülitab kaela helipea out of phase(faasist välja kõlab imelikult))?
Siin tallinnas peaks ka üks lv100 olema. Tegelt peaks mingi päev sinna pikema tripi tegema ja lvs6-te ja lv100-t korda mööda "proovima" et tuleks see Les Pauli ja Sg erinevus välja.
Yamaha CG-131S
Yamaha Pacifica 112L
Vox VT15
Locked