Mida teha odava pilliga ?

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
d4v3
Posts: 463
Joined: 27 Nov 2005, 22:29
Location: Tallinn-Saaremaa

Mida teha odava pilliga ?

Post by d4v3 »

Algselt sai ostetud kasutatud elektrikitarr, mille kerel olid üpris inetud "mõlgid".Eelmise omaniku sõnul olid need juba poest ostes peal(pilliks on Yamaha RGX 121s).Igastahes tekkis mõte kitarri kerega midagi ette võtta ning nüüd suvel, kui aega rohkem sai asi ka teostuse.Lõplik idee on saadud siis teisest muusika ning ka kitarriteemalisest foorumist nimega rockfoorum.Link teemale -
http://www.rockfoorum.com/thread.php?threadid=2782&sid=1fd5c660e67759902ae99b99fcbdc11c

Mõned pildid siis ka minu projekti kulgemisest.


Kitarr enne:

http://img127.imageshack.us/img127/6091/ennern3.jpg - eest (enne tehtud piltide kvaliteet sai kõvasti kannatada tänu välgu mitte kasutamisele)

http://img63.imageshack.us/img63/9315/enne2cc7.jpg - tagant

Kitarr pärast:

Image

Image

Image

Kokku võttis tegemine aega 3 päeva ning ise olen tulemusega vägagi rahul.
User avatar
Mfantasies
Posts: 468
Joined: 04 Jul 2006, 11:10

Post by Mfantasies »

mis sa tegid siis? liiva paberiga lasid värvi maha?
User avatar
Gert
Posts: 161
Joined: 13 May 2006, 14:01
Location: Rapla
Contact:

Post by Gert »

päris vägev kena puit nüüd .. kas seda pickguardi saab ära võtta nii et neid kruvi auke näha ei jääks???
Schecter S-1 STC ->Line 6 POD X3 Live ->Hughes & Kettner Edition Blue 30R
Image
User avatar
Terminaator
Posts: 1850
Joined: 19 Jun 2006, 12:50
Location: Tallinn

Post by Terminaator »

Tubli töö.
d4v3
Posts: 463
Joined: 27 Nov 2005, 22:29
Location: Tallinn-Saaremaa

Post by d4v3 »

Mfantasies wrote:mis sa tegid siis? liiva paberiga lasid värvi maha?

Alguses kasutasin värvi kraapijat, kui esimene kiht oli maas, siis jämedamat liivapaberit ja edasi peenema liivapaberiga üle.

@ Gert, Sellel pillil polnudgi pickguardi.
User avatar
Mfantasies
Posts: 468
Joined: 04 Jul 2006, 11:10

Post by Mfantasies »

d4v3 wrote:
Mfantasies wrote:mis sa tegid siis? liiva paberiga lasid värvi maha?

Alguses kasutasin värvi kraapijat, kui esimene kiht oli maas, siis jämedamat liivapaberit ja edasi peenema liivapaberiga üle.

@ Gert, Sellel pillil polnudgi pickguardi.


hmm. peaks ka oma encorega midagi sellist ette võtma juba... siis kui ta juba vana on ja tast enam kahju pole jne
User avatar
AXYB
Posts: 435
Joined: 24 Dec 2005, 00:07
Location: Viljandi

Post by AXYB »

Kas sa pärast lakkisid üle ka ikka?
ja kui sis..millise lakiga? :)
Oh, issand jumal küll mis teksti ma siin aastad tagasi küll ajanud olen. :D
User avatar
triipriit
Posts: 381
Joined: 06 Jan 2006, 16:37
Location: Rapla
Contact:

Post by triipriit »

Ausalt öeldes päris kena. Puidu viimistlus on eriti meeldiv selline juicy, puidu jooned ja kõik ilusti näha nagu oleks märg. Millega viimistlesid?
Must raudvara annab kah puiduga mõnusa kontrasti.
Rockfoorumist jäi ka mulle see sinu toodud teema väga meelde. Mulle meeldib sinu tulemus isegi rohkem.
Oma Vintage Les Paulile ma ei plaani küll sellist asja ette võtta, aga kunagi tahaks küll mingi odava pilli peal katsetada :)
Image
Vintage Les Paul V100BB -> Boss GT-6
d4v3
Posts: 463
Joined: 27 Nov 2005, 22:29
Location: Tallinn-Saaremaa

Post by d4v3 »

^ Kasutasin ka siis linaõli ning selle katsin veel vahaga.Vahaks kasutasin mingit käepärast olevat mööblivaha.
D#m
Posts: 82
Joined: 20 Jun 2006, 10:57
Location: Tartu

Post by D#m »

See milline see pill ennem välja nägi oli ausaltöeldes kole.
See must värv jättis ikka väga ilmetu mulje.
Naturaalsest lakitud puidust pole ikka midagi kenamat.
User avatar
Gert
Posts: 161
Joined: 13 May 2006, 14:01
Location: Rapla
Contact:

Post by Gert »

d4v3 ma tean et sinu pillil polnud pickguardi aga ma küsisin kas keegi teab kuidas neid kruvi auke täita?
Schecter S-1 STC ->Line 6 POD X3 Live ->Hughes & Kettner Edition Blue 30R
Image
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

puuliimiga tikk sisse ja lihvid ära. vöi siis peenikesest puupurust ja liimist segad seikse pasta kokku, ja sellega täidad.
muud vöimalust eriti pole, kui mingi völur pole just.

köige parem vist nii, et kui selle värvi ära lihvid kidra pealt siis sealt tuleb seda puupuru. sellega köige parem täita. tuleb enamvähem sama tooni pasta, kui samast puust teha.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
triipriit
Posts: 381
Joined: 06 Jan 2006, 16:37
Location: Rapla
Contact:

Post by triipriit »

d4v3 wrote:^ Kasutasin ka siis linaõli ning selle katsin veel vahaga.Vahaks kasutasin mingit käepärast olevat mööblivaha.

Ahhaa. Arvasingi. Mul arvuti kõrval isetehtud CD-riiul ja see kah linaõliga üle tehtud ning pind tundus nii sarnane sinu pilli omaga :D
Image
Vintage Les Paul V100BB -> Boss GT-6
User avatar
Mfantasies
Posts: 468
Joined: 04 Jul 2006, 11:10

Post by Mfantasies »

kui sa seda lihvisid ja lakkis jne kas sa võtsid siis helipead välja? või tegid nened vahelt vms?
d4v3
Posts: 463
Joined: 27 Nov 2005, 22:29
Location: Tallinn-Saaremaa

Post by d4v3 »

Mfantasies wrote:kui sa seda lihvisid ja lakkis jne kas sa võtsid siis helipead välja? või tegid nened vahelt vms?

Ma pole üle lakkinud.Muidu ikka kõik võtsin lahti.Elektroonika pidin ka lahti tinutama piisavalt, et saaks kere ilusti kätte.Muidu jah, helipeade pesad ja muud süvendid keres jätsin vana õhukese värvikihiga kaetuks, sest selle eemaldamine oleks sealt olnud vägagi tülikas.Helipeade juurest isegi meeldis mulle, et single coili pesa sellise mõnusa tumeda varjundiga jäi.Las jääda siis natuke omapäraseks.
Locked