Afsi SG projekt

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
tykonu
Posts: 979
Joined: 15 Feb 2008, 17:49

Re: Afsi SG projekt

Post by tykonu »

RockaRolla wrote:
fakoooof wrote:
tykonu wrote:Kas sul on endal mingi tööruum, või tegid töpa klassis vms ?
Ma ei saa aru. Sa teemat ka lugesid korralikult? Ta isegi mainis ju, et enne ei hakka teist pilli tegema, kuniks oma enda tööruumi saab.
See ikka ei vasta küsimusele, kus ta seda tegi. Kui mitte seda ka varem maininud ei ole. :?
Täpselt seda ma teada tahtsingi.
User avatar
afs
Posts: 121
Joined: 14 Nov 2008, 15:06
Location: Tallinn

Re: Afsi SG projekt

Post by afs »

Suur osa on lihtsalt korteris tehtud. Freesitud ja kere sai saetud ühes kohas, mis tegi restaureerimiskursusi, aga neil oli seal ka mõningaid muid tööriistu. Leppisin kokku, et saan teatud raha eest paar korda käia seal tegemas. Ega tooli restaureerijatele väga ei meeldinud, et freesiga seal käristasin ja laaste lendas :lol: , aga sain tehtud. Osa tööst sain teha ühes katlaruumis ja lakkimine seal kõrvalruumis. Kusjuures lakiudu mis tekib pihustamisel on ikka väga kohutav, sest ventilatsiooniga olid lood kehvad. Peale kuivamist, vesilihvi ja poleerimise, kavatsen korteris läbi viia. Enda tööruum, kus spetsiaalselt selleks tööks valitud vajalikud tööriistad olemas on, on suur unistus :) . Üldiselt ehitamise käigus avastad pidevalt, et seda ja toda tööriista tahaks osta.
rif
Posts: 53
Joined: 30 May 2008, 22:26
Location: Harjumaa, Viimsi

Re: Afsi SG projekt

Post by rif »

kui küsida tohib, palju sul umbes raha kulus sellise asja peale?
User avatar
afs
Posts: 121
Joined: 14 Nov 2008, 15:06
Location: Tallinn

Re: Afsi SG projekt

Post by afs »

Ma oma teises postis kirjutasin ka juba tegelikult, et 8k kanti. Üksikute detailide kaupa vaadates iga asi eraldi ei olegi eriti kallis, aga nimekiri on küllaltki pikk ja nii see summa kujunebki.
rif
Posts: 53
Joined: 30 May 2008, 22:26
Location: Harjumaa, Viimsi

Re: Afsi SG projekt

Post by rif »

nüüd nägin jah, et kirjutasid :)
8k ikkagi suht palju ju, kuid väga ilus töö siiski ;)
aga jah originaal ju pea 2x kallim uuena.
tykonu
Posts: 979
Joined: 15 Feb 2008, 17:49

Re: Afsi SG projekt

Post by tykonu »

Palju puit maksma läks?
User avatar
afs
Posts: 121
Joined: 14 Nov 2008, 15:06
Location: Tallinn

Re: Afsi SG projekt

Post by afs »

Et ise ehitades odavalt pilli saab, võib kohe ära unustada. Tööstustega ikka ei võistle odavuse koha pealt. Ise tehes on rõõm oma kätega valmistamisest ja sellest, et sul on selline põnev hobi, mille peale enamus inimesi ei suudaks isegi tulla. Kere puidu hinnaks tuli ca 300 eek.
ErkoP
Posts: 689
Joined: 18 Apr 2009, 23:20
Location: Tallinn

Re: Afsi SG projekt

Post by ErkoP »

afs wrote:Et ise ehitades odavalt pilli saab, võib kohe ära unustada. Tööstustega ikka ei võistle odavuse koha pealt. Ise tehes on rõõm oma kätega valmistamisest ja sellest, et sul on selline põnev hobi, mille peale enamus inimesi ei suudaks isegi tulla. Kere puidu hinnaks tuli ca 300 eek.
nojah, aga palju siis kogu puit(kere, kael, sõrmlaud) + trussrod ja fretwire maksma läks(kui oskad öelda)
Yamaha CG-131S
Yamaha Pacifica 112L
Vox VT15
User avatar
afs
Posts: 121
Joined: 14 Nov 2008, 15:06
Location: Tallinn

