Afsi SG projekt

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Re: Afsi SG projekt

Post by RockaRolla »

Tundub nagu mingi über-vana-ibanezi stompbox :P
Throw the Jew Down the Well
User avatar
afs
Posts: 121
Joined: 14 Nov 2008, 15:06
Location: Tallinn

Re: Afsi SG projekt

Post by afs »

Selle klipi mõte on pigem sustaini kestus, kuigi jah ma panin küll kirja, et mis nupp, mis asendisse keeratud on. Mul on võimu kõrvaklapi väljundist viidud signaal arvuti sisendisse ja nii lindistasin. Kõrvaklapi väljundist tulev sound (loe: sirin) on aga erinev sellest, mis tuleb võimu kõlarist. Sellepärast jääb selline nagu nn über-vana-ibanezi stompbox. Ma vist ise olen sellega ära harjunud, sest olen sunnitud enamus ajast mängima kõrvaklappidesse. Seega ilmselt ma ei saa ka häid helinäiteid teha. Kuna ma aga teist pilli mängin ka läbi sama ühenduse, siis ma ise kuulen nende erinevust.
User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Re: Afsi SG projekt

Post by fleik »

muuseas afs, oskaksid sa reaalselt hinnata kui suure summa eest sa enda tööd pilliehituse juures väärtustaksid? lisaks sellele summale mis läks materjalide ja tööriistade alla.
Les Paul & Strat& Tele & Akust
Pisike võim & Lampvõim
Mikker & Helikaart & Soft
Pedaalid kohvris
Suupill
User avatar
karlapoiss
Posts: 2247
Joined: 17 Feb 2008, 18:14
Location: kuressaare ( 1-2korda kuus tallinn)

Re: Afsi SG projekt

Post by karlapoiss »

ma arvan et selle pilli hind võibolla 16k kanti (sõltub elektroonikast ka, aga jah endal oleks siuke, siis alla 15-16k ei hakkaks müümagi ) 8)
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Re: Afsi SG projekt

Post by renn »

Kui ise sellise asja valmis teeks, siis arvan, et 15000 oleks liiga väike raha, mille eest seda loovutada.
FIGHT THE SYSTEM!
User avatar
KurjusIse
Posts: 502
Joined: 19 Mar 2008, 17:44
Location: Tartu

Re: Afsi SG projekt

Post by KurjusIse »

Kui ise sellise pilli tegemise ette võtaks, siis hakkaks ilmselt sellega mängima ka. Ei müükski maha.
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Re: Afsi SG projekt

Post by RockaRolla »

Helipead said äkki natuke nigelad? Tegelt vastavalt vajadusele. Lihtsalt, Stewmacis müüdavad New Age või mis nad olid ei tundu eriti...kui selline pill siis paneks mingi nimega helipead ikka ;)
Throw the Jew Down the Well
User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Re: Afsi SG projekt

Post by fleik »

ega ma siis pilli ära osta taha :) aga ootaks siiski afsi umbkaudset hinnangut töö hinna kohta :)
Les Paul & Strat& Tele & Akust
Pisike võim & Lampvõim
Mikker & Helikaart & Soft
Pedaalid kohvris
Suupill
User avatar
afs
Posts: 121
Joined: 14 Nov 2008, 15:06
Location: Tallinn

Re: Afsi SG projekt

Post by afs »

Raske on öelda hinnangut töö hinna kohta. Muidugi on pilli kallal kõvasti vaeva nähtud. Olen ka palju kordi mõelnud, et kas sooviksin seda üldse müüa või mitte? Kindlasti oleks väga väga kahju loobuda sellest. Ülevalpool nimetatud 15k eest ma siiski vist teeks seda, sest müügi mõte oleks see, et saada uue pilli tegemiseks raha, aga ma ei usu, et sellise hinnaga keegi kohe ostma tormaks, seega tuleb ise mängida :D
Golden Age helipead said võetud hinna kontrolli all hoidmise mõttes, kuna eelarve ületas niigi plaanitut juba. Aga neid saab tulevikus vahetada kui soovi peaks olema. Stewmaci lehel on nad muidu häid kommentaare saanud, ma ise ka imestasin, et mõni kirjutas, et vahetas Gibsoni omad Golden Age vastu :shock: .
Huvitav oleks enda pilli panna kõrvuti samas tingimustes ka muude tootjafirmade SG-dega, siis oleks igas asjas lihtsam mingeid hinnanguid tulemuse kohta anda.
User avatar
veikoman47
Posts: 19
Joined: 18 Oct 2009, 19:59
Location: Oesel

