Särav clean või mõnus distortion ? Valin võimu..

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Re: Särav clean või mõnus distortion ? Valin võimu..

Post by renn »

Fenderi võimude kohta olen lugenud, et nad on valmistatud sellise paksema heliga ja just singlite jaoks. Hummidega võib heli liiga mudaseks minna ja kui kindlasti plaanid osta eraldi kabinetti, siis ei tasu osta kõlariga võimdit, kuna maksad kõlari eest mõttetut raha. Bugera ehk siis Behringer on selline säästuvärk ja seega ei pruugi kvaliteetne olla. Kui on soov saada Fenderi sarnast heli, siis oleks ehk hea variant näiteks Peavey Classic 30 pea või siis karmima muusika jaoks näiteks Peavey Valve King pea. Selle viimase saaksid koos 2x12" kastiga umbes sama hinnaga, mis oleks Bugera pea ja sama kast: http://www.thomann.de/de/peavey_valve_k ... bundle.htm

Heli tundub ka suht hea olevat ja saab nii kergemat, kui ka karmimat muusikat teha:
http://www.youtube.com/watch?v=SbRfEPDx ... re=related

Muidugi on võimalik kasutada kärina saamiseks ka igasuguseid buustivaid pedaale, mis tekitavad eelvõimus naturaalse ületüürimise ja on ka olemas muid väga hea kõlaga overdrive pedaale ning ka lampidega pedaale (inglise muhvin jt).
FIGHT THE SYSTEM!
telepoiss
Posts: 525
Joined: 18 Sep 2007, 12:37

Re: Särav clean või mõnus distortion ? Valin võimu..

Post by telepoiss »

Peavey ei ole nagu Fender, Peavey on nagu Peavey, seda nii heas kui halvas mõttes

VK kohta tegelikult räägitakse, et hea selge clean ja võimas drive kah, mõnes kohas täitsa kiidetakse , aga kahtlaselt odav on (eks ta hiinas kokku trükitud ole ja kindlasti on kusagile paras ports pooljuhte kah vahele petetud, mis siis, et "täislampvõimendi") . ise pole proovida kahjuks saanud

kui võimsat võimendit sul vaja on?

Kui sulle meeldib pedaalidega jässata, siis äkki võiks ikka ilusa clean kanali järgi valida?

Äkki peaks sinna ENGL poole vaatama ?

või miks mitte ka Two Rock , Mad Professor (raha sul vist jagub, sest hinnapiiri pole paika pandud :-) )
User avatar
Counterwise
Posts: 1276
Joined: 04 Feb 2008, 12:41
Location: Tallinn, mustamäe
Contact:

Re: Särav clean või mõnus distortion ? Valin võimu..

Post by Counterwise »

Bugera, sellel pidavat mõlemad head olema.
Bugeral on ka fx loop.
Ja üle 15 vatti pole koju, eriti korterisse, eriti mõtet osta.
"Miks see kuradi võim viliseb, mul on kõik nupud ju põhjas!"
Helimeeste moto:"Käib töö ja vile koos"
Black metal on sigahale
Selline asi nagu google on olemas, kasuta seda.
Give them everything, and take from them, nothing!
User avatar
fakoooof
Posts: 536
Joined: 05 Apr 2008, 01:12
Location: Põlva

Re: Särav clean või mõnus distortion ? Valin võimu..

Post by fakoooof »

ENGL Fireball on hea võim, mängin ise proovi sellisega ja kärin on super... Ja clean, ma ei tea, mul on cleanist enamvähem pohui, aga kärab küll. Samas, selle ENGL Fireballi hinna eest on sellel peal liiga vähe nuppe ja nõme on see, et cleani volüüm käib "gain" nupukese alt.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Särav clean või mõnus distortion ? Valin võimu..

Post by Faded »

Mulle just Fireballi clean meeldib, selline selge ja särav. Draiv on minu jaoks liiga hevi samas.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Aztec
Posts: 247
Joined: 04 Sep 2007, 18:47
Location: Tallinn

Re: Särav clean või mõnus distortion ? Valin võimu..