Re: Afsi SG projekt

Post by afs »

Ei oska praegu öelda. Kui soovid arvestada, palju mingi projekt maksma läheks, siis soovitan võtta ette üks kitarr ja vaadata väga detailselt, millistest juppidest kitarr koosneb, mõelda juurde, mis kulutused sul lisaks võivad minna ja siis nt Stewmacist valid oma jupid ja siis tõenäoliselt kui summa kokku lööd vahetad mõned lahedad kallid jupid veits odavamate vastu :lol: , eriti kui pankuri perest pärit pole ja 100% endas kindel pole, kas pillist asja saab. Ja ilmselt lõpuks summa ikka muutub ja ei maksa muidugi arvata, et väiksemaks. Mina lootsin oma pilli ca 6k-ga valmis ehitada. Asjad tellisin kolmes osas, et kui midagi peaks nihu minema, ei oleks kogu kola ära tellitud. Lisaks peab maksma ka tollimaksu, kui saadetise väärtus teatud summast suurem on.
ErkoP
Posts: 689
Joined: 18 Apr 2009, 23:20
Location: Tallinn

Re: Afsi SG projekt

Post by ErkoP »

noh, idee tuli et kõigepealt lihtsalt osta üks latakas mahagoni (ja vb vahert) ja teha kere valmis ning siis alles muud kraami osta, sellepärast küsisingi sellise küsimuse(ei tahaks niipalju esialgu projektile kulutada, tahaks ikka mingi korraliku kitarri+võimu osta(hetkel nillin fenderi vasakukäelist telecasterit, loodan et stanford tellib ühe, kui nad fenderi pille tellivad)
Yamaha CG-131S
Yamaha Pacifica 112L
Vox VT15
User avatar
IbanezuDude
Posts: 556
Joined: 09 Mar 2009, 14:59
Location: Tallinn

Re: Afsi SG projekt

Post by IbanezuDude »

Kas sa kasutasid kere joonistamiseks šablooni? Ja kui kasutasid siis kust sa said selle ja kes see on veel alles?
User avatar
afs
Posts: 121
Joined: 14 Nov 2008, 15:06
Location: Tallinn

Re: Afsi SG projekt

Post by afs »

Kasutasin ikka jah. Võtsin selle joonise, mis siin foorumis ka liigub ja lasin täissuuruses välja printida. Ja selle joonise pealt tegin eraldi šabloone, mille jaoks tarvis parajasti oli. Täissuuruses väljaprintimise juures peab arvestama, et mõõtkava siiski perfektselt 1:1 ei tule, seega täpselt joonist jäergides saaksid veidi teise skaalaga pilli. Seoses sellega skaala jutuga meenub, et ma esimeses postis ei kirjutanud, et minu tehtud pilli skaala on 24-3/4"
User avatar
IbanezuDude
Posts: 556
Joined: 09 Mar 2009, 14:59
Location: Tallinn

Re: Afsi SG projekt

Post by IbanezuDude »

Kus sa selle said välja printida täissuuruses?
Ja kas sa viitsiksid selle lehe anda kus sa selle joonise said? :D
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Re: Afsi SG projekt

Post by liivainimene »

Kes oleks võinud arvata, et foorumist "joonised" otsides leiab selle postituse:
http://kitarr.astar.ee/forums/viewtopic ... 66#p117066

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
IbanezuDude
Posts: 556
Joined: 09 Mar 2009, 14:59
Location: Tallinn

Re: Afsi SG projekt

Post by IbanezuDude »

Mhm... Need on mul olemas... Ma tahtsin lihtsalt teada mihukesed tema omad olid :D
Aga siiski kas saaks need joonised mis sul on? Palun? :D
Locked