Järjekordne kitarr, nii mõnigi pilt sees.

Erinevate firmade pillid
Locked
User avatar
svennus
Posts: 673
Joined: 29 May 2006, 17:15

Järjekordne kitarr, nii mõnigi pilt sees.

Post by svennus »

KÄisin eile ja täna Tallinnas Telliskivi tänaval asuvas tehases tööl. Seal on suured laohooned majades sees, märkasin nurgas seisvat kitarrikotti milles paistis ka pill sees olevat. Küsisin siis tööandijalt, et nemad olevat selle leidnud peaaegu, et põranda alt koristades. Küsisin selle endale, et korda teha mingit moodi. Mulle täitsa meeldib see kitarr, eriti kuju poolest, sisselõige on lemmik. Pingutid on normaalsed, st ei roosteta. See metallist nn sadul on naeltega kere sisse toksitud, see tähendab, et ma ei hakka välja võtma seda sealt, pärast rikun kuidagi täitsa ära. Kael on 19ndalt fretilt kruvidega kere külge kruvitud. Lahe asi on see, et terve kaela ulatuses on peale kirjutatud kus mingi noot asub. Kui hakkan korda tegema siis püüan seda kindlasti säilitada.

Ise plaanin laki maha lihvida ja siis alles edasi mõelda. Uus ülemine sadul tuleb osta kuna sellel puudub see hetkel. Soovitage häid mõtteid milliseid värvilahendusi teha kui kunagi sinnamaale hakkan jõudma.


Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
leibleib
Posts: 592
Joined: 15 Sep 2006, 18:06
Location: TALLINN

Post by leibleib »

see et seal kaelapeal noodid kirjutatud on, teeb sellest kitarrist eriti omapärase ja väga laheda kitarri
dh
Posts: 125
Joined: 06 Jul 2007, 22:11
Location: Keila

Post by dh »

Kaela ääres olevad numbrid jooksevad küll valesti.
Kruvid on jõhkrad..
Schecter C-1 Classic -> Boss DS-1 -> EHX Metal Muff -> EHX DMM -> Marshall JCM2000 DSL201
d4v3
Posts: 463
Joined: 27 Nov 2005, 22:29
Location: Tallinn-Saaremaa

Post by d4v3 »

Suht wow tõesti, päris ilus pill ikka. Pluss vägagi stiilne kitarrikott : )
Igastahes edu restaureerimisel ja värvivaliku poolest soovitaks võibolla kergelt toonivat lakki. Ja pickguardi võiks ka taastada vana kuju järgi.
User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22

Post by Kirveraidur »

Väga vahva isend! :D

Washburn archtop > VoxAC30
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

Tundub et tegu on olnud akustilise kitarriga oopis. Kuna kael on kumer ja kerel on olnud liimitud sadul (ovaalne liimi jälg)
Nii palju sulle ütlen et see metallist asi on tailpiece ja selle sa kohe kindlasti pead sinna jätma, sest muidu tuleb kaan sellelt pillilt maha lihtsalt. Aga kui pole mingite ime naeltega sinna sisse löödud siis lakkimise ajaks võib selle maha võtta, sest kitarril on tagumises otsas puust klots, kuhu idee poolest võiks rihme nupu ja kõike muud kinnitada.
Ma saan täna oma kitarrile uue tailpiece ja sadula kätte, et võin sulle ka muljetada kuidas uued asjad vanal pillil istuvad jne.
Mu pill oli / on selline viewtopic.php?t=6223

Kahju et see kleeps kõlaava ümbert on kahjustada saanud. Ja see ka veel et sa pead kuidagi selle rauast kolaka otsa ülesse poole kergitama, keeled muidu jooksevad liiga kaela sisse, või ei ole seda probleemi?
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Post by mty »

hahaha, 9, 11, 12 on tõesti huvitav lahendus:D
"You wear it very well." ; "What?" ; "You wear it very well, now play like a fucking musician"
Hendri
Posts: 637
Joined: 14 Jul 2006, 01:03
Location: Keila

Post by Hendri »

Väga kõva pill, eriti noodid ja 9 11 12.
Edu restaureerimisel!
User avatar
arch0
Posts: 310
Joined: 20 Mar 2007, 21:43

Post by arch0 »

üks variant on ju see, et ära hakkagi seda värvi ega lakkiga rikkuma, nii näeb ta originaalsem ja lahedam välja minu arust
User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22

Post by Kirveraidur »

Vasktorust keeratud tailpiece on ikka umbe stiilne!

Washburn archtop > VoxAC30
User avatar
Tegelane
Posts: 1713
Joined: 02 Jul 2008, 01:42
Location: Eesti->Tartu

Post by Tegelane »

küsiks sis kaugele on taastamine jõudnud.....ehk on pilte??
User avatar
D-7
Posts: 879
Joined: 25 Nov 2008, 21:19
Location: Tartumaa

Post by D-7 »

Kirveraidur wrote:Vasktorust keeratud tailpiece on ikka umbe stiilne!

Ise mõtlesin sama, näha on ju, et originaalsadul on maha võetud. : D
Pingutite järgi ütleks, et tegemist on tüüpilise sovieti-aegse akustilise kitarriga, mul endal sääraseid kolm tükki (tõsi, üks on lootusetult katki, teine vajab väiksemat remonti), samas ei teadnudki ma, et neid kitarre väljalõikega tehti.
Locked