Võimendus läbi arvuti?

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
molbert1
Posts: 9
Joined: 24 Jan 2009, 21:39

Võimendus läbi arvuti?

Post by molbert1 »

Ma olen nagu näinud, et mõned mängivad lihtsalt läbi arvuti. On selline asi võimalik, või peab mingi julla vahel olema, või nägin lihtsalt valesti?
Probleem siis selles, et mul kodus üks juust elektrikas, alguses ei taha nagu võimu osta ja kui selline mängimise viis on võimalik, võiks keegi täpsemad juhtnöörid anda.
sguitar
Posts: 862
Joined: 10 Jul 2007, 11:25

Re: Võimendus läbi arvuti?

Post by sguitar »

Tegelt kui sul alguses üldse ressursse ei ole siis sa saad väga hästi ühe ülemineku ja korraliku juhtmega hakkama, mingit erilist helikaardi vaja pole, peaasi, et korralikud kõlarid arvutil on. Kui sa mingit saundi otsima hakkad siis on aeg võimule mõelda. Selle jaoks on erinevaid ja hulgim programme, natuke ringi vaadates leiad siit. (:
Washburn & Randall
User avatar
Tegelane
Posts: 1713
Joined: 02 Jul 2008, 01:42
Location: Eesti->Tartu

Re: Võimendus läbi arvuti?

Post by Tegelane »

näiteks muusikapoodidest sain mina sellise ülemineku sellisest poest nagu R-MUSIC.....maksis 20EEK.......lihtsalt küsi üleminekut, et ühendada kitarri arvutiga....et kidrajuhtme ots muuta väikeseks..oli vist vaja 3.5'seks muuta......
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Re: Võimendus läbi arvuti?

Post by Kert »

Et siis sellist on sul vaja.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
molbert1
Posts: 9
Joined: 24 Jan 2009, 21:39

Re: Võimendus läbi arvuti?

Post by molbert1 »

Suur-suur aitäh vastuste eest. Sain positiivse impulsi, et mu kitarristi karjäär saab nüüd tuule tiibadesse.
Aga ma tahaks siis veel seda küsida, et see kitarr on mul 10-20 aastat vana(Ei oma samuti mingit infot, mis masti pilliga on tegu, tean et peale on kirjuatud "Morris") ja mul pole juhet kah ning kas juhtmed on ajaga muutunud? Näiteks et vanadel pillidel teistsugused juhtmed? Siis palju juhe muidu maksab? Ja kas keegi omab informatsiooni sellise firma nagu Morris kohta?
Ja küsiks siis jutu jätkuks juba selle ka ära, et kas on loota muusikalise võimekuse paranemist, kui ma nüüd esmaspäevast hakkan igapäev 1,5 h harjutama, nädalavahetusel on aega rohkem. Nimelt tegin ma netis mingi muusikalisekuulamise testi ja sain tulemuseks kehva-keskmise(Enda väga suureks üllatuseks, negatiivses mõttes :mrgreen: )
Velts.
Posts: 250
Joined: 03 Aug 2007, 21:56

Re: Võimendus läbi arvuti?

Post by Velts. »

Juhtmega nüüd küll probleemi tekkida ei tohiks. :)
We board up the house
Hide upstairs and wait
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Re: Võimendus läbi arvuti?

Post by Kert »

Vanematel kitarridel olen mina näinud ka DIN5 pistikut :lol:
Aga need on erandid, yldiselt on ikka jah köigil see 6,3mm mono.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
Tegelane
Posts: 1713
Joined: 02 Jul 2008, 01:42
Location: Eesti->Tartu

Re: Võimendus läbi arvuti?

Post by Tegelane »

no juhe on mingi 100krooni ringis+-...ja iseenesest väga vinge ju kui on ikka tahtmist mängida ja olgu kuitahes tehnika...tahtmine on hea sul...1,5 tundi päevas on täiesti normaalne....ise küll mängin rohkem..aga algus seegi....üks tuntud kitarrist kelle nime ma ei mäleta ütles:"Harjutage päevas niipalju kuni sõrmed valusad ja siis natukene veel peale."....Lisan siis:"Harjuta niipalju kui jaksad ja aega on ja natukene kauem." nii peabki..soovin sulle hüvat algust siis...alguses võib igasuguseid tundeid tekkida kui asi ei läe kohe kui peab..aga põhiline , et ära anna alla...ehk teed oma Morrisest pilti...huvitav oleks näha milline see pill on......
grumpy_snail
Posts: 41
Joined: 16 Jan 2009, 16:47

Re: Võimendus läbi arvuti?

Post by grumpy_snail »

Olen g00geldanud ja siit otsinud, ning leidnud vaid postitusi, et "sellest on nii palju juttu olnud, kasuta otsingut"...

Kitarri saan kenasti arvuti taha, Sound recorderiga õnnestub salvestada. Proovisin Guitar fx-i, põhimõtteliselt mingid hääled sealt läbi tulevad, aga tulemus ei sünni kuulata.

Aga nagu aru saan, saab ka ilma Guitar-fx'i suguse efektiploki emulaatorita läbi arvuti mängida (mikri sisend suunatakse lihtsalt otse kõlaritesse)? Kuidas ometi seda tehakse :)
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Re: Võimendus läbi arvuti?

Post by Andre »

Kert wrote:Vanematel kitarridel olen mina näinud ka DIN5 pistikut :lol:
Aga need on erandid, yldiselt on ikka jah köigil see 6,3mm mono.


Kas see polnud mitte DIN5 pistikuga millega Alan kunagi garaažis käristas, mingi lahmakas sunburnst vms? :lol:
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Re: Võimendus läbi arvuti?

Post by Kert »

Andre wrote:
Kert wrote:bla bla.....

Kas see polnud mitte DIN5 pistikuga millega Alan kunagi garaažis käristas, mingi lahmakas sunburnst vms? :lol:

See oli ka jah (Musima oli vist). Ja olen muid kah näinud.
Yldiselt oli vene tehnikal see DIN5 kasutuses lääne 6,3mm plugi asemel. Mul on ju see Vana mikser/vöim kah millel on köik DIN5 pistikud.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
molbert1
Posts: 9
Joined: 24 Jan 2009, 21:39

Re: Võimendus läbi arvuti?

Post by molbert1 »

Ostsin juhtme ja ülemineku täna ära. Aga millisesse auku ma selle arvutis pean toppima ja kust leiaks programmi, millega saaks mängida?
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Re: Võimendus läbi arvuti?

Post by Kert »

Kui sul mingit eelvöimu vahel ei ole, siis paned mikrofoni auku. (roosa)
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
molbert1
Posts: 9
Joined: 24 Jan 2009, 21:39

Re: Võimendus läbi arvuti?

Post by molbert1 »

OK panin roosasse auku.
Aga keegi ei tea, kus mingit asjalikku tarkvara saaks?
Üritasin googlist otsida, aga seal tule igast pahna, aga mingit tarkvara nagu ei leidnud.
User avatar
Sir.
Posts: 262
Joined: 07 Jan 2009, 19:13
Location: Tallinn

Re: Võimendus läbi arvuti?

Post by Sir. »

Locked