Western, klassikalised, akustilised. (vajaks abi)

Erinevate firmade pillid
Respect
Posts: 2
Joined: 02 Nov 2009, 20:19

Western, klassikalised, akustilised. (vajaks abi)

Post by Respect »

Vajaks abi, et tahaks kitarri osta aga olen algaja ja tahaks teada, et mis vahe on Western, klassikalise ja akustilise kitarri vahe... Ma vaatasin, et hinnvahe on aga millist soovitate osta!?
User avatar
D-7
Posts: 879
Joined: 25 Nov 2008, 21:19
Location: Tartumaa

Re: Western, klassikalised, akustilised. (vajaks abi)

Post by D-7 »

Akustilised on westernkitarrid ja klassikalised kitarrid mõlemad, western kitarril on metallkeeled, klassikalisel harilikult nailonkeeled.
Respect
Posts: 2
Joined: 02 Nov 2009, 20:19

Re: Western, klassikalised, akustilised. (vajaks abi)

Post by Respect »

Kas on siis mõtekam osta nailon keeltega kitarr? Ise olen algaja ja tahaks kulutada esimese kitarri peale umbes 1800kr... Kas sellega saab klassikalise kitarri mis on normaalne?
User avatar
Ollu
Posts: 138
Joined: 06 May 2009, 14:02
Location: Elva

Re: Western, klassikalised, akustilised. (vajaks abi)

Post by Ollu »

Tegelikult ei saa öelda, et üks või teine mõtekam. Minule meeldib näiteks metallkeelte kõla palju rohkem kui nailonkeelte oma. Ning western treenib näpuotsad tugevaks ja kasvatab sinna paksu naha, seega välistasin klassikalise kohe. Mine parem käi mõnes pilli poes. Proovi westerni, proovi klassikalist ja vaata kumb rohkem meeldib.
User avatar
thePusher
Posts: 427
Joined: 04 Nov 2008, 23:11

Re: Western, klassikalised, akustilised. (vajaks abi)

Post by thePusher »

Algajale on vast lihtsam mängida westerniga, kuna klassikalisel on keelte ja sõrmlaua vahe ja keelte vaheline vahe suurem kui westernil. Sõrmlaud on ka tsipa laiem klassikalisel.
Epiphone Les Paul Custom Ebony, Williams W-1010, Marshall GV2, Vox V845 Wah-wah, VOX AD50VT
User avatar
qpdb
Posts: 107
Joined: 04 Sep 2009, 17:28
Location: Tartu
Contact:

Re: Western, klassikalised, akustilised. (vajaks abi)

Post by qpdb »

Respect wrote:Kas on siis mõtekam osta nailon keeltega kitarr? Ise olen algaja ja tahaks kulutada esimese kitarri peale umbes 1800kr... Kas sellega saab klassikalise kitarri mis on normaalne?

Metallkeeled kõlavad kauem jms.. Ja saad odavamalt ka endale pilli, kui 1800.. Saad klassikalise mingi 900 eek eest ka..( Ok ,isegi veel odavamalt saab :P Aga nohh jah.. mingi plangu saad siis ). Ise soovitan westerni. Ok see on sutsu kallim ka muidu.. kui klassikalisega võrrelda.. Aga jah 1800 saad algajale nö. hea pilli.
User avatar
Ollu
Posts: 138
Joined: 06 May 2009, 14:02
Location: Elva

Re: Western, klassikalised, akustilised. (vajaks abi)

Post by Ollu »

Siin foorumis ka olnud viimasel ajal paar päris head pakkumist western kitarride osas. Soovitan siin ostumüügi teemas ka silm peal hoida.
User avatar
qpdb
Posts: 107
Joined: 04 Sep 2009, 17:28
Location: Tartu
Contact:

Re: Western, klassikalised, akustilised. (vajaks abi)

Post by qpdb »

Ollu wrote:Siin foorumis ka olnud viimasel ajal paar päris head pakkumist western kitarride osas. Soovitan siin ostumüügi teemas ka silm peal hoida.

Jap, Tartus on üks 500 EEK ja ühel tehti ka ots lahti 500 kulli.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Western, klassikalised, akustilised. (vajaks abi)

Post by served »

KLassikalise kitarriga on lihtsam mängida, kuna keeled on pehmemad.
Western kitarril on metall keeled, klassikalisel on nailon keeled, kuid nende vahe ei piirdu vaid sellega.
Ka terve pilli konstruktsioon on teine. Kael on teise kujuga, Kui westernil on kumer kaela relieef, siis klassikalisel on nõgus.

Nailon keeli praktiliselt ei tunnegi sõrmede all, samas metallkeeled teevad esimese 10 minutiga sõrmed hellaks, mõnel kaob juba siis mängu isu ära.
Kuid minu silmis on western kitarr rohkem au sees, olen omanud mõlemat tüüpi pille, üsna mitut isendit. Mängisin alguses mõlemaga, praegu on jäänud western, sest tema kõla on tugevam ja minu jaoks meeldivam.
Nailon keeltega kitarr on üsna spetsiifilise kõlaga, kohati meeldiv ja pehme, kohati tahaks nagu rohkem attacki juurde.
Ma ostaks Western kitarri ja hakkaks harjutama!
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
Ollu
Posts: 138
Joined: 06 May 2009, 14:02
Location: Elva

Re: Western, klassikalised, akustilised. (vajaks abi)

Post by Ollu »

Nojah, eks ta ole maitseasi. Minu jaoks on nailonkeelte kõla kuidagi liiga plastik vms. Ei oska kirjeldada:D
Aga western ongi just sellepärast hea, et kui sul sellega ikka mängitud, siis näpuotsad juba tugevad ja on nt lihtsam minna elektrika peale kui isu tekib vms. Aga klassikalise kitarriga jäävad ilmselt näpuotsad hellaks.
inime
Posts: 232
Joined: 03 Jun 2005, 12:20

Re: Western, klassikalised, akustilised. (vajaks abi)

Post by inime »

....Minu jaoks on nailonkeelte kõla kuidagi liiga plastik vms....

