Väike LP projekt

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
henk
Posts: 82
Joined: 22 Mar 2008, 15:22
Location: Suure-Jaani

Re: Väike LP projekt

Post by henk »

Täna sai subursti effekti pisut harjutatud liimpuidu plaadist tehtud maketi peal. Peitsisin, siis lakkisin ühe korra ning matistasin ja tegin mustaga. See annab mustaga tehes nihu mineku korral võimaluse musta värvi maha võtta ning uuesti teha. Kokkuvõttes kõik toimis ja tõestasin endale, et suure püstoliga on täiesti võimalik sunbursti teha :)

vol. 1 - liiga palju!

Image

vol. 2 - enamvähem kuid siiski liiga lai

Image

vol. 3 - võib rahule juba jääda!

Image

Image

Muidugi tuleks sinna peale ka lakk, kuid see oleks juba pointless praeguse protsessi juures.
User avatar
Counterwise
Posts: 1276
Joined: 04 Feb 2008, 12:41
Location: Tallinn, mustamäe
Contact:

Re: Väike LP projekt

Post by Counterwise »

Jättad puidu mustri nähtavaks?
"Miks see kuradi võim viliseb, mul on kõik nupud ju põhjas!"
Helimeeste moto:"Käib töö ja vile koos"
Black metal on sigahale
Selline asi nagu google on olemas, kasuta seda.
Give them everything, and take from them, nothing!
ErkoP
Posts: 689
Joined: 18 Apr 2009, 23:20
Location: Tallinn

Re: Väike LP projekt

Post by ErkoP »

Kaugel pill on?
Oskad sa muidu umbkaudu projekti maksumuse öelda? Näpud sügelevad pilliehituse järele, aga tahaks ennem siiski mõne valmispilli ja võimu osta.
Yamaha CG-131S
Yamaha Pacifica 112L
Vox VT15
henk
Posts: 82
Joined: 22 Mar 2008, 15:22
Location: Suure-Jaani

Re: Väike LP projekt

Post by henk »

Vaikselt teen ikka, nii kuidas teise tegemiste kõrvalt aega jagub ja sellega on ka kuidas kunagi.

Hetkel on kaks korda peitsitud, kaks korda lakitud ning nüüd tuleks küljed ja tagumine osa ära kruntida ja siis edasi juba vaadata.

Enne lakkimist
Image

Laki all jäi pisut ühtlasem, välja arvata üks laud mida oli juba enne näha (teistpidi kiuga millegi pärast), kuid see teebki asja huvitavamaks :) Siin on näha pisut ka seda kaela juures olevat viga, mida sai pisut pahtliga ravitud, kuid see osa läheb nagunii mustaks.

Raha suhtes on ta mul maksma läinud pisut alla 3k (kael, helipead, elektroonika ja muu pudi padi), puidu alla raha ei läinud ju! Ma võin sellise summaga täiesti rahul olla. Aga hetke hinnang tööle on, et käib kah! Alati saab muidugi ka paremini, kuid üks asi millest väga puudust tundsin oli frees, sest näiteks helipeade süvikud on küll väga robustsed, kaela kinnituse sain peale pikka tegemist siiski siledaks, sai ju tehtud puhtalt peitliga ja nurga all.
henk
Posts: 82
Joined: 22 Mar 2008, 15:22
Location: Suure-Jaani

Re: Väike LP projekt

Post by henk »

Pisut progressi!

2x lakitud
Image

väike ettekujutus
Image

kere tagant
Image

kael
Image

Kaela otsustasin ka mustaks värvida, muidu oleks liiga kirjuks läinud. Kael ja kere tuleb veel üle lakkida.
Teisipäeval käib värvipoest läbi, otsib sobiva beezika valge tooni, millega binding teha. Enne seda teeb ka sunbursti ära veel, siis saab kõik viimast korda ehk üle lakkida.