Post by Aztec »

Bugerade sound on imo väga hea ning arvestades nende hinda siis soundi/hinna suhe on super. Samas see on tõsiasi, et päris paljudel on just kvaliteedi osas probleeme, kuigi sealjuures peaks sellega arvestama, et neid ostetakse ka meeletult palju. Kui palju live'is mängid ja ringi tuuritad võimuga siis ei ole Bugera ehk parim lahendus. Kui tahad ilusat cleani, head crunchi ja madalama-gaini metalit teha siis Bugerade seast oleks parim valik vast 333XL.

@ fakoooof: Fireball natuke teisest hinnaklassist ning julm kiskja ikka, ehk siis pole vast see mida teema algataja otsib.

ENGL Thunder oleks kõige reaalsem kui nende võime vaadata.
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Re: Särav clean või mõnus distortion ? Valin võimu..

Post by EmM9 »

Kümneka eest saaksid nt rada7-st Crate Blue Voodoo headi.
http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=32619
Kindlasti parem valik kui Bugera v Peavey.

Selline väike tähelepanek seoses 'vaid headi' sooviga: kui palju kergem on nt Bugera head
Fender Hot Rodist või ENGList?
Fender u 22 kg, ENGL Thunder u 18 kg ja Bugera 333 head 21,5 kg.

Enivei, kui tahad, et ühel võimul oleks korralik kliin ja samas ka hea paks draiv, ei jää sul
muud üle, kui osta ENGL v Crate. Ülejäänud samasse kriteeriumisse kuuluvad võimud on
veelgi kallimad. :)
- EmM9 -
User avatar
EmM9
Posts: 931
Joined: 18 Nov 2006, 02:22
Location: kitarri kaela 7. vahes (lahtise E-ga)

Re: Särav clean või mõnus distortion ? Valin võimu..

Post by EmM9 »

Hentsik wrote:Tundub, et ENGL jääb mulle kalliks siiski. Muidu jah see Crate - kurat see tundub kahtlane :D . Enam teda vist ei müüda? Ma thomannist ei leidnud. Kasutatult saab jah sama raha eest palju parema asja , aga ma kahtlen, kas see Crate on minu jaoks see õige. :D
Pigem siis juba tuulaks mingite muude võimude järel, kui kasutatud asjade poole vaatama hakkan...

Aa, selle head'iga seoses on siuke värk, et kergem on ikka suhteliselt väikest head'i tassida, kui kahe kõlliga suurt kasti :D . Ja no, siis on rohkem võimalusi ka, et saan vajadusel taha ühendada 2x12 või 4x12 kapi või äkki full stacki . :D :D

Mis asju veel kasutatult liigub, mida tasuks vaadata?

Blue Voodoo on tootmisest maas. Aga kahtlane kindlasti pole. Pealegi järele proovimine ei tapa. :)

Mul on juhust olnud tassida korraga sarnast Blue Voodoo headi ja Fender Blues Deluxe'i (pmst sama, mis Hot Rod Deluxe). Head on muidugi lühem, kuid ma
ei ütleks, et oleks kergem tassida olnud. :)
Pealegi on need kombod (Fender ja ENGL) 1x12 ja neile saab ka vajadusel taha ühendada lisakapi v chainida full stäkiks.

Kasutatult liigub Marshalle. Lisaks paar pead, mis sinu hinnaskaalasse kindlasti ei mahu. Lampkombodest meenub hetkel vaid MuMix-i Trace Elliot Speed Twin 30W.
- EmM9 -
sguitar
Posts: 862
Joined: 10 Jul 2007, 11:25

Re: Särav clean või mõnus distortion ? Valin võimu..

Post by sguitar »

Kui sulle effektikogu ka veel tähtis on siis lõhnab asi päris Switchblade'i järgi. (:
Washburn & Randall
12345
Posts: 11
Joined: 23 Mar 2009, 21:46

Re: Särav clean või mõnus distortion ? Valin võimu..

Post by 12345 »

Aga osta minult tõeline klassik '84 Marshall JMP. Annan sulle 1500 EEK eest Marshalli 2x12 kapi ka kaasa

http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=33407
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Re: Särav clean või mõnus distortion ? Valin võimu..

Post by renn »

Jälgi ka sellist kohta: http://www.thomann.de/de/blowouts_GF_gi ... owout.html Seal nii Fenderi, kui ka Bugera võimendid saadaval odavamalt kui uuelt ja garantii saab ka.
FIGHT THE SYSTEM!
Locked