Re: Afsi SG projekt

Post by veikoman47 »

Mina isiklikult jätaksin esimese pilli kindlasti alles. Mälestuseks või nii ja kui ma saaksin valmis teise instrumendi, siis paiskaksin selle müüki. Ahjah ma polegi veel seda tööd kiitnud niiet 5+. Igatahes väga vahva instrumendiga oled maha saanud. 8)
Mingi nailonakust, juhtmenuss.
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Re: Afsi SG projekt

Post by RockaRolla »

Kui huvi on tee järgmisena valge, vahtra sõrmlauaga Strat. Selline Malmsteen, Blackmore värk.
Tee kael, kere, finish, jäta kõik elektroonika ja hardware ära ja ma ostan ära ;)
Throw the Jew Down the Well
eestibloke
Posts: 111
Joined: 24 Jul 2005, 14:24

Re: Afsi SG projekt

Post by eestibloke »

Jep väga ilusa tööga oled hakkama saanud!!!
Aga kaks küsimust millele ma ei leidnud vastust.
1. Mis EPO't kasutasid,kust said?
2. Kuidas,millega eemaldasid astmetraadi osad mis lähevad kaela sisse üle ääristuse? (Inglise keeles Fret Tang Nipper)

Tänades
User avatar
afs
Posts: 121
Joined: 14 Nov 2008, 15:06
Location: Tallinn

Re: Afsi SG projekt

Post by afs »

Tänud innustavate sõnade eest jällgi. Ma olen ise ka mõelnud, et esimene pill ikka ja jätaks alles, tulevikus hea lastelastele näidata :lol: , aga kui keegi tahaks tõesti ära osta, siis uute ehituse ja tööriistade finantseerimise nimel võiks müüa. RockaRolla, huvi oleks kindlasti teha, ainult, et mul on ehitamiseks väga kehvad tingimused praegu.
Eestibloke, kasutasin tavalist kodumaiset tumedat EPO't, aga ma ei soovita seda, sest see kuivab ikka väga kaua, eriti õhukese kihina. Üldiselt kasutatakse ka 2 komponendilist kiirkuivavat EPO't, aga pole tumedat näinud (kui soovid tumedaid poore puidule). Kui on õige grainfiller olemas, siis võid sellega (EPO'ga) teise kihi teha. Astmetraadi otsad eemaldasin tangidega ja käisin viiliga üle, tavaline krihvi materjal (harvem kasutatakse ka teraskrihve) pole väga tugev. Käia tangide terad pealt tasaseks, et hästi lähedalt saaks.
telepoiss
Posts: 525
Joined: 18 Sep 2007, 12:37

Re: Afsi SG projekt

Post by telepoiss »

mis laadi liimiga sellistel ´set neck ´pillidel üldse kaela ja kere ühendus ära ühendatakse?
User avatar
Counterwise
Posts: 1276
Joined: 04 Feb 2008, 12:41
Location: Tallinn, mustamäe
Contact:

Re: Afsi SG projekt

Post by Counterwise »

Tavaliselt kasutatakse pillidel Nahkliimi.
"Miks see kuradi võim viliseb, mul on kõik nupud ju põhjas!"
Helimeeste moto:"Käib töö ja vile koos"
Black metal on sigahale
Selline asi nagu google on olemas, kasuta seda.
Give them everything, and take from them, nothing!
Locked