Efektiplokkide graafika

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
User avatar
afs
Posts: 121
Joined: 14 Nov 2008, 15:06
Location: Tallinn

Efektiplokkide graafika

Post by afs »

Tere,

Ei hakanud kellegi isiklikku plokkide ehituse teemat koormama, sellepärast tegin uue teema.
Kas on olemas spetsiaalseid programme pedaalide kujundamiseks, kus saaks ise mingitest kirjadest ja elementidest oma pedaali kujunduse kokku tõsta või tuleb siiski vaev ette võtta, aega varuda ning mõni joonistusprogramm, nagu näiteks Inkscape, endale selgeks teha? Või kuidas meie kodumaised pedaaliehitajad oma töid kujundavad?
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Efektiplokkide graafika

Post by Faded »

Mingeid spetsprogramme küll minu teada ei ole. Ma ise olen viimasel ajal kasutanud MS Visiot. Keerulisemad asjad tuleb muidugi mõnes vektorgraafika- või joonistusprogrammis teha, aga Visio kasutab reaalseid mõõtühikuid (millimeetreid, tolle, midaiganes), mis on lihtsam kui kogu aeg pikslites arveldada.

Üks hea omadus Visiol on veel see, et iga sümbol (mis esindab üht reaalset komponenti, mida sa pedaalil kasutad - lüliti, pote, LED jne) saab koosneda mitmest kihist, ja need kihid võivad eri sümbolitel olla samad. Näiteks ma saan valida kihi, mis näitab ainult iga sümboli neid osi, mis jäävad pedaali sisse, ja nii kontrollida, et sees kõik komponendid ära mahuvad. Või saan välja trükkida ainult kihi, mis näitab iga komponendi jaoks vajaminevaid auke koos keskpunkti ja läbimõõduga. Väga lihtne on selle järgi augud valmis puurida. Või saan trükkida kihi, kus on ainult see graafika, mis lõpuks reaalselt pedaalile jääb. Trükin selle läbipaistvale vinüülkleepsule ja panen pedaali peale.

Veidi keeruline seletada, aga kui seda reaalselt proovida, saab vast aru küll. Minu jaoks tegi see igatahes pedaalidele graafika tegemise oluliselt lihtsamaks.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Locked