Ja nüüd, öelge mulle palun mingi konkreetne pood, kus te vaskteipi omale ostnud olete? Ma olen kõiksugu ehituspoed läbi tuulanud ja ei midagi!
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Väike LP projekt

Post by Faded »

Otsi elektroonikapoodidest, nt. ELFA ja Oomipood.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Velkus
Posts: 632
Joined: 04 May 2006, 21:12
Location: Saue vald

Re: Väike LP projekt

Post by Velkus »

oomis on seda krahviit sprayd kah, mingi 200 oli purk.
henk
Posts: 82
Joined: 22 Mar 2008, 15:22
Location: Suure-Jaani

Re: Väike LP projekt

Post by henk »

Elfast pakuti mulle ~300 eest peenet rulli ainult. Ebayst saab 5£ eest koos saatmisega juba terve suure rulli, aga selle variandi jätab vast viimaseks. Kõrvale jätaks hetkel ka kallid (kuid kindlasti kvaliteetsed) 3M tooted. Aga siis peab Oomipoest läbi astuma kui võimalust tekib, ehk leiab midagi tarka.

Eile saatsin pikalt Newtoni oma gravitatsiooni seadustega, kui kitarri kere laualt maha betoon põrandale kukkus.

Ja tulemus selline
Image

Elame üle, pisut pahtlit ja nokitsemist ning on sama hea kui enne!
Bindingust nii palju, et värvi kaardil ei tundunud see värv üldse nii valge olevat, pigem sihtisin ikka beezi-pruunika poole. Aga ma arvan et olen sellega täiesti rahul.
ErkoP
Posts: 689
Joined: 18 Apr 2009, 23:20
Location: Tallinn

Re: Väike LP projekt

Post by ErkoP »

vedas, et kere katki ei läinud
Yamaha CG-131S
Yamaha Pacifica 112L
Vox VT15
User avatar
thePusher
Posts: 427
Joined: 04 Nov 2008, 23:11

Re: Väike LP projekt

Post by thePusher »

Kas binding on nagu nö õige binding, ehk plast/puust riba sinna süvendisse liimitud või on lihtsalt värvitud?
Epiphone Les Paul Custom Ebony, Williams W-1010, Marshall GV2, Vox V845 Wah-wah, VOX AD50VT
henk
Posts: 82
Joined: 22 Mar 2008, 15:22
Location: Suure-Jaani

Re: Väike LP projekt

Post by henk »

Binding on siiski lihtsalt värvitud. Ja see kukkumine toimus ka alles paar tundi pärast värvimist, värv oli puute kuiv, kuid sellel hetkel oli aluspind ka veel pisut nõrk (iga järgmine värvikiht sulatab pisut ju eelmist) Oleks ta kauem kuivanud enne kukkumist, poleks asi vast nii hull olnud.
Vähemalt on nüüd teada, et kere päris habras ka ei ole, kannatab siiski pisut valu. Korrata muidugi ei tahaks seda :lol:
Igatahes, tegin nendele nurkadele koht parandused ja tegin just värviga üle. Pole aru saadagi. Homme tuleb binding ka veel uuesti värvida, sest neljas sektoris on see praegu puudu.

"liba bindingu" tegemine, peaks ehk arusaadav olema, peene teibiga tõmbasin jutid ette (värisev käsi + telefoni kaamera)
Image
User avatar
thePusher
Posts: 427
Joined: 04 Nov 2008, 23:11

Re: Väike LP projekt

Post by thePusher »

Aga miks ei teinud nö õiget bindingut? Ei viitsinud freesiga jurada?

Täiega seks pill muidu valmimas sul!
Edu!
Epiphone Les Paul Custom Ebony, Williams W-1010, Marshall GV2, Vox V845 Wah-wah, VOX AD50VT
User avatar
Velkus
Posts: 632
Joined: 04 May 2006, 21:12
Location: Saue vald

Re: Väike LP projekt

Post by Velkus »

Minu kiidusõnad!
Kui pickguardi tahad, mul üks olemas ;)
skateweb
Posts: 234
Joined: 03 Nov 2005, 00:37

Re: Väike LP projekt

Post by skateweb »

väga seksikas pill:S tõsiselt puht eestlaslik kadedus tuleb sisse:D aga (Y)
henk
Posts: 82
Joined: 22 Mar 2008, 15:22
Location: Suure-Jaani

Re: Väike LP projekt

Post by henk »

Tänantänan! :)

Õiget bindingut ei teinud freesi puudumise tõttu, lihtsam oli ka muidugi värvida. Õige binding oleks aga kindlasti kaitset rohkem pakkunud.

Image

Image

Nüüd tuleb vahelihv teha ning uuesti lakkida ja siis saab eeldatavasti juba poleerimise juurde asuda.
Locked