Ja klassikalise kitarriga mängitud klassikaline muusika kõlab ka nagu plastik vms
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Re: Western, klassikalised, akustilised. (vajaks abi)

Post by renn »

Ise olen nii metalli kui ka nailonit proovinud. Metallkeeltega on tunnetus palju parem, sest nailonkeeled on näppude all liiga pehmed. Samas see on ainult minu arvamus.
FIGHT THE SYSTEM!
User avatar
qpdb
Posts: 107
Joined: 04 Sep 2009, 17:28
Location: Tartu
Contact:

Re: Western, klassikalised, akustilised. (vajaks abi)

Post by qpdb »

served wrote:KLassikalise kitarriga on lihtsam mängida, kuna keeled on pehmemad.
Western kitarril on metall keeled, klassikalisel on nailon keeled, kuid nende vahe ei piirdu vaid sellega.
Ka terve pilli konstruktsioon on teine. Kael on teise kujuga, Kui westernil on kumer kaela relieef, siis klassikalisel on nõgus.

Nailon keeli praktiliselt ei tunnegi sõrmede all, samas metallkeeled teevad esimese 10 minutiga sõrmed hellaks, mõnel kaob juba siis mängu isu ära.
Kuid minu silmis on western kitarr rohkem au sees, olen omanud mõlemat tüüpi pille, üsna mitut isendit. Mängisin alguses mõlemaga, praegu on jäänud western, sest tema kõla on tugevam ja minu jaoks meeldivam.
Nailon keeltega kitarr on üsna spetsiifilise kõlaga, kohati meeldiv ja pehme, kohati tahaks nagu rohkem attacki juurde.
Ma ostaks Western kitarri ja hakkaks harjutama!

Tahtsin lisada seda, et eks see nailon teeb ka ikka oma töö alguse kohta, et sõrmed muutuvad hellaks.. Aga seda ainult esimese 2-4 päeva jooksul peale harjutamist.. Siis juba okk ( Vähemalt mul oli nii )
User avatar
thePusher
Posts: 427
Joined: 04 Nov 2008, 23:11

Re: Western, klassikalised, akustilised. (vajaks abi)

Post by thePusher »

qpdb wrote:
served wrote:KLassikalise kitarriga on lihtsam mängida, kuna keeled on pehmemad.
Western kitarril on metall keeled, klassikalisel on nailon keeled, kuid nende vahe ei piirdu vaid sellega.
Ka terve pilli konstruktsioon on teine. Kael on teise kujuga, Kui westernil on kumer kaela relieef, siis klassikalisel on nõgus.

Nailon keeli praktiliselt ei tunnegi sõrmede all, samas metallkeeled teevad esimese 10 minutiga sõrmed hellaks, mõnel kaob juba siis mängu isu ära.
Kuid minu silmis on western kitarr rohkem au sees, olen omanud mõlemat tüüpi pille, üsna mitut isendit. Mängisin alguses mõlemaga, praegu on jäänud western, sest tema kõla on tugevam ja minu jaoks meeldivam.
Nailon keeltega kitarr on üsna spetsiifilise kõlaga, kohati meeldiv ja pehme, kohati tahaks nagu rohkem attacki juurde.
Ma ostaks Western kitarri ja hakkaks harjutama!

Tahtsin lisada seda, et eks see nailon teeb ka ikka oma töö alguse kohta, et sõrmed muutuvad hellaks.. Aga seda ainult esimese 2-4 päeva jooksul peale harjutamist.. Siis juba okk ( Vähemalt mul oli nii )
Jepp. Nailonkeeled võivad küll vähem sõrmi lõhkuda, aga lõhuvad küll. Vähemalt alguses.
Epiphone Les Paul Custom Ebony, Williams W-1010, Marshall GV2, Vox V845 Wah-wah, VOX AD50VT
User avatar
KurjusIse
Posts: 502
Joined: 19 Mar 2008, 17:44
Location: Tartu

Re: Western, klassikalised, akustilised. (vajaks abi)

Post by KurjusIse »

Kinnitan ise ka seda fakti siis, et ka nailon keeltega muutuvad sõrmeotsad hellaks. Sõrmeotstes naha paksemaks muutumine toimub ka mõlema puhul. Ise ei salli enam üldse klassikalist. Keeled on nagu spagetid, mida peab mööda kaela taga ajama. Ise valiks westerni. Heli palju meeldivam ja hiljem, kui vaja müüa, ostab ehk keegi ära ka. Kas ainult mulle tundub või ongi klassikaline veidi spetsiifilisem pill, teatud kindlate stiilide suunitlusega?
Locked